Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город
 

Джазовий фестиваль «Jazzomir»: музика свободи

Автор: Сергій Роздум, ПроЖитомир, 16 Мая 2008, 11:17:15

16 травня в Житомирі відкривається перший міжнародний джазовий фестиваль «Jazzomir». Досі навіть концерти джазової музики були рідкістю для нашого міста. А захід подібного рівня взагалі відбудеться вперше.


ПроЖитомир зустрівся з президентом фестивалю -  Олександром Тимофєєвим-Рейном аби дізнатись про всі секрети цього заходу Олександр – корінний житомирянин, професійний музикант і саксофоніст. Закінчив Вище київське музичне училище імені Глієра. Брав активну участь в міжнародних фестивалях інструментальної музики в Берліні, Празі, Братіславі. 23 роки прожив за кордоном, але все ж повернувся на батьківщину. Працював в Національному духовому оркестрі Київської філармонії, директором Житомирського міського парку відпочинку ім. Гагаріна, періодично виступав по клубах. На сьогодні – директор ресторану «Стара губернія».


Чим для вас є джаз?

Я сам джазовий музикант. А джаз – це інтелектуальна музика. Щоб його полюбити, потрібен певний рівень розвитку і культури. Зараз місту цього дуже не вистачає. Джаз – це свобода. Свобода спілкування, свобода думок, імпровізація. Навіть кажуть, що гра для джазового музиканта – то є своєрідна «розмова з Богом».


Як взагалі виникла ідея провести джазовий фестиваль саме в Житомирі?

Джаз поступово починає повертатись в моду. Подібні фестивалі проходять в багатьох містах – Одеса, Кіровоград, Вінниця. Всюди в людей однакова ментальність. І Житомир – нічим не гірший. Я взагалі вважаю його найкращим містом. Чому б не провести фестиваль у нас.


Як ви вважаєте, в Житомирі подібний захід матиме успіх?

Я вірю, що матиме. Ми постарались зробити квитки максимально доступними. Адже ті, хто сьогодні слухає джаз, не є дуже заможніми. Також запланували один додатковий концерт на суботу вдень.


Будуть на фестивалі джазові музиканти з Житомира?

Проблема в тому, що нікого майже не лишилось. Всі виїхали з міста. Я міг би виступити, але мені просто нема з ким грати. Та й взагалі, в Житомирі майже не лишилось справжньої живої музики, он хіба що Древляни. А в Києві вже давно заборонили грати під фонограму. Це ще один привід прийти на концерт і почути справжній «живий» звук.


Якісь ще заходи будуть проходити, крім концертів?

Ми планували залучити до участі у фестивалі художників, модельєрів, взагалі творчих людей. Можна було провести, наприклад, фестиваль джазової моди. Але у нас виникли проблеми з коштами. Частина спонсорів відмовилась нам допомагати. Думаю, все це буде, але вже наступного року.


Які перспективи у джазового фестивалю в Житомирі?

Ми плануємо зробити «Джазомир» щорічним. А якщо вийде – то й двічі на рік – весною та осінню. Якщо все вийде, Житомир має шанс стати відомим в усьому світіт. Справа в тому, що існує рейтинг всіх джазових фестивалів світу, є спеціальні служби, які слідкують за такими акціями. І наше місто теж потрапить в рейтинг.


Фестиваль розпочнеться в п'ятницю, 16 травня із святкового маршу з виконанням джазу колективом “Ростовський Діксіленд”, а о 18.00 відбудеться перший концерт у приміщенні Філармонії.

Автор: Сергій Роздум, ПроЖитомир http://pro.zt.ua/
Наш город | 16 Мая 2008 | Просмотров: 4695
Комментариев: 0