Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Україна

Якщо збираєтесь купувати в кредит

Автор: Управління НБУ, 19.07.2007, 14:41:41

Якщо збираєтесь купувати в кредит -
роз’яснює Управління НБУ в Житомирській області

Аналіз сучасного ринку споживчого кредитування демонструє, що реальна вартість споживчих кредитів складає від 40 до 100% річних, але банки декларують нижчі ставки, іноді навіть нульові, одержуючи дохід за рахунок комісій і додаткових платежів.
10 травня цього року, з метою захисту прав споживачів під час укладення договорів про надання споживчих кредитів, Національний банк України своєю постановою затвердив Правила надання споживачу банками України інформації про умови кредитування та сукупну вартість кредиту.

Відповідно до цих Правил банки зобов’язані перед укладенням кредитного договору надати позичальнику інформацію в письмовій формі про умови кредитування та орієнтовну сукупну вартість кредиту і отримати письмове підтвердження про ознайомлення з вищенаведеною інформацією.

Орієнтовна сукупна вартість кредиту визначається з урахуванням процентної ставки за кредитом та вартості всіх комісій та супутніх послуг, у тому числі страховиків, оцінювачів, реєстраторів, нотаріусів тощо.

В кредитному договорі або додатку до нього, банки зобов’язані надавати детальний розпис сукупної вартості кредиту: значення процентної ставки та порядок обчислення процентів; перелік, розмір і базу розрахунку всіх комісій та інших зобов’язань. При чому вартість супутніх послуг повинна бути обґрунтувана нормативно-правовими актами щодо визначення розмірів зборів та обов’язкових платежів, тарифами нотаріусів, страхових компаній, суб’єктів оціночної діяльності та ін.
 
До того, необхідно знати, що банки не мають права змінювати процентну ставку за кредитом у зв’язку з волевиявленням однієї із сторін (зміни кредитної політики банку), за винятком настання події, не залежної від волі сторін договору, яка має безпосередній вплив на вартість кредитних ресурсів банку.

У разі надання кредиту в іноземній валюті банки зобов’язані під час укладення кредитного договору попередити споживача, що валютні ризики під час виконання зобов’язань за кредитним договором несе споживач і пояснити методику визначення валютного курсу, строків і комісій, пов’язаних з конвертацією валюти.

Кредитний договір має містити графік платежів, де має бути докладно розписана сукупна вартість кредиту за кожним платіжним періодом.

Виконання вищевикладених вимог банками буде контролюватись управліннями Національного банку України під час здійснення інспекційних перевірок банківських установ.

Шановні громадяни! Сподіваємося, що більш повний доступ до інформації дозволить вам правильно сприймати умови кредитних договорів і реально оцінювати свою платоспроможність

Управління Національного банку України
в Житомирській області

Автор: Управління НБУ, редактор рубрики "Прес-релізи" на ЖЖ.info


Прес-релізи | 19.07.2007 | Переглядів: 5059

Коментарів: 0