Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

Житомирщина та ЄС будуть співпрацювати в агропромисловому комплексі

Автор: Катерина Тарановська, 27 Марта 2014, 13:03:38
Спільні програми Житомирщини та ЄС можуть бути реалізовані в агропромисловому комплексі та у видобувній промисловості

Під час прямого ефіру в програмі «ЄвроУкраїна» голова облдержадміністрації Сидір Кізін поділився свої баченням того, наскільки важливим є підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом саме для Житомирської області. За його словами, спільні програми нашого регіону з Євросоюзом можуть реалізовуватися в агропромисловому комплексі та у видобувній промисловості. Адже сьогодні Житомирщина вже експортує багато високоякісної та конкурентоздатної продукції власного виробництва у Європу. А зняття митних і тарифних обмежень дозволить нам імпортувати з країн ЄС якісні товари за значно нижчими цінами.

Сидір Васильович переконаний, що, хоча перехід до норм і вимог Європейського Союзу вимагає матеріальних затрат, але має низку переваг. По-перше, це диверсифікація експорту та розширення ринків збуту вітчизняної продукції, що є надзвичайно актуальним з огляду на непередбачувану торгівельну політику з боку Російської Федерації. По-друге, українські товаровиробники, переорієнтувавшись на ЄС, будуть адаптовані до стандартів, прийнятних у всьому світі.

Очільник області  також звернув увагу на те, що в умовах сучасного світу бізнес є глобалізованим, а власники транснаціональних корпорацій відкривають підприємства там, де є доступ до сировини та можливості продавати продукцію. Він вважає, що Україна з цієї точки зору є потужним ринком збуту та має великий потенціал трудових ресурсів. Таким чином, наша держава і область в тому числі є досить перспективними.

Сидір Кізін наголосив, що перша зустріч із підприємцями Житомирщини була проведена із врахуванням показників міжнародного рейтингу легкості ведення бізнесу. В результаті аналізу бізнесклімату в регіоні вдалося з’ясувати, що його розвитку найбільше перешкоджає корупція. За словами Сидора Васильовича, це проблема, на яку одностайно вказують не лише бізнесмени області, а й інвестори у всьому світі. Корупція в нашому регіоні пов’язана із діяльністю правоохоронних та контролюючих органів. Для її викорінення варто провести заміну кадрів, а саме, дати можливість молодим людям із фаховою освітою працювати у відповідних структурах.

Резюмуючи, голова облдержадміністрації порадив глядачам прочитати книгу Лариси Буракової «Чому Грузії вдалося» і запевнив, що негативні явища в Україні нам під силу викорінити, бо наша держава не є в цьому контексті унікальною.  
Автор: Катерина Тарановська
Наш город | 27 Марта 2014 | Просмотров: 1795
Комментариев: 0