Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто

Валерій Прокопчук: такого розмаху як в Житомирі, «Студентська республіка» немає ніде

Автор: Сергій Роздум, ПроЖитомирЪ, 18.06.2008, 13:04:10
10 студреспублік Валерія Прокопчука
 
Незабаром стартує ювілейна, вже 10 Студенська республіка. В Житомирі її засновниками можна вважати  Валерія Прокопчука, Дмитра Ковтуна і Сергія Козлова. Саме вони стояли у витоків найпершої студреспубліки в місті. Тому ПроЖитомирЪ зустрівся з Валерієм Прокопчуком аби дізнатись, як саме їм вдалось організувати таке свято для молоді.


Як взагалі з’явилась ідея провести такий захід?

Це був 1999 рік, був молодіжний актив, який працював на виборах президента. І на цій хвилі в Києві виникла ідея створити «Студентську республіку», де в ігровій формі обирався б мер, а потім мер обирав президента. Це повністю молодіжна ініціатива. Якщо говорити про наше місто – то безпосередньою організацією першої республіки займався Молодіжний парламент.


Але ж студентська республіка – це всеукраїнська акція і проходить в інших містах також…


Так, але такого розмаху, як в Житомирі, нема ніде В інших областях республіка більш закрита. Просто чоловік 40 студентського активу виїжджають на якусь базу відпочинку і між собою проводять ігри різні, вибори. А такого свята для молоді, для всіх, ніде нема. Два роки назад ми взагалі провели Студреспубліку на рівні, чи навіть краще за День міста.


Повертаючись до найпершої республіки. Як все проходило?


В першій республіці приймали участь 13 команд. Тоді були практично всі ті ж конкурси, що й сьогодні. Проводились вибори. Єдине що - все організовувалось своїми силами, не було такої підтримки спонсорів і влади. Хоча допоміг фонд «Соціальний захист».


Що змінилось з того часу?


Найперше – змінився рівень. Коли раніше бюджет свята був, грубо кажучи, тисячу гривень, зараз це сотні тисяч. З’явились і спонсори і зірки. Кількість команд теж збільшилась. В студмістечку буде близько 30 команд. Це десь 350учасників.


Але й організувати свято такого рівня має бути важче. Скільки часу займає підготовка до республіки?


От закінчується одна Студентська республіка і через місяць ми починаємо займатись наступною. Адже бюджети міста, області і спонсорів формуються на наступний рік в поточному. І тому ще до кінця року ми намагаємось скласти і обґрунтувати наші витрати, що ми хочемо зробити наступного року, аби ці кошти всі наші спонсори могли закласти в бюджет на наступний рік.


Вже пройшло 9 студреспублік. Яка для вас, як організаторів, була найважчою?


Однозначно, це 2003 рік – жахливі погодні умови, сцена була без накриття, а 7 чи 8 разів пускалась злива. Затопило електрощит, апаратуру. Зірвався концерт. Та й взагалі була купа інших неприємних моментів.


А якісь курйозні випадки можете згадати?


Якось нам довелось втихомирювати міліцію, вірніше деяких окремих міліціонерів. Вони ввечері були таки серйозно випивші. А того року десь в 2 чи 3 години ночі легковий автомобіль пронісся по центральній алеї. Добре що ніхто не постраждав хоч.


Небезпечні курйози виходять. Важко дотримуватись порядку?


Порядок в наметах ми організовуємо. Попередньо по декілька разів збираємо капітанів команд, проводимо інструктажі. Співпрацюємо з пожежниками, міліцією. Але буває що приходять сторонні, які порушують порядок. Намагаємось такого не допускати.


На Студреспубліці виступали такі зірки як Бі-2, Ляпіс, Йолка. Цього року буде Потап і Настя Каменських. А хто взагалі вирішує, яка зірка буде?


Ці питання оргкомітет обговорює і з міською владою і спонсорами. Але гонорар зірки повністю оплачує генеральний спонсор, тому останнє слово, звісно, за ними.


А були якісь інші варіанти?


Звісно - Дискотека Аварія, Ані Лорак. Але проблема ще в тому, що кожна зірка має жорстко розписаний тур. Тим паче зараз доволі гаряча пора і не такий вже й багатий вибір існує насправді.


Студентська республіка – це не тільки концерти і розваги. Тоді ж проходить вибори студентського мера. Яким чином все відбувається?


Є виписана процедура. Команди організуються в блоки чи партії відповідні, від яких вже висувається свій кандидат. Окрема команда цього зробити не може. Відповідно зазвичай є 4-5 кандидатів, за яких йде агітація. А самі вибори проходять шляхом таємного голосування, за результатами яких оголошується переможець. Майже як на дорослих виборах.


Обраний мер потім має якусь реальну владу? Чи то просто формальність і елемент гри?


Звісно має. Він є радником міського голови на громадських засадах. І зараз дійсний ще поки студмер, Віталій Кирилюк на протязі року активно співпрацював із Вірою Тимофіївною Шелудченко. Вона багато його програм і ініціатив підтримала. Віталій може в будь-який момент потрапити до неї на прийом.

Автор: Сергій Роздум, ПроЖитомирЪ, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 18.06.2008 | Переглядів: 6603

Коментарів: 0