Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Четверг, 20.02.2020    22:21:48
Журнал Житомира » Статьи » Пресс-релизы, Житомир, Украина

З аптек Житомира вилучили добавки для схуднення, що містили сибутрамін

З аптек Житомира працівники міліції вилучили 1143 капсули біологічно активних добавок для схуднення, що містять психотропну речовину – сибутрамін.

Багато жінок, намагаючись виглядати привабливіше, йдуть на різні експерименти над своїм тілом навіть не замислюючись, що ця «краса» може призвести до трагічних наслідків. Виробники біологічно активних добавок (далі – БАДів) одноголосно стверджують, що в основу їхніх препаратів входять лише екологічно чисті екстракти рослинного походження, які сприяють розщеплюванню жирових кліток та тонізують організм. Однак після багатьох ретельних досліджень у «чудо-капсулах» була виявлена сильнодіюча психотропна речовина – сибутрамін, який обмежує апетит та призводить до таких побічних дій як безсоння, запаморочення, неспокій, тахікардія, нудота…

4 червня 2010 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 373 «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», згідно якої список психотропних речовин, обіг яких обмежено, доповнився речовиною – сибутрамін.

З третьої декади липня на території Житомирської області розпочалися оперативно-профілактичні заходи по виявленню фактів незаконного обігу БАДів, що містять вищевказану психотропну речовину. У результаті численних перевірок працівники міліції зафіксували в області непоодинокі випадки порушення законодавства працівниками аптечної мережі. Було виявлено, що суб’єкти господарювання, які розповсюджують зазначені речовини, ліцензій на право здійснення операцій з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин не мають.

Коментуючи ситуацію, начальник сектору відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Житомирській області Віталій Прокопенко зазначив: «Під час проведення відпрацювання співробітники міліції виявили 13 фактів незаконного обігу БАДів, затримали 10 осіб за розповсюдження зазначених речовин, вилучили 1143 капсули трьох найменувань лікарських препаратів, що містять у своєму складі сильнодіючу психотропну речовину - сибутрамін. Факти продажу БАДів, без відповідної на це ліцензії, були зафіксовані в Житомирі, Коростенському, Чуднівському, Радомишльському, Попільнянському, Коростишівському, Бердичівському та Новоград-Волинському районах області».

Так, 21 липня працівники міліції Корольовського РВ УМВС України в Житомирській області під час перевірки однієї із аптек міста, встановили, що завідуюча даним суб’єктом господарювання займалась реалізацією БАДів, які містять сибутрамін, без відповідної ліцензії. Під час огляду аптеки міліціонери виявили та вилучили 510 капсул зазначених препаратів.

Такі ж самі дії вчиняла і завідуюча одного із аптечних закладів Бердичева. Під час огляду її аптеки міліціонери виявили 90 капсул сумнівних БАДів.

Станом на 18 серпня поточного року на території області за виявленими фактами порушено 6 кримінальних справ по ст. 320 (Порушення встановлення правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів) Кримінального кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Шановні жителі області, особливо представниці жіночої половини, в час, коли ринок збуту вщент переповнений різними препаратами для схуднення, будьте обережними та не поспішайте купувати пігулки сумнівного походження. Перед вживанням БАДів, обов’язково ознайомтесь з листком-вкладишем та проконсультуйтеся з компетентними лікарями, адже придбані вами препарати можуть містити сильнодіючі психотропні речовини. Не «ведіться» на різноманітні акції та низькі ціни медикаментів, які гарантують «миттєве» схуднення без дієт та фізичних навантажень.

Ольга Кушнір, ВЗГ УМВС України в Житомирській області
Автор: Ольга Кушнір, ВЗГ УМВС України
Житомир | 20.08.2010 | Просмотров: 4990 | Житомир, аптеки
Обратите внимание:
Комментариев: 1
anonim
1 Kewa (anonim)   • 21:26:11, 22.08.2010
0

Оля працює...

Читайте также на эту тему:


НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Другие новости сегодня: