При Житомирському управлінні МВС функціонує відділ ветеринарної міліції
Автор: Ольга Номерчук, ВЗГ УМВС України, 29.09.2008, 14:14:21
Понад тридцять років при Житомирському обласному управлінні МВС функціонує відділ ветеринарної міліції з проведення карантинних заходів. Необхідність у такій категорії ветспеціалістів була зумовлена масовими спалахами інфекційних хвороб тварин. Керівні структури Житомирщини 1969 року організували службу карантинної міліції, адже авторитет ветлікаря, до того ж у міліцейській формі, мав суттєво допомогти у ліквідації та недопущенні поширення інфекції на місцях виникнення.
Першими, хто очолював новостворений підрозділ, були полковник міліції В.І.Іванов, підполковник В.О.Білеко, капітан В.П. Поліщук, майор В.С.Гекалюк. За період свого існування служба досягла високих показників у забезпеченні охорони об’єктів сільського господарства, ферм від занесення забрудників інфекційних захворювань. У серпні 2002 року відділ ветеринарної міліції очолює майор міліції Олексій Гаврищук. Сьогодні у відділі працюють ветінспектори Д.Є. Базюк, І.І. Бусько та інші спеціалісти, які забезпечують ветеринарно-санітарну охорону нашої області.
Про діяльність ветеринарної міліції на Житомирщині наша розмова з начальником підрозділу Олексієм Гаврищуком.
– Олексію Олексієвичу, розкажіть про завдання, які сьогодні стоять перед очолюваною вами службою?
– В першу чергу, надання практичної допомоги державній службі ветеринарної медицини в організації та здійсненні заходів щодо профілактики, локалізації та ліквідації карантинних хвороб тварин, в тому числі спільних для тварин та людей, а також участь у здійсненні заходів щодо нагляду за заготівлею, переробкою та випуском для реалізації доброякісної у ветеринарно-санітарному відношенні продукції тваринного походження. Крім того, ветеринарна міліція здійснює нагляд за переміщенням тварин, продукції тваринного походження, ветеринарних препаратів та інших об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.
Контроль за додержанням ветеринарно-санітарних вимог у селянських, фермерських господарствах, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності й підпорядкування, які займаються вирощуванням, заготівлею, зберіганням, переробкою та реалізацію продукції тваринного, а на ринках і рослинного походження – це теж компетенція ветеринарної служби міліції.
– А які заходи вживаються щодо підвищення статусу служби?
– Звичайно, коло питань, які необхідно вирішувати ветеринарній міліції, постійно розширюється. Тому і вдосконалюється законодавча база. Так, у Закон України «Про ветеринарну медицину» внесено зміни, згідно з якими працівникам підрозділів ветеринарної міліції надані права державних інспекторів ветмедицини.
На сьогодні вже підготовлені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими значно розширяться права інспекторів ветеринарної міліції.
– Олексію Олексієвичу, яка роль ветеринарної міліції у недопущенні занесення на територію як держави, так і області зокрема, збудників небезпечних хвороб?
– Слід зазначити, що актуальність цієї проблеми на сьогоднішній день зросла у зв’язку із цілим рядом факторів: погіршенням епізоотичної ситуації у світі, збільшенням імпорту продукції тваринного походження, зловживання в аграрному секторі економіки тощо. Тож нині першочерговим завданням для нашого підрозділу є вирішення цілої низки питань, які б дозволили у правовому полі забезпечити відповідний контроль.
Про обсяги наповнення внутрішнього ринку тваринницькою продукцією імпортного виробництва свідчать результати перевірок. Тільки впродовж поточного року працівниками житомирського підрозділу ветміліції вилучено з обігу майже 30 т недоброякісної, забороненої для реалізації продукції тваринного та рослинного походження на загальну суму понад 760 тисяч гривень. За різні правопорушення накладено понад 1200 штрафів на загальну суму більше 158 тисяч гривень.
Створено дієвий контроль за переміщенням тваринницької продукції автошляхами області. Підрозділ ветміліції взаємодіє з державною автомобільною інспекцією, дільничними інспекторами, патрульно-постовою службою, спец підрозділом «Беркут», а також зі службою безпеки України, податковою адміністрацією, службою у справах захисту прав споживачів, службою державної ветеринарної медицини, СЕС.
Зокрема, співробітниками відділу спільно з державною службою ветеринарної медицини області проводиться комплекс заходів, направлених на ліквадацію лейкозної та туберкульозної інфекції сільськогосподарських тварин.
А ще співробітники ветміліції не тільки працюють по своїй специфіці, але й постійно залучаються до охорони громадського порядку. На житомирських ринках сьогодні частенько виявляються фальсифікована продукція, яка продається на правах якісної. Тому покупцям, слід замислитись, чому під час рейдів, які проводить ветеринарна міліція, деяка кількість торгових точок просто закриваються. Тому ми радимо: не купуйте м’ясопродукцію, що не пройшла ветеринарно-санітарного контролю (в наявності обов’язково мають бути відповідні документи), а також у місцях несанкціонованої торгівлі.
– Олексію Олексієвичу, що б ви побажали своїм колегам напередодні професійного свята?
– Шановні працівники ветеринарної міліції! Вітаючи вас з професійним святом, бажаю мужності, оптимізму, витримки та стійкості у благородній справі зміцнення законності й правопорядку, забезпечення епізоотичного благополуччя! Нехай на життєвому шляху вас супроводжують вдача та щире людське слово поваги, доброзичливість друзів, а сімейне тепло і затишок підтримують у нелегкій службі!
Розмову вела Ольга Номерчук, ВЗГ УМВС України в Житомирській області
Автор: Ольга Номерчук, ВЗГ УМВС України, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто
| 29.09.2008
| Переглядів: 5800