Господня земля та все, що на ній (Біблія)Так вважав фермер - християнин з Данії Крістіан Фреде Йоргенсен, коли вирішив допомогти українцям розвинути сільське господарство за передовими технологіями.
АНАТОМІЯ ЗЛОЧИНУУ 2004 році підданий Королівства Данія створив в Україні підприємство "Аграрій Полісся" та зареєстрував його у селі Камінь Романівського району Житомирської області.
Але навіть у страшному сні не міг передбачити, що незабаром стане жертвою досвідчених шахраїв. Складається враження, що заможного інвестора заздалегідь "замовили" пограбувати. З самого початку, розраховуючи на велику поживу, у довір’я до Крістіана, видаючи себе за віруючу людину, втерся такий собі Грищук Олег Петрович, 1978 року народження, уродженець с.м.т. Чуднів. І, віруючи, так майстерно втерся, що невдовзі став представляти інтереси Йоргенсена в Україні у якості директора ТОВ "Аграрій - Полісся", вести фінансово - господарські справи, розпоряджатися чималими коштами та майном, що належали датчанину та новоствореному підприємству. Це на перший погляд. А, насправді, у складі стійкого злочинного угруповання займався розкраданням коштів та майна у особливо великих, навіть надзвичайно великих розмірах! Житомирська газета "Свобода" висвітлювала ці події ще у липні 2007 року у матеріалі під красномовним заголовком "Чорне рейдерство у Романівському районі". Що ж відтоді відбулося та змінилося?
У провадженні слідчого управління УМВС України у Житомирській області знаходилась кримінальна справа №07/070477, яку було порушено 02 липня 2007 року за ознаками злочину, передбаченого ст. 206 ч.3 КК України. В ході досудового слідства встановлено, що у період 2004 - 2007 років К.Ф. Йогансеном, який володіє 99,901% статутного капіталу ТОВ "Аграрій Полісся", було інвестовано в агропромисловий комплекс близько 12 мільйонів гривень та 600 тисяч євро у вигляді внеску до статутного фонду. Крім цього, ще 203 тисячі євро перераховано на особистий банківський рахунок Грищука О.П. та 10 тисяч євро на рахунок його дружини. Тобто, Грищук з компанією враз стали мільйонерами, хоча й не попали у таблоїди світових рейтингів - відомості про злодіїв друкують у інших виданнях.
Фото: Так ставали мільйонерами - паном «віруючим» Грищуком отримано 1 мільйон 482 тисячі 495 євро Фото: Так ставали мільйонерами – Грищук отримав ще 202 тисячі 951 євро, а його дружина – 10 тисяч євроОтримавши у практично безконтрольне розпорядження такі величезні кошти, пан директор сільським господарством особливо перейматися не став, а кинувся поліпшувати свій добробут - привласнені неправедним шляхом мільйони таки добряче вдарили у голову!
Зниження рентабельності господарства не на жарт стривожило благодійника з Данії. Крістіан у грудні 2006 року прибув в Україну та відразу виявив ряд зловживань зі сторони службових осіб "Аграрія Полісся", таких, як привласнення інвестованих коштів та витрачання їх не за цільовим призначенням. 18 грудня 2006 року злодійкуватого "мільйонера" Грищука Олега Петровича було відсторонено від посади директора, а згодом анульовано довіреність. Замітаючи сліди, цей пан намагався знищити документи фінансово-господарської діяльності. Але Йоргенсену все ж вдалося вилучити їх основну частину і передати для перевірки аудиторам.
Та злочинна зграя заспокоюватись не збиралася - швиденько було зареєстроване інше підприємство, під назвою ТОВ "Каміньське", де директором став той самий Грищук, а головним агрономом Поліщук Петро Сергійович, 1961 року народження, мешканець с. Камінь. Цікава деталь: "Каміньське" зареєстрували за юридичною адресою… колишнього працівника прокуратури, нині приватного адвоката, мешканця с.м.т. Любар Житомирського району Макаренко Івана Яковича. Тобто, завершилося створення стійкої злочинної організації, до складу якої відкрито увійшов "матьорий" юрист з досвідом та зв’язками, який добре обізнаний з потаємними стежками у коридорах влади та достеменно знає, скільки коштує потурання державними посадовцями незаконним махінаціям. Надалі розкрадання продовжувалось за звичайнісінькою злодійською стандартною схемою - майно, сільгосптехніка, автомобілі незаконно переоформлювалися на новостворену підставну структуру - ТОВ "Каміньське", кошти привласнювалися у вражаючих розмірах.
