Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 24 Января 2022    18:40:25
Живой Журнал » Статьи » Житомир, Украина » Ольга Костюк, газета Субота

В Житомире подросток убил 9-летнюю девочку

21 серпня у Житомирі 13-річний Анатолій Лозінський (ім’я та прізвище змінені) жорстоко вбив свою 9-річну сусідку Оксану Воєводіну. Батьки Оксани переконані, що рідні хлопця знали про злочин.


БАБУСЯ ВІДЧУВАЛА БІДУ

Оксана мешкала на п’ятому поверсі по вул. Малікова, 12, Анатолій – у тому ж будинку на третьому поверсі. Його рідний брат Славік навчався в одному класі з Оксаною. Діти часто бавилися разом.

Вранці 21 серпня дівчинка спустилася по сходам з велосипедом до однокласника.
-В 11 годин спускаюся я вниз. Бачу Оксанину веломашину на третьому поверсі. Це батько їй подарував за день до цього. Вона така щаситла була. Я подзвонила в двері Славіка, але ніхто не відчинив. Я боялася, щоб ніхто не вкрав машину і забрала в квартиру. А потім я подумала, чи не злякається онука, що пропала машина. Вертаюся і знов дзвоню в двері. Відкрив Толік. Він таким страшним голосом сказав, що Оксана тут була, але пішла, бо брат не схотів з нею гратися, - розповідає бабуся Оксани по маминій лінії Галина Приймак, 70 років.

Мама дівчинки 38-річна Лілія Приймак працює у екологічній лабораторії, тато 35-річний Роман Воєводін ремонтує автомобілі. У Лілії від першого шлюбу є син 18-річний Андрій.
Андрій сидить на канапі біля Галини Василівни. Хлопець час від часу втручається в розмову і усточнює деякі деталі.

-Я одразу ж відчула, що немає Оксани в живих, коли не застала її в Толіка. Аби не накоїла собі щось за той велосипед! Якесь внутрішнє відчуття. Зять взяв мотоцикла і прочісував кладовище, річку. Я ходила по дворах. Пізніше прийшла дочка і запитала у Славіка на вулиці, чи бачив Оксану. Він сказав, що не бачив її, - веде далі жінка.


ЧОМУ МАМА ТОЛІКА ТАК ПІЗНО БУЛА У ВОЄВОДІНИХ?

Того ж вечора, близько 20:00, до помешкання Воєводіних прийшла мама Анатолія Олена, яка наполягла викликати міліцію. Міліціонери з’явилися дуже швидко, з собою взяли пошукових собак.

-Лєна була з нами допізна. Мабуть, зуби заговорювала, а сама все знала, що сталося. Вона навіть однокласників Оксани обдзвонювала. Ще заспокоювала нас, що все буде добре, дитина знайдеться. Так шукали до третьої ночі. Потім міліціонери сказали Лєні, щоб піти до її хлопців. Старшого вивели на вулицю в одній футболці. Кажуть, собака на нього одразу ж цибнула. Лєна ще питала, чого її сина лякають. Толік одразу признався, що він вбив Оксану, - плаче Галина Василівна.


РЮКЗАК, З ЯКОГО СТИРЧАЛИ НОГИ

Під ранок у сміттєвому контейнері біля під’їзду будинку, де живе Оксана, знайшли зелений рюкзак. Його побачили двірник Галина та мешканець 8-го будинку Володимир Полінкевич. Галина одразу ж повідомила міліції про страшну знахідку.

Батько дівчинки якраз був на вулиці, коли оглядали контейнер. Коли побачив ноги доньки, що стирчали з рюкзака, з вереском побіг додому.

-Я почула крик Роми і сама збігла вниз. Двері підперли з вулиці міліціонери. Я силою пхнула і, о Боже, мою дитину вийняли з тієї сумки на землю. Оксаночка була складяна. Мені розказали, що їй ноги перебили сокирою і так поклали.

Тим часом друга собака допомогла знайти місце, де була схована сокира та шльопанці Оксани. Це за кілька хвилин ходи від будинку на Польському цвинтарі.

-Після всіх цих страхів нам стало відомо, що Толік спочатку задушив Оксану рушником, згвалтував її, а потім перебив кості. Всеньке личко її було в синцях, - закриває обличчя долонями Приймак.


АНАТОЛІЙ ЗАТРИМАНИЙ

22 серпня Анатолія затримали. Суд виніс рішення затримати його на 30 діб у приймальнику-розподільнику для неповнолітніх. У прес-службі обласного управління міліції пояснили, що так як затриманому на момент скоєння злочину не було 14 років, він не понесе кримінальної відповідальності. Цікаво, що 24 серпня йому якраз виповнилося 14 років. Ймовірно, хлопець відбуватиме покарання у спецшколі.

За фактом вбивства була порушена кримінальна справа за ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу (вбивство неповнолітнього – ред.).


МАМА ТОЛІКА ПРОСИЛА ВИБАЧЕННЯ

Якраз це покарання у спецшколі найдужче обурює родину Оксани.

-Як це так, щоб вбивця трохи побув у сепцшколі, а потім на волю? – розводить руками Галина Приймак.

Андрій просить її взяти себе в руки. Каже, що в квартирі Анатолія одразу після злочину поміняли лінолеум, бо старий був закривавлений.

-Приходила до нас Лєна. Просила вибачення. А їй: «Хіба батьки винуваті, що діти дурнуваті?» А вона як не підцибне! Кричить, що Толік її там голодний сидить, - говорить бабуся.


У 9 РОКІВ ОКСАНА ПЕКЛА ПИРОГИ

23 серпня Оксану ховали. У труну поклали улюблену іграшку - принцесу Фіону з мультфільма «Шрек», нові туфлі, рожевий костюм.

В кімнаті Оксани на столі її фото. У дівчинки було довге золоте волосся. На гребінці, що біля телевізора, лишилося кілька золотавих волосин.

-Сестра так чекала школи. Мама вже все купила їй. На День Незалежності планували їхати до родичів в Київ, але вони до нас приїхали, - каже Андрій.

Бабуся додає, що Оксана вміла ліпити вареники та пекти пироги.


ЗАМІСТЬ ПІСЛЯМОВИ

Діти у дворі кажуть, що Толік вбив Оксану, бо та обізвала його жирною свинею. Анатолій справді був гладкий. Він рідко виходив на вулицю, переважно сидів вдома і грався в комп’ютерні ігри.

-Може, фільмів надивився чи загрався і вирішив зробити експеримент, - каже рудий хлопець.

Також припускають, що Анатолій знущався над сусідкою у присутності Славіка. Ходять чутки, що до них на той момент зайшов ще один 9-річний друг.

Автор: Ольга Костюк, газета Субота
Житомир | 28 Августа 2009 | Просмотров: 6745 | убийство, преступление
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо