ЖЖ інфо » Статті » Місто |
Лікарі просто не справлялись із напливом пацієнтів. За їх словами, більшість випадків – дуже важкі і серйозні. І основна причина – слизькі вулиці. За два дні на операцію було направлено 20 чоловік. Навіть у вівторок люди продовжували звертатись за допомогою. А скільки житомирян отримали синці і подряпини через падіння порахувати не береться ніхто.
„20хвилин” вирішили з’ясувати, чому всього за два дні ожеледиці постраждала така кількість мешканців міста, адже за такої погоди всі тротуари мали бути посипані пісочною сумішшю. Комунальники, які мали б за це відповідати заявляють, що вони з роботою справились і ситуація була під контролем.
- В четвер ми отримали дані прогнозу погоди і вже знали, що слід очікувати на п’ятницю. На 17.00 в четвер я зібрала всі свої служби. І в п’ятницю всі начальники ЖЕКів вийшли на роботу о 4.30 ранку, - розповіла „20хвилинам” начальник управління житлового господарства Житомир Світлана Пивоварова. - О п’ятій ранку п’ятниці на центральних вулицях спеціальна техніка вже розкидувала пісочні суміші. О шостій посипати вулиці почали двірники. Вони працювали цілий день і робили лише одну перерву з 15.00 до 17.00, бо потрібно було хоча б перевдягнутись. Люди втомлені, але працюють. Ситуація в нас під контролем.
Але мешканці міста зовсім іншої думки.
- Комунальна служба не працює. Йшла пішки о восьмій ранку з Ватутіна – жодна з вулиць, де я проходила, не була посипана. Лише біля педунівера хлопчина посипав вулицю, - розповіла старша сестра травматологічного відділення, Віра Лавринтович. В нас зараз катастрофічна ситуація. Травматологія не справляється, постійні черги і наплив потерпілих, лікарі не виходять з операційної.
- Я десь о дванадцятій йшов по Довженко, пройшов повз три двор. Там навіть близько не було видно, щоб щось підсипали. От біля ЖЕКа – все гаразд, - жаліється Артем Курапа. Він привів в травмпункт свою сестру, яка підслизнулась, коли виходила з під’їзду, внаслыдок чого отримала перелом руки.
Вочевидь комунальники спрацювали не так вже й добре і тому доказ не тіки свідчення мешканців, а й 500 серйозно травмованих через ожеледицю і не підсипані тротуари громадян всього за два дні. А якщо б така погода протрималась ще до понеділка, як обіцяли синоптики, то ситуація б була катастрофічною.
Сама ж Світлана Іванівна пояснює, що, можливо, хтось вийшов посипати не у шість ранку, а у дев’ять-десять. Адже зараз в ЖЕКах залишилось лише 60% персоналу, існує 2-3 місячна заборгованість по зарплаті. А працювати часом доводиться майже цілодобово, або просто працюють на півтори ставки і не встигають все робити вчасно.
Ще частину вини комунальники перекладають на установи, які самі мали підсипати дороги, але не зробили це вчасно.
Ось і виходить, що проблема існує, але хто має за неї відповідати і робити щось, аби подібне не повторювалось – невідомо. Всі шукають виправдання і об’єктивні причини, але ніхто не хоче говорити, що потрібно зробити, аби такого більше не повторювалось в майбутньому. Міська влада намагається взагалі не робити з цієї ситуації проблему і просто відмовчатись, ніби й нічого не сталось. Принаймні в п’ятницю ніякої реакції на ситуацію з ожеледицею не було. Та й не знати, чи буде.
Віра Шелудченко, міський голова:
– Щодо подій п’ятниці, то дорожне управління спрацювало нормально –
почали ще з середи посипати дороги. А ЖЕКи спрацювали гірше. У четвер
вони підсипали території біля під’їздів, а вже в п’ятницю – тротуари.
Хочу відзначити, що дуже погано спрацювали установи, за якими
закріплені прилеглі території – банки, ВУЗи, лікарні не потурбувалися
посипати прилеглі тротуари сумішю. Хоча мали б. Ми, до речі,
телефонували керівникам багатьох великих установ, супермаркетів, але
вони не вдреагували. Навіть біля входів не посипали тротуар.
До речі, у п’ятницю вранці навіть під міською радою не було посипано. Хоча загалом, в ці дні комунальники працювали напружено. Дорожне управління витратило на посипання 200 тисяч кубометрів піщано-соляної суміші, а ЖЕКи – 170 тисяч кубометрів.
Автор: Сергій Роздум, 20 хвилин, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
http://20minut.ua/