Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Руслан Коцюбинський

Землі ботанічного саду мають залишитись в своєму первинному вигляді.

Автор: Руслан Коцюбинський, 12.09.2011, 17:07:32
Автор Руслан Коцюбинський

Руслан Коцюбинський

все статьи автора

Громадська кампанія Марш Патріотів закликає житомирян до рішучих дій задля збереження легенів і окраси нашого міста – Ботанічного саду.

Як відомо, декілька тижнів тому на всіх заходах, що відбувались за участі голови обласної державної адміністрації Сергія Рижука громадськості повідомлялося, що нарешті знайдено спосіб зробите життя в обласному центрі краще, залишилось зовсім небагато, вирубити 5,4 га яблуневого саду. Також, пан Рижук повідомив, що університет добровільно відмовився від 5 га в кутку ботанічного саду на користь будівництва.

Спочатку йшлося про будівництво «Епіцентру», однак вже зараз нам розповідають зовсім інші речі. Так, днями представники міської влади для журналістів провели виїзний брифінг безпосередньо у яблуневому саду (вул. Корольова, 39), де повідомили, що виявляється на цій території знаходяться плодові насадження, які на сьогодні неефективно використовуються, тому що досягли своєї вікової межі, оскільки вони були насаджені у 60-ті роки минулого століття.
 
На питання про вже відомого покупця даної ділянки один з заступників міського голови відповів наступне: «Епіцентр», як і інші інвестори, має бажання купити землю в Житомирі, але може виграти інший інвестор і побудувати тут елітне житло, льодовий палац або іподром. Все залежить від того, хто виграє тендер, але в разі, якщо міська рада прийме рішення про продаж цієї земельної ділянки». Що ж до міської ради то перша спроба міського голови провалилася, адже на сесію не прийшла більша частина депутатів, тож щоб імітувати бурхливу діяльність очільник міста вирішив формувати «правильну» громадську думку і провів засідання громадської ради, головою якої було обрано ректора ЖДУ Петра Сауха, за слова міського голови людину науки, що користується повагою та авторитетом у місті.

Здавалось б, громадська рада мала б зосередити свою увагу на даному питанні та оголосити про неприпустимість знищення ботанічного саду. Однак її представники, на чолі з професором Саухом вирішили інакше. Головне непорозуміння для житомирян із приводу цієї ділянки, на думку голови Громадської ради Петра Сауха та голови Ради підприємців, члена Громадської ради Валерія Онопрієнка, – це ототожнення Ботанічного саду зі старим фруктовим садом, про територію якого і йде мова. Насправді ж, як з’ясували під час обговорення члени президії, ця ділянка жодним чином не стосується території Ботанічного саду. Нині тут ростуть 50-річні фруктові дерева, які вже не плодоносять.

За результатами обстеження фахівцями встановлено порушення родючого (гумусового) шару ґрунтів та недоцільність подальшої експлуатації плодового саду, який втратив свою продуктивність і є джерелом розповсюдження грибкових та вірусних хвороб багаторічних насаджень. Фруктовий (а не Ботанічний!) сад нині університетом не використовується, адже потребує значних капіталовкладень. Керівництво університету пропонує передати територію яблуневого саду у власність міста.

Тому головним питанням, яке на сьогодні стоїть перед міської владою – це можливість отримання ділянки у власність міста. Нескладно уявити, що потім міська влада на чолі з міським головою зроблять із цієї ділянки. Очевидно, що люди-представники влади, які фігурують в даному скандалі з землею мають нести відповідальність за свої рішення, а представники так званої наукової інтелігенції: ректор НАЕУ Антон Малиновський та ректор ЖДУ Петро Саух як мінімум вибачитися житомирянами і подати у відставку.

Автор: Руслан Коцюбинський, редактор рубрики "Руслан Коцюбинський" на ЖЖ.info


Руслан Коцюбинський | 12.09.2011 | Переглядів: 8550
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 0