Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто

Мешканці будинку по вул. Корольова 44 в Житомирі, живуть на пороховій бочці

Автор: Роман Здорик, 20 хвилин, 24.09.2008, 22:53:23

Комунальний безлад на вул. Корольова

Будинок по вулиці Корольова, 44 – унікальний. При чому, як виявилося, не тільки своєю давньою історією, а й своєю занедбаністю.

– Ми живемо ніби на пороховій бочці. Труби старі та іржаві, якщо, не приведи Боже, станеться прорив, зупинити воду ніхто не зможе, – говорить мешканець будинку по вулиці Корольова, 44, колишній співробітник «Житомирводоканалу» Микола Говорлівих.

Як нам пояснили мешканці будинку, він відноситься до компетенції ЖБК «Космос». Але самі мешканці будинку, будучи членами цього кооперативу, ніяк не можуть вплинути на директора ЖБК Олександра Бондарчука.

Будинок зведено у далекому 1972 році. Старожили стверджують, що відтоді капітальний ремонт та поточний проводилися лише один раз. Це було у 1985 році, ще в радянські часи. Ми навіть не вимагали від мешканців підтвердження даного факту – це видно неозброєним оком. Принаймні про це красномовно свідчили водостічні труби, шматки яких давно відпали і вода з даху стікала просто на фундамент будинку, а звідти – в підвал. Під деякі уламки труб мешканці підставили пластмасові ємності. «Щоб вода менше бігла в підвал», – пояснили мені вони.

На жаль, така плачевна ситуація в будинку не тільки з водостоком. Під’їзди та вхід до них ремонтувалися востаннє коштами самих мешканців. За існуючим законодавством у такому разі з плати за квартиру та комунальні комунальною установою, що обслуговує будинок, має вираховуватися та сума, на яку мешканці витратилися, виконуючи безпосередньо роботу самого ЖБК. Проте…

На подвір’ї два старезні сухі дуби. Їх ніхто не зрізає. Востаннє під час бурі від падіння сухостою ледве не загинула жінка з дитиною, яка сиділа якраз неподалік на лавці. Та навіть цей факт не «надихнув» комунальників на виконання їхніх обов’язків. За які, до речі, мешканці будинку по вулиці Корольова, 44 та їхні сусіди справно сплачують щомісяця. Директор ЖБК «Космос», за словами героїв нашого матеріалу, аргументує свою бездіяльність тим, що їхня установа не має коштів навіть на виплату заробітної плати своїм працівникам. Втім, серед квартирозйомщиків боржників практично немає. Проживають переважно пенсіонери, а вони, до речі, до чого-чого, а до комунальних ставляться ревно.


Будинок може згоріти з мешканцями

Далі ми йдемо з Миколою Говорлівих до підвалу. По дорозі він мені розповідає про те, що будинок практично не опалюється, що температура становить у квартирах максимум 13-15 градусів. А коли мешканці звернулися з заявою до ЖБК – до них так ніхто і не прийшов. Перше, що кидається у вічі в підвалі – його захаращеність. Скрізь купи сміття, старі обірвані електродроти тощо. Труби іржаві. Здається, ось-ось, і вони луснуть. Так, власне, і сталося у двох під’їздах будинку. Але ситуація ускладнюється іншим… Електрощит на будинок, що знаходиться теж у підвалі, перебуває в аварійному стані. Таким є висновок райелектромереж. І якщо труби луснуть від старості і заллють щит – весь будинок опиниться під напругою і його просто замкне. Уявляєте, скільки життів може забрати ця дуже ймовірна аварія? Мешканці кажуть, що дім може просто згоріти разом із ними…

Не чистяться і димовентиляційні шахти будинку. Вони настільки забиті, що рано чи пізно люди можуть задихнутися в своїй квартирі. Адже ті ж самі газові колонки, котли чи проста газова плита повинні супроводжуватися нормальною витяжкою. Це ГОСТ.

Далі – більше. Очевидно саме з тієї причини, що труби на теплопостачання забиті вщент і в разі подачі нормального напору гарячої води їх може просто вирвати, співробітники котельні №3, яка й опалює даний будинок, поставили обмежувач на подачу води. Цей «обмежувач» – це проста пластинка, яка зменшила діаметр труби вдвічі, а отже й напір води. Це при тому, що всі мешканці будинку, окрім тих, що поставили автономне опалення, нормального тепла, як кажуть, в очі не бачили. А міняти труби ніхто не збирається. Хоча, за словами мешканців будинку по Корольова, 44, вони щомісячно тільки ЖБК сплачують близько 3 тисяч гривень.


Мешканці прагнуть вийти з кооперативу

– Якби нам дозволили замість плати ЖБК «Космос» дати раду трубам – ми би зробили це самі, – кажуть квартирозйомщики.

Всі листи, які жителі будинку, вони ж – члени житлово-будівельного кооперативу «Космос», надсилали до різних інстанцій так, мабуть, і згнили у владних коридорах різного рівня. Відповідь надав лишень заступник міського голови, що опікується комунальними питаннями, Едуард Кругляк. Зокрема, Едуард Борисович написав, що ЖБК «Космос», який обслуговує будинок по вулиці Корольова, 44, до відання Житомирської міської ради не належить. Оскільки є кооперативом. І вони, мовляв, аж ніяким чином на директора кооперативу Олександра Бондарчука вплинути не можуть. А людям порадив просто звернутися до суду.

Натомість, мешканці Корольова, 44, готові навіть вийти з кооперативу і заключити договір з ЖРЕПом. Проте для цього потрібно, щоб ЖБК «Космос» відремонтував усі труби і передав їх на баланс іншої комунальної установи. А ЖБК цього робити, як стверджують квартирозйомщики, не збирається. Тому-то у листі до голови ЖБК «Космос» та міського голови мешканці багатостраждального будинку й попередили, що якщо найближчим часом перелічені в статті недоліки не будуть усунуті, вони відмовляються сплачувати за комунальні послуги з 1 вересня.     

Автор: Роман Здорик, 20 хвилин, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info

http://20minut.ua/
Місто | 24.09.2008 | Переглядів: 5872

Коментарів: 0