Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Україна

Перспективи розвитку та ділові очікування бізнесу України

Автор: Управління НБУ, 19.07.2007, 14:27:34
Перспективи розвитку та ділові очікування бізнесу: результати опитування, проведеного Національним банком України
Національним банком України було проведено чергове щоквартальне опитування керівників підприємств про оцінку ними поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації у країні. Було опитано 1266 підприємств в усіх регіонах країни, що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності та розмірами за кількістю працівників.

За результатами опитування оцінка перспектив загальноекономічної ситуації на наступні 12 місяців третій квартал поспіль погіршується - негативний баланс очікувань, розрахований як різниця між відсотком позитивних та негативних відповідей, збільшився з 11,2% до 17,9%.

Найвпливовішими інфляційними факторами традиційно називались економічна та політична ситуація в країні, причому, вперше за час проведення опитувань, вплив політичної ситуації визнано респондентами визначальним (78,7% відповідей).

Більше 80% респондентів засвідчили, що слідкують за діяльністю НБУ, з них 11% - постійно. Обмінний курс та дії НБУ не оцінюються більшістю керівників бізнесових структур як чинники інфляційного тиску, що є свідченням позитивної оцінки діяльності Національного банку України у сфері забезпечення цінової стабільності. 74% учасників очікують збереження курсу гривні до долара США становить, проте є очікування щодо знецінення гривні до євро.

Інвестиційна активність, на думку бізнесових структур, у наступні 12 місяців зберігатиметься на високому рівні, очікується подальше створення нових робочих місць, зростання обсягів реалізації власної продукції. Проте послаблюються очікування щодо зростання інвестиційного попиту.

Продовжує покращуватись оцінка респондентами свого поточного фінансово-економічного стану, проте зростання цін на енергоносії та сировину і матеріали можуть стати найважливішими стримуючими факторами збільшення прибутку підприємств та чинниками впливу на зміни рівня відпускних цін.

Керівники підприємств відзначають подальше покращення можливості доступу до банківського кредиту. Зростає частка респондентів, які мають намір брати банківські кредити. Основними стримуючими факторами використання кредитних послуг банків називають високий рівень відсоткових ставок (76.1% відповідей) та надмірні вимоги до вартості застави (42.0% відповідей).
Повну версію звіту "Ділові очікування підприємств України" можна отримати на вебсайті НБУ за адресою: http://www.bank.gov.ua/Inf_mat/.

Надані результати є відображенням лише думки респондентів – підприємств України станом на травень 2007 року, і не є прогнозами та оцінками НБУ.

Управління Національного банку України
в Житомирській області

Автор: Управління НБУ, редактор рубрики "Прес-релізи" на ЖЖ.info


Прес-релізи | 19.07.2007 | Переглядів: 4417

Коментарів: 0