Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи

Як створити сайт Інтернет-магазин

Автор: Ольга Полякова, 23.05.2012, 12:09:53
Інтернет-магазини з'явилися відносно недавно, але встигли глибоко вкоренитися в сучасне життя. На сьогодні кожен третій житель Європи, а це майже 150 млн. осіб, здійснює покупки через всесвітню мережу.

В Україні активних користувачів інтернет-магазинів приблизно 3 млн., і їхня кількість постійно зростає. Як відомо, попит визначає пропозицію. Тому дедалі частіше підприємці, задумуючи бізнес у торгівлі, роблять вибір на користь відкриття інтернет-магазину. Чому? По-перше, це не потребує великих фінансових і часових затрат на старті.

Що ж стосується юридичного боку справи, то якоїсь особливої специфіки в існуванні інтернет-магазину не існує. "З цього погляду інтернет-магазин нічим не відрізняється від, наприклад, торгівлі за каталогами, що існує вже понад 120 років. Створити сайт сьогодні може любий спеціаліст", - говорить заступник голови правління Інтернет Асоціації України Олександр Ольшанський.

Тобто відкрити інтернет-магазин нескладно, значно важче втриматися в цьому бізнесі.

 

Основні витрати на інтернет-магазин
Найменування Ціна, грн. Періодичність плати
1. Розробка інтернет-магазину 1-6 тис. одноразово
2. Доменне ім'я   щомісяця
Доменна зона
UA 332
COM.UA 63
IN.UA 49
BIZ 102
COM 106
INFO 102
ORG 102
УКР 102
3. Хостінг 30-400 щомісяця
4. Розкрутка 5-8 тис. щомісяця

Тонкощі відкриття та функціонування інтернет-магазинів в Україні finance.tochka.net з'ясовував у власника інетрнет-магазину Vsi-Mebli.UA Святослава Потєєнка.

Чому ви вирішили відкрити саме інтернет-магазин?

У будь-якому бізнесі є таке поняття, як "ціна експерименту". При цьому бажано, щоб затратна частина цього експерименту була найменшою, а результат відповідав очікуванням. Наприклад, коли ви робите вивіску у звичайному магазині і колір її відлякує клієнтів, то на нову вам треба витратити таку ж суму грошей і щонайменше кілька днів. В інтернет-магазині змінити колір вивіски можливо значно швидше та дешевше. Тобто експеримент коштує не дуже дорого. Також поштовхом до відкриття інтернет-магазину став мій досвід розробки сайтів. На той час я вже мав невелику фірму зі створення сайтів на замовлення. Тому інтернет-магазин ми зробили силами власних програмістів.

Що потрібно для того, аби відкрити інтернет-магазин з нуля?

Спершу, звісно, треба вірити в те, що ви робите. Далі необхідно проаналізувати ринок. Якщо тим, чим ви плануєте займатись, займаються усі, то потрібні будуть більші ресурси, аби ваш бізнес виявився вдалим. Я, наприклад, порадив би не займатися продажем мобільних телефонів. Також варто отримати консультації від когось із друзів-бізнесменів із приводу коректної реєстрації компанії, звітності та договорів. Потім треба скласти-бізнес-план та узгодити його з фінансовими можливостями.

Яким чином ви визначилися зі сферою діяльності вашого магазину?

По-перше, сім років тому, коли ми почали працювати, ринок уже був заповнений продавцями комп'ютерно-мобільної техніки, але були слабо представлені інші товари. Ми вирішили зупинитися на меблях. Адже їх вартість не дуже залежить від курсу долара. І, зрештою, меблі потрібні всім і завжди.

Скільки грошей ви спочатку вклали у свій бізнес?

На це запитання я відповів би двома показниками. Перший - це сума, якщо вкладати тільки грошима. Перший рік роботи коштував би приблизно $40 тис., але є друга реальна цифра, значно менша, за рахунок наявних ресурсів та інфраструктури. Ми власними силами розробляли інтенет-магазин і займалися його розкруткою, чим зекономили майже половину необхідних коштів. Також на старті офіс знімати не треба. Тому це ще мінус $1 тис. щомісяця.

[page]

За скільки часу ваші інвестиції окупилися і бізнес почав приносити реальний прибуток?

Для цього знадобилося десь три-п'ять місяців. Але, повторюсь, йдеться про раціональне використання наявних ресурсів. Якби ми платили за сайт інтернет-магазину, рекламу, контент, транспорт стороннім організаціям, то, щоб вийти в плюс, знадобилися б, мабуть, роки.

Скільки людей у вашій команді?

У нашій команді працює приблизно 15 осіб. Кожен займається своїм чітко визначеним напрямом, наприклад, прийомом та опрацюванням замовлень або доставкою товару. Хоча, коли ми починали наш бізнес, нас було лише троє і ми зналися на всіх сферах своєї діяльності.

Наскільки важко відкрити інтернет-магазин саме в Україні? Що для цього потрібно?

Інтернет-магазин відкрити неважко. Значно важче зробити його популярним. Наприклад, у перші роки роботи нам взагалі доводилося розтлумачувати, що воно таке - інтернет-магазин.

Як ви оцінюєте розвиток інтернет-магазинів за останні роки? Як змінилася ситуація порівняно з часом вашого старту?

З'явилось дуже багато "хлопців на газелях" - це такий тип конкурента, в якого мінімальні витрати, його конкурентна перевага - ціна та відсутність гарантій. Зазвичай вони банкрутують через кілька місяців і припиняють працювати або починають щось інше. Для таких інтернет-магазинчиків типово забути передзвонити клієнту, забути попередити про якісь проблеми з замовленням - у них просто немає ресурсів найняти когось на телефонну роботу. Це трохи заважає працювати іншим, адже вони дискредетують інтернет-магазини в очах клієнтів.

Як ви вважаєте, які товари найближчим часом стануть виключно товарами інтернет-магазинів, а які, навпаки, не приживуться в них?

Ті товари, які вибираються за зовнішнім виглядом, - це товари для інтернет-магазинів. Це техніка, меблі, диски, книги, іграшки тощо. Думаю, що не приживуться послуги люкс-класу, що потребують обслуговування людьми. Погодьтесь, вечеря в ресторані і доставка суші додому - трошки різні речі.

Ви працюєте лише в межах Києва чи обслуговуєте регіони?

Ми працюємо по всій Україні. І замовлення бувають абсолютно різними - від одного стільця до офісних центрів. І це не лише великі міста. У нас є замовлення навіть із сіл: кілька разів сільські школи замовляли меблі.

Автор: Ольга Полякова, редактор рубрики "Прес-релізи" на ЖЖ.info


Прес-релізи | 23.05.2012 | Переглядів: 1648

Коментарів: 0