Живой Журнал

Живой Журнал - обзор блогосферы и соцсетей.
Сегодня: Суббота, 28 Мая 2022    07:19:35
Живой Журнал » Статьи » Авторская колонка » Дмитро Ткачук » Дмитро Ткачук

2009 - "Рік БЕЗ молоді"!

Автор Дмитро Ткачук

Дмитро Ткачук

все статьи автора


Третього липня 2008 року з ініціативи Міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Юрія Павленка Президент України Віктор Ющенко видає Указ № 616/2008 «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді». Документ передбачає ряд корисних для української молоді ініціатив, відповідальність за реалізацію яких держава покладає на себе. Серед них такі, що стосуються гарантування молоді першого робочого місця, вирішення її житлових проблем, збільшення асигнувань на заходи з реалізації молодіжної політики, підтримки молодіжних і дитячих громадських організацій, створення молодіжних теле- та радіопрограм, Всеукраїнського центру патріотичного виховання молоді, Будинку молоді України та інші.

Водночас, майже жодної конкретної ініціативи з перелічених державою не втілено, а «Рік молоді» провалено. Про це говорить, як аналіз виконання Указу Президента, так і той факт, що молодь, згідно опитуваннями не відчула на собі будь-якої підвищеної уваги з боку відповідних органів державної влади. Так, 97% української молоді не знають, що 2009 рік – «Рік молоді» в Україні, а з тих, хто про це чув понад 85% вважають його реалізацію проваленою. Проте, так не думають в самому Міністерстві у справах сім'ї, молоді та спорту. Там звітують про успішність виконання Указу і звинувачують в необ’єктивності тих, хто наголошує на іншому.

Частину невиконаних державою зобов’язань легко обчислити та довести. Наприклад, цьогорічний бюджет міністерства, що очолює Юрій Павленко, залишився майже без змін. Водночас, фінансування заходів на виконання молодіжної політики в «Рік молоді», попри обіцянку збільшити, зменшено більш ніж втричі. Важко чиновникам приховати й відсутність створеного Всеукраїнського центру патріотичного виховання молоді, або ж Будинку молоді України. По певним напрямкам «Року молоді» вдається віднайти невтішну статистику. Наприклад, те, що у 2008 році пільгові кредити на житло отримало менше 1% зі 122 тисяч молодих сімей, зареєстрованих у Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву, а у бюджеті 2009 року взагалі не було передбачено фінансування державної програми забезпечення молоді житлом.

Проте, частина невиконаних обіцянок складна для обрахування, адже вона має формулювання «сприяти» та «підтримати», які, з першого погляду, майже ні до чого не зобов’язують чиновника чи високопосадовця. Тому, успішність «Року молоді», на якій наголошує керівництво міністерства, в межах кампанії «Рік без молоді» доведеться спростувати. І зроблено це буде через діалог з міністерством про динаміку різних показників, зокрема тих, які лягають в основу акції «Спитай міністра сім'ї, молоді(?) та спорту Юрія Павленка де обіцяний «Рік молоді» в Україні?».

Реалізація кампанії має дві взаємодоповнюючих цілі. По-перше, довести, що «Рік молоді» провалено. По-друге, змусити чиновників та високопосадовців реалізувати задекларовану державою підтримку української молоді. При цьому, в межах кампанії неможна віддатися спокусі приступити до виконання другої цілі, не реалізувавши першу рівно як не можна лікувати пацієнта, не встановивши перед тим діагноз його хвороби.

Об’єктом нашого громадянського тиску, безперечно, має стати Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту, оскільки саме на нього покладені функції головного лобісту молодіжних інтересів в органах державної влади.

А оскільки керівник цього міністерства сконцентрований на тих напрямках діяльності відомства, які, за збігом обставин, мають мільярдні бюджети на противагу від декількамільйонних, передбачених на молодіжну політику, то претензії доведеться висувати і йому.

Кампанія має шанс бути успішною лише за умови свого масового характеру. Свою оцінку «Року молоді» і вимогу виконати всі раніше взяті на себе державою зобов’язання у сфері молодіжної політики мають озвучити як різні представники організованого молодіжного руху, так й інша молодь, що не залучена до активної публічної діяльності.

Механізми досягнення цілей

Кампанія «Рік без молоді» включає ряд основних напрямків активної діяльності, які втім можуть бути розширені у міру необхідності чи як результат появи нових та цікавих ідей.

Громадський тиск:

1. Підготовка та розміщення матеріалів, досліджень та статей у ЗМІ з оцінкою «Року молоді» в Україні. Очікується, що учасниками кампанії таких публікацій буде підготовлено понад 50.
2. Організація масової відправки молоддю звернень на адресу Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту у межах акції «Спитай міністра сім'ї, молоді(?) та спорту Юрія Павленка де обіцяний «Рік молоді» в Україні?». Наші розрахунки дають підстави стверджувати, що таких листів на адреси міністерства має надійти понад 3000.
3. Підготовка та відправка точкових звернень, спрямованих на викриття неефективності діяльності міністерства та її непрозорості, публікація у ЗМІ відповідей на них.
4. Проведення протестних акцій в усіх регіонах країни (театралізовані вуличні вистави, флешпротестмоби, класичні мітинги, інше). Понад 20.
5. Проведення «Референдуму по «Року молоді» з можливістю його оцінювання та опцією відставки високопосдавців за його провал. Очікується, що в ньому візьмуть участь від 10000 до 20000 представників молодого покоління українців зі всіх регіонів країни.
6. Проведення громадських слухань в регіонах та Києві. Орієнтовно, понад 20.
7. Інше.

За столом переговорів:

У разі, якщо кампанія пройде всі вище перелічені етапи, то однією з пріоритетних має бути вимога до Прем’єр-міністра Ю. Тимошенко відправити у відставку Міністра у справах сім'ї, молоді та спорту.

Якщо ж стіл переговорів відбудеться раніше, то його наслідками має стати чіткий план впровадження всіх раніше взятих на себе державою зобов’язань у сфері молодіжної політики, певні кадрові рішення, реформа конкурсу проектів програм міністерства, за необхідністю інше.

Учасники кампанії

Учасниками кампанії можуть бути будь-які громадські об’єднання, інші юридичні та фізичні особи. Участь у кампанії кожного з учасників є посильною. Якщо учасник може лише оголосити про свою підтримку, він в рівній мірі має право на внесок у неї як і ті, хто зголошується брати відповідальність за певні напрямки чи ділянки роботи.

Брати участь у кампанії можна як підтримуючі всі її заходи, так і лише будь-який з них, або ж їх групу.

Зв’язатися з ініціативної групою

Телефон: 80673287246

Емейл: [email protected]

Група в соціальній мережі «ВКонтакті»: «Рік БЕЗ молоді» http://vkontakte.ru/club12982018

П.С. Позбавляючи молодь можливостей до розвитку, вони позбавляють країну її майбутнього.
Автор: Дмитро Ткачук http://www.dem-alliance.org
Дмитро Ткачук | 12 Ноября 2009 | Просмотров: 7140 | рік молоді, Павленко, провал
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему:


Ух ты! Интересно!