ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Роман Буравський |
Роман Буравськийвсе статьи автора |
Перед стартом другого туру задався питанням: «Як довго продовжиться знущання над вболівальниками?» Вмикаю трансляцію і о чудо! Гра в пас, удари по воротам і елементарні комбінації – це ісландська молодіжка почала грати у футбол. Недовго і не так, як їм того хотілося, але все ж грала. Виною тому швейцарці, які набрали непоганий хід і виграли другий матч поспіль, тим самим забезпечивши собі вихід до півфіналу. Рахунок по грі, як кажуть у таких випадках. До речі, знову виділявся, правильно, все той же Шакірі. Хлопчина додає від матчу до матчу, і якщо так піде далі, то супернику Швейцарії у півфіналі буде непереливки.
Класний матч видала збірна Данії у матчі проти Білорусії, справжній делікатес для футбольних гурманів. Швидкісній і креативній данській молоді у першому таймі білоруси змогли протиставити лише фізичні дані і банальні закидання м’яча вперед. Саме завдяки перевазі у грі корпус в корпус білоруси і протриматися перший тайм, навіть гол зуміли забити. Але гра цілком і повністю була за господарями турніру, особливо у другому таймі. Перевага данської молоді у техніці і швидкості помножена на програні єдиноборства і вайлуватість білоруських захисників в результаті дала найкрасивіший гол всього турніру, автором якого став Йоргенсен. Загалом данці забили двічі, а моли забивати ще стільки ж, якщо не більше.
Іспанія у матчі проти чехів це яскравий приклад команди, якій потрібні очки. Ну а в тому, що Іспанія знає, як при цьому треба грати ніхто не сумнівається. По матчу особливо сказати нічого, все як завжди, все як у «Барселони»: класні комбінації, карколомні переміщення і чітка безпомилкова гра у пас. Сподобався іспанець Муніаін, хлопчині всього 19 років, а чехів возив на всіх 25. Чеська молодіжка, хоча і грала роль жертви, все ж спромоглися на два-три удари, до речі в кінці матчу. А тепер згадайте, коли іспанцям забивав Велбек. Як-то кажуть, українцям на замітку.
Україна – Англія – повна протилежність матчу Іспанія –
Чехія: жодного домінування, абсолютно рівна гра і ніяких точних пасів. По
першому тайму малюнки гри обох збірних схожі:довгі перепасовування на своїй половині
поля, закидання вперед, втрата м’яча, відбір перед своїм штрафним майданчиком і
пас в центральну зону. А там «Наша пісня гарна й нова…» У британців не було
помітно прудконогого Уокера, очевидно хлопчина побоювався рейдів Коноплянки і
зосередився на захисті.
Думаю, чи не у кожного з вас виникло питання до наших
опорників: «Чому так не зіграли проти чехів?». Було помітно, що хлопці
налаштувалися: справно поверталися у захист, розпочинали атаки, страхували і
відпрацьовували епізоди до кінця. Варто виділити вкотре активного Коноплянку,
спалахи активності Гармаша і Білого. Можна було б додати і Голодюка, якби він
не підхопив «синдром Мілевського» і не почав пірнати без причини. У наших
суперників найактивнішим виявився Старрідж, удар якого мало не зломав поперечку.
У другому таймі британці захопили ініціативу і почали створювати небезпечні моменти. Ми ж уже традиційно підсіли фізично: віддали центр поля, почали допускати багато браку при передачах і сіли в глуху оборону. Загалом у другому таймі Україна не показали абсолютно нічого: заміни по позиції належного ефекту не дали, а єдиний гольовий момент Зозулі створили не ми, а захисник англійців Джонс. Натомість я й досі дивуюсь Уелбеку і його «запоротому» виходу один-на-один. «Бревно оно и в Африке бревно», як сказали б відвідувачі футбол.юей.
Отже, за два матчі нашої молодіжки ми не побачили ні малюнка гри, ні лідера збірної, ні перспектив. Зате побачили проблеми з фізичною витривалістю і якістю пасу. Тепер нам треба обіграти іспанців. «Impossible is nothing?» Радше: «Ні, синку, це фантастика».
Автор: Роман Буравский, редактор рубрики "Роман Буравський" на ЖЖ.info