Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Наш город, Украина
 

22-летняя Юлия повесилась на собственной кофте

Автор: Татьяна Мазур, газета "Субота", 22 Сентября 2009, 11:18:00
29 серпня цього року 22-річна Юлія Козирацька повісилася у садку покинутого будинку. Рідні припускають, що дівчину вбив раніше судимий 35-річний Сергій Топтун (ім’я та прізвище змінені – ред.), з яким вона жила у цивільному шлюбі. Юлію ховали 1-го вересня на День Знань.

«У всьому винна горілка. Якби не пили, то і життя було б нормальне, а так спаскудили його».

Юлія жила у селі Червоносілка Червоноармійського району. Там познайомилася із своїм цивільним чоловікомСергієм, який жив у сусідньому селі Білки.

Перед смертю дівчина ціле літо жила у свого батька 48-річного Віктора Козирацького у селі Юльянівка: ховалася там від свого чоловіка. Умови для життя у тому будинку жахливі: всередині хата обшарпана і в сажі, всюди мухи та смердить собаками. Журналісти «Суботи» застали там Віктора, який спав п’яний на ліжку, від нього було чути запах «перегару». Сусідка баба Віра його розбудила. Спросоння чоловік навіть не зміг згадати прізвище своєї колишньої дружини і де вона зараз живе. Намагався написати на папері, проте в нього це не вийшло – тремтіли руки.

Зі слів сусідки стало відомо, що у сусідньому селі Андріївка живе рідна тітка загиблої дівчини, яку звати Світлана Завидна. Їдемо туди.

43-річна Світлана розповіла «Суботі», що Юля Козирацька не мала де жити і постійно втікала від свого чоловіка Сергія Топтуна.

-Він дуже бив її. Спочатку все було нормально. Дуже гарно ухажував за нею, коли зустрічалися. Потім горілка зробила своє. Всі гроші, які Юля заробляла влітку, збираючи ягоди, Сірожа пропивав. Сам робити не хотів. Він недавно вийшов із тюрми – вбив чоловіка. Відсидів шість років і прийшов мучити нашу дівчинку, - зітхає Світлана.

Юля мріяла про власний будинок.

Юлина тітка розповіла, що племінниця дуже погано вчилася у школі, але була працьовитою. Нікому ніколи не відмовляла у допомозі. Хотіла заробити гроші, щоб покращити своє життя. У неї була мрія купити свій будинок. Зі слів Завидної, коли знайшли мертву Юлю на дереві, з кишені її штанів стирчали упаковки знеболюючих пігулок «Анальгін». Жінка припускає, що горілка разом із ліками помутила розум дівчини і вона вирішила повіситися.

- Таке життя її дуже пригнічувало. Постійні проблеми і знущання чоловіка довели її до ручки. Так звана свекруха її цуралася, бо вона з поганої сім'ї, ніби її син з кращої. Добре, що хоч дітей не нажили, - розводить руками Завидна.

У родині Козирацьких 6 дітей

Світлана Сергіївна розповідає, що раніше її старша сестра, мама Юлі, 48-річна Галина Козирацька працювала в магазині в Юльянівці. Познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Віктором, який любив випити. Галина почала потроху спиватися. Згодом у них народилося шестеро дітей: Сергій, Юля, Ліля, Віка, Микола і Михайло. Віка народилася із дитячим церебральним паралічем і дівчинку відправили до дитячого будинку, де згодом вона померла. Кажуть, її задушили. Шість років тому Козирацьких позбавили за постійній пиятики батьківських прав. Сім'я розпалася. Сергій, Юля і Ліля на той час були вже повнолітні і могли самі обирати, де їм жити. А от двійнят Михайла та Миколу хотіли відправити до притулку, проте Світлана Завидна взяла опікунство над хлопцями і тепер вони живуть у неї вдома.

«Чого її піднімати з того світу? Все одно вже немає моєї дівчинки»

Мама загиблої дівчини живе у селі Червоносілка. Зустрічаємо Галину Козирацьку на подвір’ї її будинку разом із її донькою 21-річною Лілею. Галина у чорній хустині. На прохання розповісти щось про Юлю, вона починає плакати.

