Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Наталия Йосава рассказала про платные уроки физкультуры на катке

Автор: София Демчук, 23.02.2011, 13:02:26
Ми писали про те, що управління освіти Житомирської міської ради ввело платні уроки фізкультури.

Тепер житомирські школярі освоюють ковзани на катках «Глобал ICE», «Плаза» та ФОК, під час навчальних занять. Вартість одного такого уроку коштує 5 гривень з учня.

Журналісти згадували про те, що такі нововведення комерційно вигідні для даних закладів. Першою заперечити таке припущення взялася директор катка «Глобал ICE» Наталія Йосава.


Для катків такі уроки фізкультури комерційно невигідні.

Директор катка «Глобал ICE» Наталія Йосава розповіла, що соціальна акція "Урок фізкультури" почала діяти ще з квітня минулого року. Для груп школярів не менше 20 чоловік на перших 4 сеанси ( з 8:00 до 12:00) вартість квитка становила 5 грн. Такою пропозицією скористалося більше 5000 школярів. Управління освіти Житомирської міської ради допомогло цій ініціативі стати масовою.

Наталія Йосава вважає доцільним використання комерційних катків і не бачить у цьому нічого поганого, адже мета - навчити дітей кататися.

«Щоб не йти на урок фізкультури в звичайний спортзал третина дітей знаходить відмазки, а на каток учні прямо біжать. Виділити рейтинговий час за ціною собівартості не може жоден каток, а у ранішній час, коли відвідувачів мало, у школярів заняття», - каже Наталія Йосава

Міське управління освіти вирішило цю ситуацію, створивши графік відвідувань катка школярами. Для цього використали години, виділені для "Днів здоров'я". Тобто уроки - уроками, а катання на катку - це додаткові "Дні здоров'я", відвідування, яких узгоджується з батьками дітей і на абсолютно добровільній основі.

За словами директор катка «Глобал ICE» такі платні уроки фізкультури є комерційно невигідними для катка, бо п’ять гривень з учня - це мінімум, що покриває всі витрати, вже навіть не враховуючи амортизацію ковзанів і робочу силу персоналу.

«Єдина вигода - у збільшенні бази клієнтів», - говорить Наталія Йосава.

Що ж стосується переданих 20-ти пар ковзанів, закуплених управлінням освіти міської ради, то Наталія Йосава переконує, що вони не забезпечили навіть розмірний ряд одного класу. До того ж, щоб через кожних 20 катань їх ув’язнювати у жодної школи не вистачить коштів, а просушувати, після кожного катання із застосуванням озонування або ультрафіолету - відповідних умов.




Ноу-хау місцевої влади потихеньку приживається

Дев’ятикласниця Дарина уже відкаталася п’ять уроків. Дівчина відзначає, що з кожним разом все впевненіше і впевненіше почуває себе на ковзанах.

«Батьки дають мені щоденно п’ять гривень кишенькових грошей. Я не вагаючись витратила би їх на катання на ковзанах», - говорить Дарина

Такої ж думки решта її однокласників, які прийшли на каток.

Про те, що з кожним уроком катаються краще і краще говорить і заступник з виховної роботи ліцею №2 міста Житомира Ірина Ковальчук

«Учні з радістю ідуть на каток. Дуже добре, що ввели такі уроки», - говорить Ірина Ковальчук

Однак, Ірина Ковальчук не приховує, що на платні уроки ходять не всі учні. Причини різні: за станом здоров’я, бажання залишитися на уроці, не бажання платити. Але таких у класі одиниці.

Схоже, є надія, що на цих катках зростуть майбутні олімпійські чемпіони.

Софія Демчук, газета 20 хвилин

Автор: София Демчук, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info

http://zt.20minut.ua/news/10192810.html
Місто | 23.02.2011 | Переглядів: 8979

Коментарів: 0