Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто

Становище пенсіонерів Житомира. Реалії та перспективи

Автор: Житомирська міськрада, 05.11.2008, 10:39:39
У вівторок у Житомирській міськраді говорили про проблеми пенсіонерів міста. Фонд розвитку громади м. Житомира, Інститут впровадження новацій, Центр громадських ініціатив «Наш дім» запросили до діалогу представників громадських організацій, що якраз опікуються цією найбільш незахищеною категорією населення.



— Світовий досвід: коли виникає потреба у чомусь, то громадські організації та місцева влада об’єднуються і вирішують проблеми. Наразі цей час настав і у Житомирі, — пояснює мету круглого столу «Сучасний стан пенсіонерів Житомира. Реалії та перспективи» один із організаторів заходу Людмила Єршова.

— Завдяки турботі Вірі Шелудченко у нас створений банк одягу продуктових наборів. Ті, хто звертається до міського голови, не є обділеним. І нагодуємо, і з собою дамо, — розповідає директор міського територіального Центру з обслуговування одиноких непрацездатних громадян Анатолій Сахневич.

Наразі у Житомирі нараховується 57 тисяч пенсіонерів, із яких 6294 — конче потребують допомоги.

— Місцева влада підключається до роботи там, де недопрацьовує держава. Допомогу надаємо адресно Ї ми бачимо обличчя людини, вивчаємо чого вона потребує, думаємо чим допомогти. 90% заяв літніх людей – це проханням допомогти із лікуванням. За рік приймаємо до 6000 громадян. Також ми успішно вирішили проблему надання безкоштовних гарячих обідів. Щоденно їх одержують 220-230 осіб, — говорить про результати роботи влади начальник відділу соціального захисту населення міськради Людмила Геращенко.

Потреба у коштах на лікування, нестача харчів тощо – такими є проблеми у більшості житомирських пенсіонерів.

— Із нинішньою кризою ситуація у державі погіршуватиметься, а страждатимуть від цього у першу чергу пенсіонери, — переконаний Юрій Журбенко із благодійного фонду «Людність».
Низькі пенсії Ї основна проблема для міських ветеранів. Їх у Житомирі нараховується близько 30 тисяч.

— Ветерани хворіють. А операції платні. Крім цього про ветеранів зовсім забули. Але у них є день народження, і професійне свято. Ми самотужки не можемо гідно привітати всіх, — розповідає про турботи своєї організації Анатолій Трещов із міської ради ветеранів.

Під час спілкування представники громадських організацій та міської влади дійшли висновку, що Житомиру потрібен центр координації зусиль. У ньому збиратиметься інформація щодо діяльності, досвіду, вдалих напрацювань громадських організацій та різноманітних служб. До всього у місті потрібно утворити та розвивати волонтерський рух. Ці та інші пропозиції були викладені у резолюції круглого столу.


РЕЗОЛЮЦІЯ КРУГЛОГО СТОЛУ
„Становище пенсіонерів Житомира. Реалії та перспективи”.

Ми, учасники круглого столу: представники громадських організацій м. Житомира, представники ЗМІ, органів місцевого самоврядування, за результатами обговорення вважаємо, що основні цілі реформ у пенсійній сфері, які реалізовувалися державою, не досягнуті. Трудові пенсії не забезпечують гідних умов життя більшості пенсіонерів Житомира. Для пенсіонерів вихід "на заслужений відпочинок" дорівнює переходу на інший, більш низький рівень життя. Підвищення рівня пенсій не призводить до кардинального покращення матеріального положення нинішніх і майбутніх пенсіонерів, оскільки ці кошти дуже швидко знецінюються через інфляцією, зростання вартості життя в умовах світової економічної кризи, постійного зростання цін на товари та послуги, житло, медицину тощо. За матеріальним станом пенсіонери зараз є найбільш малозабезпеченою та найбіднішою категорією населення Житомира.

Учасники засідання дійшли висновку, що для покращення життя людей пенсійного віку, потрібно об’єднати зусилля усіх небайдужих. Турбота про пенсіонерів повинна бути однією з основних завдань взаємодії об’єднань громадян різного спрямування, комерційних структур Житомира та місцевої влади. Ситуація, що склалася не може задовольнити вже ані пенсіонерів, ані об’єднання громадян. Тому найважливішими завданнями на цьому шляху має бути стимулювання ділової активності житомирської громади, залучення додаткових ресурсів, а також поширення кола суб’єктів соціальної політики.

Ми закликаємо учасників громадських організацій, профспілки, політичні організації, місцевих підприємців та депутатів Житомирської міської ради налагодити конструктивну взаємодію між трьома силами - першим, другим і третім сектором - міською владою, комерційними підприємствами та громадськими організаціями, заради вирішення соціально-значимих проблем пенсіонерів.

Для досягнення поставленої мети вважаємо доцільним посилити контроль за виконанням програм допомоги соціально-незахищеним громадянам, що вже існують. А також розробити міську комплексну програму, метою якої буде подальше вирішення невідкладних питань організаційно-правового та інформаційного забезпечення, матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування малозабезпечених пенсіонерів міста Житомира.

Для досягнення цієї мети пропонуємо створити робочу групу з розробки програми та соціальних стандартів якості життя пенсіонерів Житомира заради об’єднання зусиль у вирішенні повсякденних проблем пенсіонерів.

Автор: Житомирська міськрада, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info

http://zt-rada.gov.ua/
Місто | 05.11.2008 | Переглядів: 4405

Коментарів: 0