Чи зацікавлена міська влада у створенні та існуванні ОСББ в Житомирі?
Автор: Скоропад І. М., 11.07.2011, 16:15:25
Стан речей у житловому фонді нашого міста дійсно потребує конкретних змін. Одним з приоритетних завдань реформування ЖКГ України - є сприяння створення ОСББ.
Я не можу оцінювати державні масштаби, мене, як голову міської асоціації ОСББ «Жито-Мир», турбує необхідність цих змін саме у нашому місті. На даний час можу констатувати наступне: на жаль, «Программа підтримки ОСББ на 2010-2012 роки» не увійшла в бюджет 2011 року. Замість неї була затверждена Програма «Затишна оселя», яка сприяє створенню ОСББ на 2011-2015 роки. Не треба бути фахівцем, що би зрозуміти, що вона взагалі не має ніякого відношення до сприяння створення ОСББ.
На весняній нараді з головами об’єднань було наголошено, що фінансування ремонтів в ОСББ може відбуватися лише з державного бюджету за загально-державною Програмою реформування ЖКГ України. Можливо дійсно кошти від держави прийдуть у де- які ОСББ, але виникає питання – чому міська влада вважає «своїми» будинки ВЖРЕПів та ЖБК і виділяє їм з міського бюджету кошти, хоча майже весь цей «свій» житловий фонд складається так само з приватизованих чи викуплених квартир, а ОСББ розглядається вже як окрема, майже приватна структура?
Відомо, що міською владою визначено один з приоритетів - інститут «старшого» будинку. Як що це розцінювати, як перший шаг до майбутнього створення ОСББ, то з цим, безумовно, можна погоджуватися. Але тоді не зрозуміло, чому лейтмотивом при зустрічах «старших» будинків з профільним заступником мера наголошується про: «ОСББ в одному будинку - це не потрібно, тому що неефективно!» Не думаю, що М.П.Боровець не знає, що саме в цьому, коли кошти мешканців йдуть виключно на потреби саме їхнього будинку, і є важливий елемент функціонування ОСББ і, як наслідок, - створення відповідального власника житла. Саме в розумінні та вихованні відповідального власника з певними правами та обов’язками закладений стратегічний підхід всього реформування. Нічого не зміниться ані у головах людей, ані у житловому фонді, якщо займатися перейменуванням ВЖРЕПів в ОСББ та призначати громадських наглядачів за роботою прибиральниць і двірників.
А щодо неефективності, то чому навіть 4-х, 6-и квартирні будинки створюють ОСББ? Тому що люди вміють рахувати кошти і не бажають сплачувати зі своїх квартирних м2 за прибирання не лише прибудинкової території, але і прилеглих загальноміських тротуарів та таке інше. І це зрозуміло. Не є великою таємницею, що у 80-и квартирному ОСББ вартість обслуговування 1 м2 житлової площі розрахована на рівні 1,5 грн., а в аналогічному будинку ВЖРЕПа - далеко за 2 грн. Чому ж не використовувати законодавчу можливість не сплачувати 20% ПДВ в тарифі та формувати з цих коштів ремонтний фонд? А може є такі ОСББ, що вирішили на загальних зборах повернутися в ВЖРЕП? Я, особисто, таких прикладів не знаю. А от іншіх прикладів, коли йдеться про пряме ігнорування Законів України та адміністративний супротив створення і функціонування ОСББ зі сторони деяких голів ЖБК, можна привести не один і не два. І дуже прикро, коли міська влада, замість підтримки ОСББ та вимоги до попереднього балансоутримувача підготувати та надати в повному обсязі передбачену законодавством документацію на будинок, навпаки, вимагає від ОСББ прийняти будинок та його технічні елементи на свій баланс - «за наявністю».
Не бажають розуміти наші місцеві керівники ЖКГ, що ОСББ - це фактично громадське об’єднання та єдиний замовник житлово-комунальних послуг і не може бути виробником або виконавцем цих послуг, якими є ВЖРЕПи. І, як наслідок, в порушення чинного законодавства встановлюють! тариф на утримання будинку та прибудинкової території в ОСББ та зобов’язують! правління, хоча це є виключною компетенцією загальних зборів ОСББ.
Питання прибудинкової території, механізм передачі будинку в управління (на баланс), участь попереднього власника у першому капітальному ремонті, обслуговування теплових лічильників, експертиза та ремонт ліфтів – це далеко не повний перелік питань, які потрібно вирішувати ОСББ разом з міською владою, але, на жаль, цього поки що не відбувається.
Тому задане питання у заголовку статті залишається відкритим...
Скоропад І. М. Голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир».
Автор: Скоропад І. М., редактор рубрики "Ігор Скоропад" на ЖЖ.info
Ігор Скоропад
| 11.07.2011
| Переглядів: 4315
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.