Статистика з надання допомоги потерпілим від торгівлі людьми на Житомирщині
Автор: Леся Ситікова, 16.08.2008, 11:18:39
Громадські організації, які діють у сфері протидії торгівлі людьми, здійснюють велику роботу з виявлення постраждалих від злочину «торгівля людьми», а через них – і злочинців. Методи, які при цьому використовуються, такі: проведення інформаційних заходів (в тому числі відкриття «гарячих ліній»), співпраця з партнерськими організаціями та державними структурами (в тому числі з центрами зайнятості, структурами органів місцевого самоврядування, держадміністрацій).
Громадські організації не тільки надають підтримку правоохоронним органам, але й надзвичайно суттєву – самим потерпілим від торгівлі людьми. Це – допомога в реабілітації та інтеграції у суспільство після пережитого, забезпечення безпеки потерпілих, якщо вони є учасниками кримінального процесу.
В Житомирській області в сфері протидії торгівлі людьми діють «Жіночий інформаційно-консультативний центр» та «Авенір» - партнери Міжнародної організації з міграції.
З 2005 року Жіночий інформаційно-консультативний центр надав допомогу 124 особам. 5 дітей та 6 молодих жінок були примусово залучені до жебрацтва, в трудовій експлуатації перебувало 27 осіб, сексуальній – 82 особи. На повному пансіоні в притулку перебувало 34 особи. Медичною допомогою було охоплено 89 потерпілих, 60 отримали додаткове лікування, а 10 – лікування у психіатра. Втрачені документи відновлювалися у 8 випадках, у трьох – права на соціальний захист. Всі потерпілі отримували психологічні консультації, більшість пройшла психологічні тренінги.
45 потерпілих звернулися за допомогою самостійно, за направленням МОМ – 30, правоохоронних органів – 47, державних органів влади – 2 особи.
В 2007-2008 роках участь в реінтеграційній програмі центру взяли 47 жителів області, переважно з м. Житомира, Бердичівського, Попільнянського, Чуднівського, Новоград-Волинського та Ємільчинського районів. Вік потерпілих коливався від 3 до 54 років.
За статтю, віком і районами розподіл склався такий: Ємільчинський р-н - 6 чоловіків та 2 жінки (віком 18-39 років); Новорад-Волинський р-н - 7 жінок (22-54 років); Чуднівський – 2 хлопчики і 1 дівчинка (3-5 років) та 8 молодих жінок (26-32 років); Попільнянський р-н – 7 чоловіків (16-49 років) та 2 жінки (49 і 51 років); Бердичівський р-н - 4 жінки (17-22 років); м. Житомир – 1 чоловік та 7 жінок (22-35 років).
На відміну від державних центрів соціально-психологічної допомоги, допомога громадських організацій надається на засадах анонімності та конфіденційності, а також особам будь-якого віку. Згідно з Типовим положенням про центри соціально-психологічної допомоги, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України, у подібних державних центрах може надаватися допомога лише особам у віці до 35 років, що суперечить Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», Конституції України, принципам захисту прав людини.
Автор: Леся Ситікова, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info
Україна
| 16.08.2008
| Переглядів: 5446