Земельні ділянки цупили за окремою схемою. Наприклад, цитую офіційні документи: "01.06.02007 року працівниками Житомирської облдержадміністрації складено акт про те, що злочинне угруповання на чолі з Грищуком О.П. та Поліщуком П.С. самовільно заволоділо земельними ділянками розміром понад 2000 га, знищувало озимі посіви. Цього ж числа головним спеціалістом Управління з контролю за використанням і охороною земель у Житомирській області Гавіцьким Л.І. складено акт про те, що земельна ділянка площею 1710 га земель сільськогосподарського призначення та 15,7 га, де розташовано будівлі, споруди та господарські двори, використовуються без правових документів, що є порушенням ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України, ст.ст. 197 - 1 Кримінального кодексу України". Роботі комісії активно перешкоджали, перевіряючим погрожували вбивствами, не обійшлося й без розбійних нападів. Наприклад, 18 травня громадянин Ткачук О.І. напав на оперуповноваженого УБОЗ МВС України у Житомирській області Смика О.М. та намагався його забити, а інспектора по земельних ресурсах не тільки били, а ще й спробували задушити (особу нападника встановлено - Поліщук П.С.)
Більшість селян-орендодавців шахраї "умовили" незаконно розірвати договори оренди земельних паїв з ТОВ "Аграрій Полісся" та віддати землю в оренду за новими договорами ТОВ "Каміньське".
ЗЛОДІЙ «ЗАНІС» - ПРОКУРОР «ВИНІС»А що ж місцеве правосуддя? Куди ж воно дивилося? Мабуть, заглядало у кишені новоявлених мільйонерів! Постановою Романівського районного суду від 11 квітня 2008 року по підроблених документах за згодою державного обвинувача Романівської прокуратури учасників злочинного угруповання… звільнено від кримінальної відповідальності !!!
Більше того, під час розслідування встановлено, що зерно врожаю 2007 року, було привласнене працівниками ТОВ "Каміньське" на земельних ділянках, які оброблені та засіяні восени 2006 року ТОВ "Аграрій Полісся". Збір врожаю проводився за допомогою сільгосптехніки, яка перебувала на балансі "Аграрій-полісся". 25 липня 2007 року Слідчим управлінням УМВС Житомирської області було накладено арешт на речові докази - зерно пшениці та ячменю, яке знаходилось в складських приміщеннях, а забезпечення недоторканості доручили Романівському райвідділу УМВС.
І тут почалися дива! Ви ж розумієте - мільйони гривень, потаємні стежки у коридорах влади, якими швендяє "матьорий" юрист… Романівські міліціянти чомусь раптово відкрили розкрадачам вільний доступ до зерна, а вже згодом заступник прокурора Житомирської області виніс постанову про скасування охорони зерна на підставі глибокої думки - "братва" ж не просила охороняти!" Поміркувавши ще трохи та ще глибше глянувши у кишені мільйонерів, виніс ще одну постанову, таку ж глибинну й розумну, підставою для якої стало, цитую: зерно, мовляв, не є знаряддям злочину, не зберігає на собі сліди вчинення злочину, не є об’єктом вчинення злочинних дій тощо. Тобто, пшениця та ячмінь по голові нікого не били, на зернятках слідів крові немає, та й саме зерно теж ніхто не бив та не ґвалтував! А тому прокурор виніс постанову про скасування арешту на зерно. Отакої! Спочатку вкрали зерно, а потім "матьорий" заніс - прокурор «виніс», «заніс – виніс», «заніс – виніс». Прокурор, створюючи «дах» злочинцям, міг ще такого повиносити! Та у "вносящого", мабуть, у той день гроші скінчились!
Треба віддати належне працівникам міліції - слідством виконано дуже великий обсяг роботи, а саме: проведено понад 190 допитів свідків; здійснено понад 14 оглядів місця події, 12 виїмок, 5 обшуків; призначено та проведено 5 криміналістичних експертиз; до матеріалів долучено висновок аудиторської перевірки фінансово - господарської діяльності, акт податкової перевірки, результати ревізій та інвентаризацій і ще дуже багато іншого. Строки досудового слідства продовжувались у встановлений законодавством термін. 25 січня 2008 року слідчим управлінням УМВС складено постанову про порушення клопотання щодо продовження строків розслідування та того ж дня разом з супровідним листом і частиною з 17 (!!!) томів кримінальної справи було направлено у прокуратуру Житомирської області . Так і не дочекавшись взагалі ніякої відповіді, 11 лютого 2008 року ще 5 томів кримінальної справи №07/070477 було направлено прокуророві для прийняття рішення, при цьому у супровідному листі повідомлено, що 17 січня 2008 року призначено судово-бухгалтерську експертизу, том № 2 справи та матеріали ревізій перебувають у експерта.
