Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Епізоотична ситуація зі сказу в Житомирській області

Автор: , 17.03.2014, 18:08:31
В засобах масової інформації Житомирської області з’явилися  повідомлення про випадки захворювання домашніх тварин на сказ. Зокрема, висвітлюється інформація про контактування домашніх тварин с. Вируби Новоград-Волинського району з хворою на сказ лисицею.

На сьогодні сказ залишається однією з важливих проблем як охорони здоров’я, так і ветеринарної медицини. У світі сказ зустрічається більш ніж у 150 країнах. В Україні епізоотична ситуація зі сказу впродовж останніх років залишається незадовільною.
У 2013 році в Житомирській області зареєстровано 61 випадок сказу серед лисиць, куниць, борсуків, собак, котів, великої рогатої худоби.

Станом на 1 березня 2014 року в Житомирській області зареєстровано 8 випадків сказу серед тварин, що на 8 випадків менше за аналогічний період 2013 року. Встановлено, що носіями збудника захворювання є  лисиці,  собаки,  коти та  сільськогосподарські тварини. Основним носієм інфекції впродовж останніх років залишається лисиця.

Найінтенсивніше епізоотичний процес протікає в Новоград-Волинському районі, де зареєстровано 3 населених пункти, що характеризуються неблагополучною ситуацією зі сказу. Випадки захворювання тварин на сказ зареєстровано також у Бердичівському, Володарсько-Волинському, Житомирському та Попільнянському районах.

Вірус сказу інфікує домашніх і диких тварин та передається людям у разі тісного контакту з інфікованою слиною при укусах або подряпинах. Інфікування людини вірусом сказу відбувається внаслідок контакту (укусу або ослинення) з дикими, домашніми та сільськогосподарськими тваринами.

Профілактика цього небезпечного захворювання полягає у щорічній вакцинації домашніх тварин проти сказу.

З метою запобігання виникнення захворювання на сказ серед населення необхідно дотримуватися основних правил:
  1.  Уникати контактів з безпритульними і дикими тваринами. Звертати особливу увагу дітей на  небезпеку таких контактів.
  2.  Своєчасно здійснювати щеплення домашнім тваринам.
  3.  За найменшої підозри захворювання серед тварин – повідомляти органи ветеринарної медицини та санітарно-епідеміологічної служби.
  4.  Негайно звернутися до лікаря після контакту (укусу або ослинення) з підозрілою твариною.

Місто | 17.03.2014 | Переглядів: 3114

Коментарів: 0