В Житомирской области милиция задержала охотника за металлом
Автор: Ольга Номерчук, ВЗГ УМВС України, 26.12.2008, 13:34:39
На Житомирщині правоохоронці вполювали «мисливця» за кольоровим металом
Занепад сільського господарства на селах відповідно призводить до запустіння та безладу у приміщеннях, а за умови відсутності охорони території господарств, в свою чергу, – до масового розкрадання майна. Слід зазначити, що злодії спокушаються не тільки на двері, вікна та дахи із запустілих приміщень, але й подекуди націлюють свої злочинні зусилля й на алюмінієві дроти з діючих високовольтних ліній електропередач.
Днями у двох населених пунктах Любарського району правоохоронці зафіксували подібні злочини. Під час відпрацювання району мобільними групами працівників міліції з охорони громадського порядку, попередження майнових крадіжок було помічено відсутність повітряної ЛЕП загальною протяжністю понад 2 кілометри на території місцевого недіючого сільськогосподарського підприємства в с.Провалівка. Запит, направлений до місцевої районної електричної мережі, підтвердив підозри правоохоронців: на даному об’єкті будь-який демонтажних робіт не проводилося. А значить про законний демонтаж ліній електропередач вже не йшлося. Виходить, це справа рук розкрадачів.
Таку ж ситуацію побачили працівники міліції і на території колишнього сільськогосподарського підприємства в сусідньому с.Гринівка. Тут було незаконно демонтовано та викрадено алюмінієвий дріт ЛЕП протяжністю в 1 кілометр. На свіжій сніговій пороші, що вкрила землю напередодні, чітко ясніли сліди чоловічого взуття, які вели до стовпів опори.
За таких обставин правоохоронці почали з’ясовувати особу зловмисника. Завдяки вжитим оперативно-розшуковим заходам міліціонерам вдалося встановити підозрюваного, яким виявився 28-річним житель одного із сіл Любарського району. Попередньо встановлено, що упродовж жовтня-грудня поточного року чоловік заробляв собі на життя, демонтуючи нікому не потрібні, за його судженнями, дроти електропередач. У подальшому він збував викрадене в одному з пунктів прийому металу в обласному центрі.
Наразі зловмисника затримано за підозрою у скоєнні злочину, а працівниками Любарського райвідділу міліції відносно нього вирішується питання щодо порушення кримінальної справи.
Сума прямих збитків від цих крадіжок становить понад 28 тисяч гривень, однак загальні збитки значно більші, адже для того, щоб відновити лінію (нехай навіть деінде в іншому населеному пункті, який потребує енергопостачання), потрібно закуповувати нові дроти, плюс відновлювальні роботи (а це – транспортні витрати та оплата праці робітників).
Таке вже наше сьогодення: хтось руйнує і краде, хтось приймає крадений метал, а хтось просто мовчить. Проте цей злочинний ланцюг завдає помітної шкоди не тільки енергосистемі району, але й усієї області. Кожна така крадіжка – це втрачені можливості для розвитку електромереж. Адже ті кошти, матеріальні і людські ресурси, які витрачаються на відновлення зруйнованого і вкраденого, були б використані для покращення надійності і якості електропостачання.
Звичайно, організувати цілодобову охорону біля кожної опори просто неможливо. Однак цілком можливо і навіть необхідно, щоб усі жителі розуміли, що ця лінія електропередач – не просто майно енергопостачальної компанії, а світло і тепло в їхніх оселях. І коли вас його позбавляють, то слід не покривати мовчки зловмисників, а бити в усі дзвони. У громадськості врешті решт дуже пильне око і чутливе вухо. Звісно, коли вона хоче бачити і чути.
Ольга Номерчук, ВЗГ УМВС України в Житомирській області
Автор: Ольга Номерчук, ВЗГ УМВС України, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info
Україна
| 26.12.2008
| Переглядів: 6610