Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Руслан Коцюбинський,

Національна ідея та суспільство

Автор: Коцюбинський Руслан, 16.01.2008, 16:13:05
Автор Руслан Коцюбинський

Руслан Коцюбинський

все статьи автора

Розглядаючи в сучасному світі питання ідеології, філософи та політологи активно вивчають питання різних ідеологічних систем. Аналіз японського політолога Фукіями в праці “Кінець історії”, в який він описує три ідеологічні системи, що містять у собі усі необхідні компоненти ідеології. Це – лібералізм, комунізм та націоналізм. Проведемо короткий аналіз цих ідеологічних концепцій.

Лібералізм.

Саме ця ідеологія має в своїй основі людину та свободу людини ( від англ. “ліберті”- свобода). Він пропагує,що будь - яке суспільство чи державанастільки є вартісними, на скількивоно забезпечує свободу будь якій людині в суспільстві. Розвиток суспільства розглядається як боротьба людини за особисту свободу. Лібералізм пропонує нам невтручання держави в економіку, політику вільної людини, права і свободи людини, свободу приватної власності і промисловості.

Особиста свобода приподноситься як повна незалежність приватного життя індивіда від політичної влади. Завдання держави, згідно з лібералізмом ( І. Бертам ) – забезпечення “найбільшого щастя для найбільшої кількості людей”. Тобто, лібералізм ставить наголос на права людини і менш акцентує на обов’язку людини перед суспільством та державою. Буде жити чи ні цей світогляд покаже час.

Комунізм.


Це один із продуктів марксизму з матеріалістичним розумінням історії. На перших етапах з класовою боротьбою, диктатурою пролетаріату , терор, соціальною революцію, з пропагандою: нове життя, нова людина.

Мета : створення світового інтернаціонального комуністичного суспільства, бездержавного й безкласового (пролетарського) з соціалізованими засобами господарського виробництва та комуністичним розподілом матеріальних благ.

Кажучи теоретично, комунізм не лише не є запереченням соціалізму, але є його логічним продовженням і практичним завершенням.Так охаректизував в своїй праці сам творець класичного соціалізму – Карл Маркс, у своєму “Комуністичному Маніфесті”.

Такожварто зазначити, що комунізм органіційно виріс, навить можна сказати переріс соціалізм. Розділ раніше єдиного цілого руху розпочався в кінці 19 століття. Теорію комунізму найактивніше втілено в життя було серед московської соціал – демократії . У витворенню московського соціалізму певну роль відіграли й особливості московського духа та психології , Ленін це лише переніс на свій комунізм.

Захопивши владу в Росії, комунізмодразу перекреслив існуючий ( мы все разрушим, розламаем ) політичний і господарський устрій та його правові норми.

Застосування комунізму на практиці привило до великих суспільних катаклізмів.

Націоналізм .

В основу свого світогляду бере націю. Нація – народ – рід. Це є кровна та духовна спільнота, яка має однокове бачення світу, людини та морально – етичних цінностей.

В ідеології націоналізму, саме нація є основою для розвитку людства, і саме нація є основою для побудови самодостатнього суспільства.

Що б дати відповідь яка з цих ідеологічних теорій є найбільш оптимальною, необхідно дати відповідь на основні питання ідеології і порівняти результат. Ми маємо читко осмислити категорії такі як людина, суспільство, обов’язково визначити, які фактори ведуть до їх вдосконалення. Що може привести до деградації та занепаду або найбільшого розвідку.Неможливо без осмислення цих даних створити правильну концепцію гармонійного світу та суспільства.

Використана література
  1. М. Сціборський .  Націократія
  2. А.Парубій. Національна ідея, національне суспільство, національна еліта
  3. Д. Донцов. Дух нашої давнини.
  4. Політичний словник.

Автор: Коцюбинський Руслан, редактор рубрики "Руслан Коцюбинський" на ЖЖ.info


Руслан Коцюбинський | 16.01.2008 | Переглядів: 6706
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 0