Всеукраїнську літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову» на Коростен-щині цього року розпочнеться 13 жовтня, в суботу, в Коростенському районному будинку культури (вул. І. Франка, 4) о 10-й годині.
«Це просто геніально!», – вигукнув, побувавши вперше на святі, аксакал фестивалю, заслужений діяч мистецтв України, лауреат багатьох літературних премій поет, прозаїк Василь Довжик.
«Бачу матір стареньку… і щасливу усмішку побратима на цьому благодатному под.-вірї», – виголосив ще один надзвичайно талановитий і щедрий на вірші та пісні Микола Сингаївський.
«Сюди завжди хочеться їхати, бо це справжній літературний мегаполіс», – зазначив на цьому ж подвірї у 2009-му році голова Житомирської обласної організації Михайло Пасічник.
«Я радий, що маю таких друзів і колег, їду на це свято охоче, з настроєм, бо тут робля-ться грандіозні справи», – поділився своїми враженнями торік лауреат премії імені І. Огі-єнка Василь Сташук.
Хочеться згадати добрими й щирими словами ідейного натхненника цього фестивалю, нашого земляка, поета, гумориста, публіциста, заслуженого діяча мистецтв України Васи-ля Юхимовича, якого знає вся Україна і не тільки, бо навіть якби не було його гарних і щирих поезій, була б одна, вже народна пісня «А льон цвіте синьо, синьо»…
Здається, більше нічого говорити…
Та ні, варто процитувати ще одного корифея україн-ського гумору Євгена Дударя: «Я просто вдячний, що ви не забуваєте тих людей, які справді були окрасою краю і України, і які зробили чимало і для українського слова, і для української душі. Кожен є величина своя. Василь Лукич – це постать в Україні, в літе-ратурі, у Всесвіті… Пригадую, як перші рази приїжджав… як трепетно читав свої твори зі сцени… Тішуся, що так нормально зробили це свято, дбаєте про своїх земляків, дбаєте про Слово».
А в програмі свята таке:
12 жовтня, п’ятниця- – акція «Література свіжого повітря» – 12.00 -16.00 (парк відпочинку ім. М. Остров-ського);
13 жовтня, субота- – зустріч гостей – 10.00;
- – відкриття меморіальної дошки письменнику, журналісту В. Нечипоренку – 10.40;
- – відвідини садиби-музею В. Юхимовича -10.50;
- – літературні змагання «Поетичний марафон» і «Урок прози» - 12.00:
- – вручення премії імені В. Юхимовича – 16.00;
- – концерт, нагородження учасників свята – 16.30.