Фото: Матеріалів слідства вистачає, але прокуратуру засліпило внаслідок ускладнення хвороби «заніс – виніс»Що ж зробив прокурор Житомирської обласної прокуратури? Пам’ятаєте симптоми кишенькової хвороби "заніс гроші - виніс постанову"? Саме так і трапилось. Перевертень від юстиції довго вже не роздумував - "не побачив" складу злочину та й закрив кримінальну справу! Але Генеральна прокуратура України 23 квітня 2008 року рішення прокуратури Житомирської області скасувала як необґрунтоване. Та вже 20 травня 2008 року впертий прокурор з прокуратури Житомирської області знову злісно не подовжив строки для подальшого розслідування. У комбінації "заніс - виніс" задіяли ще й співучасників з апеляційного суду Житомирської області, який 1 серпня 2008 року скасував постанову про порушення кримінальної справи. Отак працює угруповання "Житомирське кубло"! Перевертні намагалися закреслити назавжди результати копіткої роботи оперативно - слідчої групи з УМВС. Та ще й чинили шалений тиск на одного з слідчих, намагаючись відсторонити його від справи.
"Ми готові до конструктивної співпраці з усіма зацікавленими інвесторами, які бажають розвивати свій бізнес на Житомирщині", - наголосив губернатор Юрій Забела на зустрічі з делегацією датських фермерів у травні 2008 року, повідомляла прес - служба Житомирської облдержадміністрації.
Поки влада лицемірно проголошувала піонерські лозунги "Будь готовий - завжди готовий!", фермер з Данії відчайдушно та наполегливо продовжував боротися за відновлення справедливості. Вже у 2009 році кримінальна справа проти шахраїв то порушувалася, то знову припинялася. Працівники слідчого управління УМВС у Житомирській області дотримувалися принципу " Злодій повинен сидіти у тюрмі". Але тому, що деякі прокурорські діячі та деякі судді Житомирщини користуються у своїй діяльності іншими принципами, то за розпорядженням Генеральної прокуратури України продовженням розслідування кримінальної справи відтепер займається оперативно - слідча група прокуратури з іншої області України.
ФЕРМЕР СПРАВУ ВИГРАВУхвалою Верховного суду України від 1 січня 2009 року остаточно підтверджено чинність договорів оренди земельних паїв, які було укладено між ТОВ "Аграрій - Полісся" та селянами у 2004 році. Інакше кажучи, все те, що впродовж декількох років відбувалося на полях за участю керівників ТОВ "Каміньське" та їх подільників з судів та прокуратури - є злочином, за який неодмінно доведеться відповідати, у тому числі шляхом компенсації нанесених матеріальних збитків. Наразі вирішується питання щодо звільнення з посад та притягнення до відповідальності суддів Романівського районного суду Житомирської області Бабича С.В. та Грубіяна Є.О. які, порушивши присягу судді, норми підсудності, матеріального та процесуального права приймали завідомо незаконні рішення про скасування вищевказаних договорів оренди. Внаслідок незаконних дій суддів іноземному інвесторові було завдано збитків на суму 4 мільйони 335 тисяч гривень. Цікаво, як і чим тепер винні особи ці збитки відшкодовувати будуть?
Але про це ми розповімо вже в іншому номері газети... По одному примірнику в майбутньому обов’язково передамо у камери за місцем ув’язнення шахраїв, які обіікрали інвестора - християнина з Королівства Данія Крістіана Фреде Йоргенсена. Селянам, обдуреним злочинцями, Крістіян по - Божому все простив. Тому що "Не відають, що творять".
Навіть все те, що довелося пережити, не зупинило Йоргенсена від створення ще одного підприємства та вкладення нових інвестицій в українську економіку!
«Господня земля та все, що на ній» P.S.У цій справі є ще багато інших епізодів. Редакція має достатню кількість копій вельми цікавих документів.