Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Сколько стоит собрать ребенка в школу

Автор: Валентина Сотникова, Меркурий, 31.08.2009, 13:49:29
До першого вересня залишається не так багато часу, і батьки вже починають потихеньку збирати дітей до школи. А ми вирішили з'ясувати, що це їм коштуватиме. Зазвичай наприкінці літа в Житомирі влаштовуються шкільні базари, де можна знайти будь-які товари, туди ми і вирушаємо.

Прагнення кожної школи мати свою форму набагато полегшує завдання, головне, підібрати потрібну. Для дівчаток - спідниці, сарафани, жакети, блузи, брюки. Для хлопчиків переважно - костюми-трійки. Кольори, можна сказати, традиційні: синій, зелений, бордовий, сірий і чорний. Вибір форми цілком достатній, є і більш проста, і більш модна. На жаль, та, що дешевше, вже за три метри віддає такою неприкритою синтетикою, що руки опускаються, хоча саме якість матерії, з якої виготовлена форма, найголовніша. Але, якщо натуральна тканина вам не по кишені і залишається дешева шерсть і поліестер, я б порекомендувала все-таки першу. Синтетика, при суцільній схильності молодшого покоління до алергій, буде для дітей, які бігають, стрибають і потіють, справжнім покаранням.

Що ж до цін, то вони далеко не кризисні. Якщо в магазинах брюки коштують уже 220, піджак - 260, а готовий, але тонкий і не особливо якісний на вигляд костюм продають за 410 гривень, то на ринку ціни нижчі - до 350 гривень. До речі, костюми на ринку продають з жилетами, за галстуки просять 25, а не 60 гривень. Простенький спортивний костюм на ринку можна купити за 220-280 гривень, залежно від розміру.

У житомирських магазинах і на шкільних базарах представлено і велике розмаїття канцтоварів: від звичайної дешевої ручки до дорогого портфеля. Найнеобхідніше приладдя для учня: зошити для молодших класів - від 1,20 до 3 гривень за штуку, а для старших дітей - 5-6 гривень, щоденник - до 15 гривень. Що стосується калькуляторів, то їх ціна варіюється від 30 до 70 гривень. За альбом для малювання треба викласти мінімум на 1,5-2 гривні більше, ніж рік тому, причому, найдешевший. З тонкою обкладинкою і тонкими аркушами. Альбоми зі щільним папером, у барвистих обкладинках коштують від 12 до 24 гривень, олівці (12 кольорів) - від 7, фарби акварельні - (10 кольорів) - від 16, папка для зошитів - 22, укомплектований пенал - від 49, простий олівець - від 3 гривень.

Найдорожчим предметом у шкільній екіпіровці є, як і раніше, модний рюкзак-ранець, за який батькам доведеться викласти від 225 гривень.

Але, крім шкільного приладдя, учням також потрібне взуття: туфлі на дівчинку - від 230, туфлі на хлопчика - від 250, кросівки - від 210 грн. А старшокласникам будуть потрібні не лише канцтовари і спортивний одяг, а й випускний костюм хлопцям і плаття дівчатам.

Підбиваючи підсумки, варто відзначити, що, незважаючи на кризу, цього року ціни помітно зросли. За найскромнішими підрахунками (одяг, взуття, канцтовари), якщо економити на кількості зошитів, сорочок-блуз, вибирати найдешевші кросівки і туфлі, виходить, що школяр "подорожчав" як мінімум на 300-500 гривень.

Тому, щоб екіпірувати учня молодших класів буде потрібно більше тисячі гривень, середніх класів - не менше двох, а підготовка до навчального року випускників коштуватиме більш як три тисячі гривень.

Автор: Валентина Сотникова, Меркурий, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 31.08.2009 | Переглядів: 16239

Коментарів: 0