Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Четверг, 20 Января 2022    02:01:00
Живой Журнал » Статьи » Авторская колонка » Виктор Свобода » Віктор Свобода

Журналістів допитують. Незабаром розстрілюватимуть?

Автор Виктор Свобода

Виктор Свобода

все статьи автора

4 червня 2009 року був опублікований слідуючий матеріал:

Термінове повідомлення. Для негайного розповсюдження

Доведення до самогубства у Житомирській виправній колонії №4

Державний департамент по виконанню покарань у Житомирській області доводить засуджених до самогубства

Як стало відомо Житомирському Правозахисному центру «Свобода» від родичів засудженого та з інших неофіційних джерел, 02 червня 2009 року приблизно о 15-й годині дня, не витримавши знущань з боку оперативника колонії майора Володимира Сіроша, здійснив спробу самогубства засуджений Хоменко Володимир Олексійович, 1979 року народження, який перерізав собі вени на руках. Незважаючи на глибокі поранення та велику втрату крові, засудженого кинули до штрафного ізолятора (ШІЗО) строком на 7 діб. 03 червня 2009 року, після отримання анонімного повідомлення про те, що її брату загрожує смертельна небезпека, засудженого Володимира Хоменка відвідала його сестра Валентина Коваль.

« Інформація підтвердилась. Незважаючи на те, що руки Володимира щільно перев’язані товстим шаром бинтів, кров все рівно просочується назовні – рани глибокі. Я зустрілась з начальником колонії та заступником по режиму, але зрозумілого пояснення так і не отримала. Брат скаржився на те, що внаслідок особистої неприязні його постійно принижує та погрожує знищити майор Сірош. Здійснює тиск, знущається, намагається перевести для розправи до гурту вкрай небезпечних злочинців, сам особисто підбурює інших засуджених проти нього, на кожному кроці цькує, свідомо висуває необгрунтовані претензії аж до нібито спроб втечі. Стан здоров’я Володимира Хоменка майже критичний, до того ж, загострились хронічні захворювання. Внаслідок продовження знущань та відсутності кваліфікованої медичної допомоги він може померти.»

Під керівництвом державного департаменту по виконанню покарань заклади пенітенціарної системи України поступово стають схожими на концтабори…

Віктор Котенко (Свобода), координатор Житомирського Правозахисного центру «Свобода»

тел. 8-09..., 8-06... ;

svoboda2-08@mail.ru

10009 м. Житомир, а/с 53

                                                                         Допит
Через деякий час автора матеріалу викликали на допит (!!!) до Житомирської спецпрокуратури, яка здійснює нагляд за діяльністю пенітенціарних закладів. Заступника прокурора цікавило тільки два питання - звідкіля отримую інформацію і чи звертався я, Віктор Свобода, з приводу даної публікації до народного депутата ВР України Євгена Царькова (фракція КПУ).

Дике запитання, дикий випадок тиску на пресу. Спочатку я голосно розреготався, уточнюючи, в якості кого мене допитують - як свідка, чи як обвинуваченого, чи просто так, здуру. Але все ж вирішив обов’язково зафіксувати цей випадок документально, для світової історії. У мене "відібрали пояснення" - на офіційному бланку прокуратури я дав свідчення про те, що до депутата Царькова не звертався ні письмово, ні в іншій формі (!!!)

Пізніше з’ясувалось, що Євген Царьков звернувся з офіційним депутатським запитом до прокуратури з вимогою адекватно відреагувати на описані у статті факти. Чим спричинив в "органах" неабияку паніку, тому що місцеві підгодовувані мафією офіційні житомирські "правозахисники" отримують неабиякі прибутки від дуже пильного "нагляду" за гаманцями родичів засуджених та приховують злочини, які відбуваються у колонії (про це свідчить певна інформація, яка продовжує надходити до редакції ).

Мені дуже приємно, що один з народних обранців виявився порядною людиною та самостійно відповідно зреагував на публікацію.

У майбутньому на всіх допитах, або коли мене будуть розстрілювати, я обов’язково казатиму, що звертався до депутата Євгена Царькова.
                                                         Віктор Свобода

Автор: Віктор Свобода http://www.svoboda.zhitomir.ua
Виктор Свобода | 17 Сентября 2009 | Просмотров: 8430 | Виктор Свобода, журналисты
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 1
Deterioration1
1 Gen Det (Deterioration1)   • 16:01:59, 23 Сентября 2009 [Материал]

Попахивает параноидальными явлениями в органах

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо