ЖЖ інфо » Статті » Україна |
Терміном «лапароскопічна холецистектомія» називають операцію, що передбачає видалення жовчного міхура. Вона проводиться малоінвазивним способом: замість традиційного розрізу довжиною 7-15 сантиметрів, робляться 3-4 проколи діаметром до 10 мм, через які вводиться інструмент і витягуються вирізані тканини. Цей метод приваблює тим, що після операції не потрібна тривала реабілітація: через 2-3 дні пацієнт відправляється додому (при класичному втручанні – 7 днів).
До протипоказань належать рак органу, вагітність на останніх термінах, а також критичний стан пацієнта. Операція проводиться під загальним наркозом, до неї необхідно підготуватися (дотримання дієти, відмова від вживання їжі напередодні, очисна клізма у разі потреби).
Перш ніж приступити до лікування, доктор збирає необхідні аналізи. До них належать:
У деяких випадках необхідно провести колоноскопію або МРТ. Якщо пацієнт вживає ліки на постійній основі, то потрібно обов'язково сказати про це лікарю. Саме втручання займає приблизно 30-40 хвилин. Зазвичай його проводять планово, після взяття аналізів та підготовки пацієнта. Процедура проходить таким чином:
Після цього пацієнт протягом 4-5 годин знаходиться під наглядом анестезіолога. Далі його переводять до загальної палати. Ввечері вже можна починати ходити, на наступний день видаляється дренаж. Через два-три дні пацієнт може відправлятися додому.
Протягом місяця після втручання потрібно дотримуватися дієти й режиму дня, вживати ліки, які захищають від запалення, а також поступово вводити фізичні навантаження. Через 3-5 місяців людина може їсти практично будь-які продукти, але все ж рекомендується менше копченого, солоного й гострого.
Заміна пов'язок після втручання проводиться через день. Через тиждень знімають шви. У 99% випадків у пацієнта не виникає ускладнень, але потрібно звернутися до лікаря, якщо у вас:
Подібні ситуації часто виникають через помилки, допущені під час проведення операції.
Розглянемо, які переваги має лапароскопічна холецистектомія. До них належать:
Щоб лапароскопічна холецистектомія пройшла без ускладнень, рекомендуємо вам звертатися до Клініки Біляка. Тут працюють досвідчені фахівці (її засновник – перший лікар в Україні, який успішно провів саме лапароскопічну холецистектомію), є все необхідне діагностичне та робоче обладнання.
Автор: Анатолий Радченко, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info