Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Аби кожна дитина була бажаною та запланованою

Автор: Валентина Донець, 25.09.2014, 11:41:25 Аби кожна дитина була бажаною та запланованою


24 вересня в обласному перинатальному центрі відбулася прес-конференція для представників ЗМІ, яку у рамках Всеукраїнського тижня планування сім’ї провели: головний акушер-гінеколог департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Донець, координатор з діяльності у Житомирській області програми Агенства США з Міжнародного розвитку USAID «Здоров’я жінок України» Юлія Завгородня та обласний позаштатний спеціаліст з планування сім’ї, завідуюча консультативно-діагностичного блоку обласного перинатального центру Наталії Алексійчук.

За словами Валентини Донець, наразі питання репродуктивного здоров’я та планування сім’ї є надзвичайно актуальними.

 - Ми прагнемо, аби кожна народжена дитина була не лише бажаною, але й запланованою, - зазначила Валентина Донець.

За 8 місяців 2014 року в області відбулося 10 365 пологів, у тому числі 95 двійнят та 3 трійні. Разом з тим,  за цей же період в області зроблено 2091 аборт, тобто на кожні п’ять пологів – один аборт.  Кожен сьомий аборт, який був зроблений у ранньому віці, призводить до безпліддя. У своїй роботі лікарі також звертають велику увагу на збереження репродуктивного здоров’я  та продовження репродуктивного віку жінок.

У світі щодня близько 800 жінок помирають від попереджуваних причин, пов'язаних з вагітністю та пологами (ВООЗ, 2014 р.). Зокрема, в Україні рівень материнської смертності в 2,5 раза перевищує середній показник по Євросоюзу (відповідно 12,5 та 4,75 на 100 тисяч народжених живими у 2012 році). Третину усіх випадків  материнської смертності  (одне з перших місць протягом останніх років) займає екстрагенітальна патологія. Рівень малюкової смертності перевищує аналогічні рівні країн Євросоюзу у 1,5-2 рази.

На тверде переконання фахівців, заходи з планування сім'ї мають потенціал та можуть знизити рівень материнської смертності на 32%; знизити рівень малюкової та дитячої смертності на 10%; знизити рівень непланованої вагітності на 71%, а також можуть   попередити   80%   заражень   ВІЛ   завдяки   правильному   та послідовному використанню презервативів.

Використання сучасних методів контрацепції зумовлює зменшення частоти абортів, при цьому не впливаючи на рівень народжуваності. Пріоритетним є забезпечення потреб у засобах контрацепції вразливих груп населення: жінки  з   екстрагенітальною   патологією,   вагітність   при  якій загрожує життю, малозабезпечені, молодь, ВІЛ-позитивні або ЛЖВ тощо.

Планування сім'ї є рентабельним втручанням:    у разі використання сучасних методів контрацепції усіма жінками з групи ризику можна було б знизити рівень непланованої вагітності та вартість після абортного лікування внаслідок небезпечного аборту приблизно на 230 мільйонів доларів щороку. Кожен долар, інвестований у контрацептиви, заощадить витрати на охорону здоров'я до 4$; а сумарні соціально-економічні заощадження - на 31$ з кожного витраченого на планування сім'ї долара (інститут Гуттмахера, 2012).    

Інвестиції в планування сім'ї та забезпечення усіх бажаючих засобами контрацепції в Україні дали б змогу заощадити більше 10 мільярдів гривень витрат на охорону здоров'я.

Прес-центр ДОЗ,
тел. (0412) 41-37-72
E-mail: [email protected]

Автор: Валентина Донець, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 25.09.2014 | Переглядів: 3558

Коментарів: 0