Шахрайка пропонувала пенсіонерці пільгову квоту на купівлю побутової техніки
Автор: Антон Сичевський, ВЗГ УМВС, 11.08.2010, 17:16:10
Останнім часом в області знову з’явилися випадки шахрайств. Кажуть, щоб опинитися в полі зору шахраїв потрібно належати до так званої групи ризику: малолітні, малозабезпечені люди, одинокі пенсіонери, інваліди. У цьому є значна доля правди.
Але... Шахраї – тонкі психологи. Вони завжди відчувають, коли і як можна «зачепити», здавалося б, найтвердішу людину, оскільки усі ми коли-небудь у певні моменти життя стаємо вразливими, а вони, аферисти, вже тут як тут.
Про шахрайство можна говорити і писати багато, та всерівно усього не перекажеш. Аби тільки ці слова досягали нашої з вами свідомості з таким же успіхом, як сягають її своїми балачками зловмисники. Інакшого способу боротися з шахраями, на жаль, поки що просто не існує. Головна помилка у тому, що ми чомусь починаємо довіряти зовсім незнайомим людям.
Найбільш популярними вважаються шахраї-«соцпрацівники». Страждають від їхньої діяльності в основному довірливі пенсіонери. Шахраї діють за визначеною, добре відпрацьованою схемою. Зазвичай, соцпрацівниками представляються переважно жінки.
Так, 10 серпня о 22 годині до Коростишівського райвідділу міліції звернулася жителька м. Коростишева, яка повідомила, що стала жертвою шахрайської афери. В обідню годину до помешкання 75-річної пенсіонерки навідалася невідома жінка, що представилася працівником пенсійного фонду. Вона допомогла старенькій «оформити» пільгову купівлю побутової техніки, в результаті якої, шляхом обману, заволоділа грошима в сумі 2200 гривень. Наразі правоохоронці вживають заходів щодо встановлення місця знаходження та затримання шахрайки.
Шановні пенсіонери! Щоб не стати жертвою любителів легкої наживи, працівники міліції радять: не впускайте до свого помешкання сторонніх осіб, незалежно від того, назвались вони соціальними чи медичними працівниками або представниками різних благодійних фондів, ветеранських організацій. Пам’ятайте, що лиходії можуть завітати до Вас під будь-яким приводом з метою оглянути житло та, по можливості, щось викрасти або ж просто видурити гроші.
Повідомте візитерів, що розмовляти з ними Ви будете лише у присутності дільничного інспектора міліції чи представника органу місцевого самоврядування.
Працівники органів внутрішніх справ вживають всіх заходів, щоб попередити можливі шахрайства і розкрити вже скоєнні злочини. Але без Вашої допомоги, яка полягає у дотриманні елементарних правил безпеки, робота правоохоронців значно ускладнюється.
Якщо на Вашій вулиці, у під’їзді будинку з’явились незнайомці, поведінка яких викликає у Вас підозру, запам’ятайте або запишіть їх прикмети, марку автомобіля, на якому вони приїхали, а також його колір, номерний знак та повідомте міліцію по телефонному номеру «102». Це допоможе правоохоронцям у подальшому відшукати можливих зловмисників.
Антон Сичевський, ВЗГ УМВС України в Житомирській області
Автор: Антон Сичевський, ВЗГ УМВС, редактор рубрики "Прес-релізи" на ЖЖ.info
Прес-релізи
| 11.08.2010
| Переглядів: 1291