Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Ігор Шурпан

ТИ ДИВИ! Фотовиставка «День-2011: Жива історія»

Автор: , 26.01.2012, 16:08:18
Автор Ігор Шурпан

Ігор Шурпан

все статьи автора

Інформаційна довідка:
Щорічний Фотоконкурс, який «День» проводить від 1999-го року, — один із низки соціальних проектів газети, що став вже її візитівкою, - поряд із масштабною Бібліотекою «Україна Incognita», Літньою школою журналістики «Дня», Острозьким клубом вільного інтелектуального спілкування молоді та премією імені Джеймса Мейса «Громадянська позиція». У координатах газети немає «маленьких українців», тому у Фотоконкурсі беруть участь як професіонали, так і аматори з усіх куточків України. Щороку Фотовиставка «Дня» подорожує Україною. «Народна галерея» цього року знову прибула до дружнього міста Житомира.

Фотографія в «Дні» – не просто ілюстрація, а водночас і контекст, і підтекст. Із цього бачення, вибудуваного головним редактором Ларисою Івшиною, і виріс Міжнародний фотоконкурс, який щороку завершується масштабною експозицією найкращих робіт. З цього бачення народилася й фотошкола «Дня», яка стала явищем в українській журналістиці.

Тема цьогорічного Міжнародного фотоконкурсу – «Жива історія». З близько 1,5 тисяч надісланих світлин ми відібрали понад 300, які були представлені в Українському домі на урочистому нагородженні переможців фотоконкурсу.
До традиційних номінацій конкурсу – «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», - 2009-го ми додалася також номінація «Світ очима дітей», яка представляє роботи юних фотографів до 18-ти років. Цього року переможці номінації «Світ очима дітей» отримали відзнаки від голови Представництва дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) Юкіє МОКУО.

Традиційно всі відвідувачі Фотовиставки зможуть відчути себе членами журі, віддавши свій голос за найцікавішу, на їх погляд, світлину. 20 лютого, у день закриття експозиції, за результатами глядацького голосування буде оголошено володаря титулу лідера глядацьких симпатій, якого оберуть жителі Житомира.



Також 27 січня 2012 р. о 12:00 у конференц-залі Житомирського національного університету ім. І. Франка за адресою вул. Велика Бердичівська, 40, 1-й корпус, 2-й поверх, відбудеться читацька конференція для молоді  й освітян на тему: «Жива історія, яка зобов’язує жити інакше».

У ході конференції відбудеться зустріч із головним редактором Всеукраїнської газети «День» Ларисою ІВШИНОЮ. До відкритої дискусії запрошуються студенти,  педагоги вищих та середніх навчальних закладів, старшокласники середніх шкіл. У відвертій розмові всі учасники зможуть висловити власні погляди на гострі та «закриті» багато років історичні події, посперечатися навколо актуальних питань сьогодення. Найактивніші учасники дискусії отримають подарунки від головного редактора.
Газета «День» традиційно приділяє особливу увагу історичним та просвітницьким  темам, які об’єктивно та по-новому висвітлюють маловідомі сторінки з  історії України. «День» має на меті «розкомплексувати» сприйняття власної історії українською громадськістю та особливо молоддю. Протягом останнього десятиліття «Днем» видано одинадцять книг, присвячених осмисленню ключових тем для щойно відтвореної Української держави.
Авторитетні науковці, громадські та культурні діячі, політики вважають: «День» та «Україна Incognita» стали явищем не лише в Україні, а й на пострадянському просторі.
2008 року книги «Дня» отримали гриф Міністерства освіти і науки України «Для використання у навчальному процесі». Нова книжка  — «Сила м’якого знака» — це, як зауважує головний редактор «Дня» Лариса Івшина  «підручник» для всього суспільства. Після двотомників «Екстракт-150» та «Екстракт+200» (з’явилися відповідно у 2009 та 2010 роках), що переважно присвячувалися новітній історії України, у останній книзі «Сила м’якого знака» (вересень 2011 р.) ми йдемо на історичне заглиблення, яке Лариса ОЛЕКСІЇВНА пояснює так:
«Для того, щоб так глибоко «пірнути», треба було пройти необхідні етапи підготовки до «занурення». Перший підхід до теми відчуженої української історії ми зробили ще в книзі із компромісною назвою «Дві Русі», що вийшла майже десятиліття тому... З одного боку, «Сила м’якого знака» випереджає час, з іншого – вона дуже вчасна на фоні тих політичних процесів, які відбуваються на пострадянському просторі. Вони підштовхують українців до пошуку опори саме в нашій історії. Її могутність дає нам абсолютно інший вимір, в якому ми не лише конкурентоздатні, але й дуже цікаві – і для Росії, і для Європи, і для самих себе. Жити в своїй історії – ознака здоров’я будь-якої нації. А для українців наша історія – щеплення гідністю, що вимагатиме адекватної поведінки в повсякденному житті. Саме тому я вважаю, що цією дорогою, яку подолав «День», належить пройти всім, а найперше - українській журналістиці»,  - наголошує головний редактор «Дня».
Книга «Сила м’якого знака» - це знакові статті відомих вчених, публіцистів — авторів, експертів і журналістів «Дня».
«Сила м’якого знака» - це книга про боротьбу за ім’я та спадщину як боротьбу за майбутнє. У розділах «Витоки», «Постаті», «Московські збирачі земель», «Русь і Москва: нащадки» автори говорять про києворуську державотворчу, культурну та духовну спадщину, про те, як її привласнювали та перекроювали, як ці спроби повторюються сьогодні та про те, як Сила м’якого знака щоразу пробивається, а Руська правда залишається непорушною.

До участі у конференції запрошуються представники обласних та місцевих органів влади, студенти, викладачі, професори університетів, директори книжкових магазинів та бібліотек, ЗМІ.



Вхід на читацьку конференцію ВІЛЬНИЙ.

Довідка «ДНЯ»:

Івшина Л.О.:
- заслужений журналіст України
- академік  Острозького академічного братства
- член Наглядової ради Національного університету «Острозька академія», Волинського національного університету ім. Лесі Українки, Національного університету «Львівська політехніка» та Львівського національного університету ім. Івана Франка
- куратор Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді
- керівник Літньої школи журналістики «Дня».
- є автором проектів ПрАТ «Українська прес-група»:
   - історико-культурологічних сторінок «Україна Incognita» й «Історія та Я»;
   - книг із серії «Бібліотека газети «День»;
   - Міжнародного фотоконкурсу  газети «День»;
   - історичного веб-проекту «Україна Incognita».

ТИ ДИВИ! Фотовиставка «День-2011: Жива історія»

ТИ ДИВИ! Фотовиставка «День-2011: Жива історія»

Ігор Шурпан | 26.01.2012 | Переглядів: 2211
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 0