Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Житомиряне часто становятся жертвами «теневых» риелторов на рынке недвижимости

Автор: Юлия Демусь, 02.08.2012, 17:54:21
Житомиряни перестали довіряти ріелторським конторам і все через тіньових посередників, які здійснюють свою діяльність неофіційно і займаються шахрайством.

Саме в цьому переконані представники більш ніж 40 місцевих компаній, що днями зібралися, аби обговорити ситуацію, яка склалася в регіоні на ринку нерухомості.

Для них давно не новина, що в місті працюють так звані «чорні» ріелтери, які пропонують клієнтам ряд послуг, вимагаючи за це кошти, а потім «кидають» їх. У людей довіра до подібних організацій зникає, а тим, хто працює у сфері нерухомості легально, доводиться розплачуватись за недобросовісних колег власною репутацією.

У боротьбі за клієнта, конкуренти - друзі

Щоб утримати клієнтів і довести, що справжні ріелторські контори працюють добросовісно, кілька разів на рік ріелтери обговорюють подальший план своїх дій. Проте, щоразу все зводиться до того, що компанії-конкуренти, змушені об’єднуватися проти посередників. Втім, конкурентами вони себе не вважають, адже клієнтів поки ще вистачає усім, а квартири житомиряни здаватимуть та орендуватимуть, продаватимуть і купуватимуть й надалі.

Єдина завада - чорні, сірі, тіньові ріелтори, які виконують функцію посередника. Якщо у ріелторські контори клієнти звертаються ціленаправлено, то на гачок посередників можна натрапити випадково: у кількох квартир, які нібито здає господар, контактна особа одна. Так діють майже усі посередники і переважна більшість з них тітоньки від 35 років, які самі по собі викликають довіру. Зачасту з посередниками існують усні угоди, а гроші за роботу передають з рук в руки. Добре, коли ціна послуг , наданих посередником відповідає якості, але непоодинокі випадки, коли посередник гроші отримує, а обіцяної квартири не діждатися.

Імена нечесних посередників «світитимуть» у ЗМІ

Існує ще одна проблема, про яку звичайні люди мало знають. Інколи в Житомирі ріелтори співпрацюють з такими посередниками. Однак компанії зі стажем від такої співпраці активно відмовляються і запевняють, що кількість укладених угод від цього не зменшується, а база клієнтів, що працюють з фахівцем один на один, тільки зростає.

На зустрічі запропонували списки усіх тіньових ріелторів представляти у засобах масової інформації, проте у цьому випадку потрібно, щоб самі постраждалі клієнти надавали інформацію про них. Усі умови подальшої роботи у напрямку витіснення з ринку посередників та покращення роботи ріелторських компаній, по завершенню зустрічі прописали у Меморандумі про співпрацю.

 

Житомиряни розповідають про довіру/недовіру до ріелторських контор та посередників на ринку нерухомості та ціни на їх послуги

Аліна Іскоростенська

- Нещодавно шукала собі квартиру. Ріелтерам не довіряла і недаремно. Пропонують квартиру за 1300+ комунальні — приходиш, а там два напіврозвалених стільця і такий же диван. У ванній немає світла, ріелтор каже: «Це ми виправимо». З водою теж якісь проблеми, а гарячої нема взагалі. Дивишся на двох тітоньок-ріелторів, слухаєш їх «пісню» — і думаєш швидше звідси. Навіть дякуєш і йдеш. а потім згадуєш все як страшний сон. За таку допомогу просять половину від місячної вартості оренди квартири, тобто 650 гривень за таке нещастя.

Сергій Дайнюк

- В Житомирі вартість послуг і ріелторських конторах загалом скрізь однакова. За те, щоб зняти квартиру через ріелтерів стандартно треба раз заплатити половину місячної платні за оренду приміщення. Що стосується покупки-продажу, то тут вартість такої послуги в межах 500-600 доларів. У ріелторських конторах допоможуть зібрати всі потрібні документи та довідки, а порядок надання послуг фіксують на папері і підписують договір. У посередників процедура спрощена, гроші за послугу майже такі ж, а гарнітій – жодних.

Людмила Суворова

- Зараз знайти квартиру без посередників майже нереально. Можна спитати у знайомих, а ні - брати газетку або лізти в інтернет. Буває, що на одну квартиру може бути з десяток посередників. Є ще агенства з нерухомості. Якщо посередник дізнається реальну ціну у господарів, а потім накидає «скільки хоче», то агенство пропонує договір з власними послугами вартістю 600 у.о. Краще звернутися в агенство: там конкретно вказана сума за послуги, напряму домовляєшся з господарями про ціну. Агенство перевіряє всі документи, чи нема заборгованостей, чи все в порядку - і тоді здійснює купівлю-продаж.

Катерина Марчук

- Посередника знайшли за оголошенням у газеті. Один посередник вміщує до газети до десятка своїх оголошень. Потрапити за оголошенням напряму на господаря квартири - щось із розряду фантастики. Наша посередниця запропонувала кілька варіантів, врахувавши побажання - район, ціна, опалення, наявність болера або колонки, мебель, побутова техніка. Ми оглянули одну і далі не поїхали - нам сподобалась. У принципі, жінка була профі - зрозуміла, що важливо і не водила по всіх квартирах клієнтів. Вона звела із господарями і допомогла оформити контракт на рік. Ми живемо тут уже 3 роки.

Автор: Юлия Демусь, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 02.08.2012 | Переглядів: 2557

Коментарів: 0