В понеділок, 31 березня, у Житомирі почала роботу чергова 35 сесія міської ради, на якій зареєстровано 42 депутати із 60-ти.
На розгляд депутатів винесено біля 30 питань.
Основні питання:
- щодо міського бюджету;
- бюджету розвитку;
- землі;
- кадрові рішення по складу виконкому та призначенням заступників мера Житомира.
На початку сесії депутат Онопрієнко запропонував установку на стінах міськради пам'ятної дошки з іменами Небесної сотні.
Депутат Стойко закликав перейменувати 21 вулицю і площу Житомира з нинішніх радянських назв на їх історичні . Але потрібно розуміти, що для житомирян, котрі мешкають на цих вулицях, перейменування буде коштувати біля 600-700 грн. з новою відміткою в техпаспорті, з переоформленням документів на право власності, послуги юриста та немалого затраченого власного часу та нервів. Також потрібно враховувати, що значна частина житомирян взагалі проти перейменування. Потрібно в Житомирі провести референдум з питання перейменування вулиць.
У сесійній залі представники « Нової сили » виставили плакат з написами «вимагаю заборонити діяльність КПУ , називають комуністів зрадниками , нагадують про те , що вони не голосують в парламенті за вельми важливі для країни закони та рішення».
Громадський діяч, Костянтин Суський, озвучив вимогу заборонити діяльність комуністичної партії на юридичному та всеукраїнському рівні. Він заявив: «Комуністи сховались в тіні. Ніяких компромісів з червоними». А що робити з 13% відсотками людей в Україні, які голосували за ком. партію і є її прихильниками?
Комуніст Стрякіна знову підняла питання про повернення Житомирського лікеро -горілчаного заводу в комунальну власність, але пропозицію депутата Стрякіної сесія не включила до порядку денного.
Декілька питань було виключено з порядку денного , частину з яких відправили на доопрацювання.
Цимбалюк запропонувала питання про виконком із 28- го в порядку перенести на друге в повістці.
Питання стосувалося зменшення кількісного складу виконкому, але не вистачило депутатських голосів, для розгляду цього питання. Чому так вийшло, навіщо депутати блокують зменшення кількісного складу виконкому? Відповідь одна: «нема кворуму нема виконкому». Тобто, якщо декілька раз збирається виконком не в повному складі, депутати будуть мати змогу розпустити цей виконком. А як він може збиратися в повному складі, якщо вже достатня кількість членів виконкому написали заяви про вихід з виконкому, а деякі «активісти» просто не ходять?
Форест Сергій