Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Ігор Шурпан
 

ПРО Читання. Презентація книги Людмили Таран «Остання жінка, останній чоловік»

Автор: , 14 Апреля 2016, 00:53:04
Автор Ігор Шурпан

Ігор Шурпан

все статьи автора

Книжка «Остання жінка, останній чоловік», що вийшла у Видавництві Старого Лева, об’єднує у собі новели, написані Людмилою Таран у різний час і є тематично цілісною. У ній йдеться про буттєві основи, що оголюються в часи випробувань, перед якими рано чи пізно опиняється кожна людина, розкриваються вічні теми – кохання, життя та смерть.
Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо-містичне та впізнаване — все це поєдналося в книжці новел Людмили Таран. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенційні переживання, знайомі чи не кожній людині, — провідна проблематика її прози.


«Остання жінка…» витворилася з того, що мучило мене, — каже Людмила Таран про свою книжку.  Втрата близької людини… Земна істота перед вічним Небом… Світ дівчини-інваліда…  Зустріч із першим коханням у пору зрілості… Хотілося б, аби мої читачі віднайшли для себе в цьому томику те, про що він/вона не раз думали. Нагадування про буття серед буднів. Інакше життя просочується крізь пальці…».
 
Екзистенційні переживання, теми любові та смерті переплетені у книжці з інтелектуальними загадками, що спонукають до роздумів та пошуку відповідей: «цікавим для любителів інтелектуальних загадок буде і розкодовування цитат, розкиданих текстом оповідань. Яким чином історія про Карлові Вари та смерть старого КДБ-шного стукача може привести нас до поезії Малларме із музикою Дебюссі — оце добра задачка для домашнього завдання».
Ірина Славінська, Українська Правда. Культура

ПРО Читання. Презентація книги Людмили Таран «Остання жінка, останній чоловік»
Ігор Шурпан | 14 Апреля 2016 | Просмотров: 2853
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 0