- Чого її піднімати з того світу? Все одно вже немає моєї дівчинки, - голосить Козирацька.

28 серпня Юля Козирацька повернулася від батька разом із співмешканцем у Червоносілку. Хотіла взяти у матері картоплю і поїхати назад. В той же день разом із Сергієм близько першої години дня прийшла до Лілі.

- Юля була взагалі нєвмєняєма. Говорила якісь дурні слова, матюкалася. Ми пішли до мене в садок, сіли на траву і вона почала плакати. Розповіла, що посварилася з Сірожою, що він хоче її кинути. Я сказала, щоб вона забула його і хай він іде на всі чотири сторони. Запросила її піти в хату і випити по сто грам, а вона мені: «Я не можу більше пити, я не буду». Взяла цигарку у мого чоловіка і пішла до хати, в якій ніхто не жив. Більше ми її не бачили живою - розповідає Ліля і затуляє обличчя руками, щоб приховати сльози.

Востаннє мама Юлі бачила її 29 серпня, коли Галина йшла додому з магазину, а донька стояла на дорозі поблизу будинку сестри.

- Якби я знала, що саме в той момент вона хотіла вішатися, я замість неї пішла б туди, якби треба було, щоб хтось помер, - ридає Галина. – Вона мені сказала, що завтра піде клюкву з чоловіком збирати, а в понеділок обіцяла людям картоплю помогти викопати.

“В тій хаті, де вони жили в Білках, кожна смітинка облита Юлиною кров'ю і слізьми”

Рідні кажуть, що співмешканець Юлії Козирацької постійно її бив. Вона завжди ходила вся в синцях. Неодноразово селяни зверталися до міліції, щоб вони покарали забіяку, але ті не реагували. Люди підозрюють, що Сергій був «шісткою» і постійно доносив міліції про те, хто в селі продає горілку, хто що вкрав і таке інше. Селяни недолюблювали Топтуна. Деякі односельці хотіли його “прибрати” Чотири роки назад він вийшов із в’язниці. Сидів там за вбивство чоловіка, але попав під амністію.

- На похоронах я сказала Сірожці, що це він винний у смерті моє доці. В тій хаті, де вони жили в Білках, кожна смітинка облита Юлиною кров'ю і слізьми. Він неодноразово погрожував її вбити. Казав, що якщо вона буде не моя, то не буде нічия. Після кожного побиття Юля тікала до мене, а він приходив і вив під хатою, як собака, просив прощєнія, - розповідає Галина.

Ліля говорить, що коли зникла Юля, Топтун теж зник. Говорив, що пішов шукати її у їхнє село. Проте вона туди не збиралася.

Козирацькі звинувачують Сергія Топтуна у смерті дівчини

Рідні нишпорили по кожному закутку, щоб знайти Юлію, але все марно.

Сестричку побачив мій чоловік Сашко. Відразу всіх погукав і викликав міліцію, яка приїхала дуже швидко. Вона повісилася на гілці горішника. Поряд акуратно стояли її шльопанці. Але коли ми її знайшли, вона не висіла, а лежала на землі – кофта обірвалася, - говорить Ліля.

Мама Юлі була на місці трагедії за чотири години після цього.

-В міліції мені сказали, що знайшли Юлю близько восьмої години вечора. Я на сто процентів впевнена, що Сєргєй її десь придушив, а потім підвісив на кофту і вона розірвалася, - додає Галина.

В селі переконані, що дівчина не могла повіситися на гілці висотою 1.80 м, бо сама була на зріст 1.70, а ще кофтина забирала 30 сантиметрів. Усі сподіваються, що буде порушена кримінальна справа і міліція зробить об’єктивні висновки щодо смерті Юлі.

Юлю Козирацьку ховали 1-го вересня. До гробу не поклали ікони і не поставили свічку у руки, бо вона вчинила самогубство.

Автор: Татьяна Мазур, газета "Субота"
Наш город | 22 Сентября 2009 | Просмотров: 7072 | Червоноармейск, самоубийство

Читайте также на эту тему:

Комментариев: 0