В Житомире журналистов познакомили с энергосберегающими технологиями
Автор: Прес-служба Житомирської ОДА, 09.04.2009, 10:40:18
Київські журналісти знайомилися з впровадженням енергозберігаючих технологій в Житомирській області
7 квітня обласна державна адміністрація організувала прес-туру для київських журналістів задля популяризації місцевого досвіду впровадження енергозберігаючих технологій.
Учасники туру відвідали:
Житомирську загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, де встановлено два котли торгової марки «Крігер» загальною потужністю 1,12 МВт та механізований склад із запасом палива на 3-5 днів для забезпечення школи теплом та гарячою водою;
ТОВ «Котлозавод «Крігер», яке виробляє котлів для опалення житлових і виробничих приміщень, систем гарячого водопостачання, сушильних камер для деревини. Котли опалювальні та водогрійні працюють на твердому, сипучому і газоподібному паливі (вугіль, газ, торф, дрова, щепа, торфобрикет та ін.) та використовуються для теплозабезпечення будинків і споруд різного призначення (площею від 3000 до 15000 м2), а також для технологічних цілей;
Коростенське КП «Теплозабезпечення», а саме – реконструйовану котельню центрального масиву міста. На заміну застарілого обладнання тут встановлено три 3-х-ходові котли виробництва Viessman Vitomax-200, когенераційну установку TEDOM Cento T-80, проведено заміну насосного обладнання на менш енергоємне. Це дозволяє КП «Теплозабезпечення» заощаджувати щорічно майже 286 тис. кВт/год. електроенергії, 491 тис. м3 природного газу, а також на 972 т/рік зменшити викиди СО2 в атмосферу.
Заступник голови облдержадміністрації Володимир Дебой, який супроводжував учасників прес-туру, зазначив, що перед областю поставлено завдання в найближчі два роки скоротити споживання природного газу на 30%. Цього можна досягти за рахунок заміні низькоефективних газових котлів на високоефективні з коефіцієнтом корисної дії понад 92%, а також на котли на твердому паливі (торфобрикетах, пілетах з тирси, дровах та інше).
«Житомирщина має унікальні можливості для впровадження енергозберігаючих технологій. Адже ліси займають 1 млн. 100 тис. га - третину території області, а запаси торфу становлять понад 100 млн. тонн. Це і є та сировинна база, яка може стати джерелом альтернативної енергії», - наголосив Володимир Дебой.
Впровадження у 2007-2008 роках енергозберігаючих заходів в усіх сферах суспільного виробництва дозволило заощадити 38 тис. тонн умовного палива загальною вартістю майже 40 млн. грн. Обсяг залучених за цей період коштів на впровадження енергозберігаючих заходів склав понад 90 млн. грн.
Як результат – споживання природного газу у 2008 році смешнилося на 146,9 млн. м3 або 14,0% від спожитого у 2006 році (у 2006 році спожито 1048,5 млн.м3, у 2007 році – 949,9 млн.м3, у 2008р. – 901,6 млн. м3). У той же час приріст обсягів промислового виробництва та надання послуг склав: у 2007 році – 109,1%, у 2008 році – 106,3%.
Довідково: Основна мета Програми енергозбереження Житомирської області на 2007-2010 роки – зменшення енергоємності валового продукту, створення та забезпечення необхідних умов для впровадження енергозберігаючих заходів та сучасних технологій, скорочення обсягів споживання традиційних видів органічного палива за рахунок більш широкого використання енергії біомаси, розвитку малої гідроенергетики та інше.
Фінансування заходів Програми здійснюється на основі залучення вітчизняних та зарубіжних інвестицій, коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, власних коштів суб’єктів господарювання, населення та інших позабюджетних надходжень.
Одним із розділів Програми є пілотний проект впровадження в бюджетній сфері сучасного високоефективного котельного обладнання з використанням місцевих видів палива. За два попередні роки в області введено в експлуатацію 13 високоефективних котелень на твердому паливі (торфобрикет, пілети із тирси та інше). На це витрачено 6,7 млн. грн., у тому числі 3,2 млн. грн. з державного бюджету.
Цього року затверджено доповнення до обласної Програми енергозбереження, які передбачають додатково перевести на альтернативні види палива 38 об’єктів бюджетної та комунальної сфери. У 2008 році переведено на електроопалення 9 об’єктів бюджетної сфери – школи, фельшерсько-акушерські пункти, адмінприміщення. Зокрема, у Яроповицькіц ЗОШ Андрушівського району це дало можливість зменшити видатки на оплату спожитих енергоносіїв за опалювальний період більш як на 60%.
Переведено на індивідуальне електроопалення 14 житлових будинків у смт. Володарськ-Волинський та смт. Нова Борова Володарсько-Волинського району. У грудні минулого року на Житомирському маслозаводі введено в дію систему електроопалення цеху морозива потужністю 75 кВт.
Одним із розділів обласної Програми енергозбереження є впровадження енергоефективного освітлення, на яке у закладах бюджетної сфери області у 2008 році спрямовано 62,4 тис. грн.: заощаджено 172 тис. кВт/год електроенергії, економічний ефект склав понад 60 тис. грн.
На сьогодні в області працюють 5 малих ГЕС, загальною потужністю 1,5 мВт, які у минулому році виробили близько 5 млн. кВт/год. електроенергії. У разі використання наявних в області потенційних можливостей малої гідроенергетики можна забезпечити річне виробництво майже 150 млн. кВт/год. електроенергії. Це буде 5% річного енергоспоживання області. Завершується будівництво малої ГЕС (потужністю 140 кВт) у с. Млинище Житомирського району, ведеться будівництво малої ГЕС у смт. Чуднів. На 20 греблях ведуться проектно-вишукувальні роботи, які дадуть по закінченні будівництва понад 150 млн. кВт/год в рік.
Сьогодні в області збудовані і діють підприємства по випуску пілетів: ПП «Лагуна» Романівського району (продуктивність 1200 тонн на рік), ПП «Саксонік» Баранівського району (720 тонн на рік), ПП «СІТ» Олевського району (2400 тонн на рік).
У регіоні налагоджено виробництво високоефективних водогрійних та опалювальних котлів на ТОВ «Котлозавод «Кригер», ВАТ «Агротепломаш», КП «Житомирський ремонтно-механічний завод». Більша частина з них працюють на низькокалорійних видах палива (дровах, щепі, торфобрикетах, фрезерному торфі, паливних гранулах, відходах лісового господарства та сільськогосподарського виробництва і т. ін.).
На Коростишівському спиртозаводі впродовж 2009-2010 років передбачається впровадити виробництво біогазу із спиртової барди потужністю 150 тис. м3 біогазу на рік.. Вартість цього проекту складає майже 2,3 млн. грн.
У 2008 році впроваджено когенераційну установку на Коростенському КП «Теплозабезпечення», завершуються монтажні роботи на Малинській фабриці банкнотного паперу.
ДП «Житомирський ремонтно-механічний завод» виготовлено пілотний зразок вітроелектростанції потужністю 5 кВт. На даний час підприємство працює над завершенням вітроелектростанції потужністю 10 кВт.
На впровадження заходів з енергозбереження у житлово-комунальній сфері у 2008 році областю витрачено 20,5 млн. грн., економічний ефект склав 6,9 млн. грн. 64 багатоквартирні житлові будинки обладнано засобами обліку та регулювання споживання теплової енергії. Встановлено 5 434 приладів обліку природного газу, 5 197 лічильників холодної та 1 850 лічильників гарячої води.
Автор: Прес-служба Житомирської ОДА, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто
| 09.04.2009
| Переглядів: 4987