УНП закликає житомирських депутатів відновити історичну справедливість
Автор: Анастасія Нестерова, 05.11.2008, 22:15:45
Українська Народна партія Житомирщини звернулась до депутатів Житомирської міської ради з закликом підтримати рішення про перейменування вулиці Котовського на вулицю Михайла Грушевського та про демонтаж пам’ятника Леніну на вул.Жуйко.
Ці питання винесено на розгляд сесії міської ради 6 листопада.
„Такий захід є ще більш актуальним у переддень двох важливих дат: Вшанування жертв голодомору та політрепресій та Вшанування Героїв Базару - 359 вояків Армії УНР, що за незгоду служити чужій державі були розстріляні у 1921 році біля с. Базар Житомирської області під час Другого Зимового походу саме загоном Григорія Котовського”, - йдеться у зверненні УНП до депутатів.
21 листопада 2008 року виповниться 87 років з дня трагічних подій біля с.Базар. За жертовність вояків, їх високий патріотизм й відданість ідеалам незалежної України й українському народові національно свідомі нащадки щороку віддають їм шану, збираючись на місці їх загибелі.
На початку 90-х років попри спротив влади представники житомирського РУХу встановили хрест з табличкою, на якій було 359 прізвищ, на місці загибелі вояків, а вже з 1991 року вшанування набуло офіційного статусу. У 2000 році у с. Базар Житомирської області було побудовано величний меморіал на честь Героїв Базару, щоправда за гроші не української влади, а українських ветеранів визвольних змагань з Об’єднання колишніх вояків-українців у Великій Британії. У 2003 році національна громадскість створила Оргкомітет з вшанування пам’яті загиблих героїв. З того часу Оргкомітет щорічно ініціює проведення заходів з вшанування пам’яті українських вояків Волинської похідної групи Армії УНР.
Перейменування топонімічних назв, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій у часи тоталітарного режиму та демонтаж пам’ятників відповідним особам заплановані Житомирською облдержадміністрацією в рамках заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні на виконання Закону України „Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, Указів Президента України № 250 від 28.03.07 „Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні” № 1144 від 24.11.07 „Про оголошення в Україні 2008 року Роком пам’яті жертв Голодомору” та розпорядження КМУ № 1026-р.
За інформацією Житомирської облдержадміністрації, у 1437 населених пунктах області залишилися топонімічні назви, присвячені діячам комуністичного режиму (в т.ч. 310 – вулиці та провулки Леніна).
У населених пунктах області ще є 113 пам’ятників та пам’ятних знаків діячам тоталітарного комуністичного режиму (в т.ч. 93 пам’ятники та бюсти Леніну).
Вже проведено демонтаж пам’ятників Леніну у 21 населеному пункті.
Сільським та селищним радам Житомирщини рекомендовано в установленному порядку розглядати питання щодо перейменування топонімічних назв вулиць, провулків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій у часи тоталітарного режиму.
„Ми сподіваємося, що 6 листопада обранці житомирян виконають важливу місію, покладену на них, та відновлять (хоча б частково) історичну справедливість, чим віддадуть належну шану мільйонам українців, загиблих від рук тоталітарного більшовицького режиму”, - зазначив заступник голови УНП Житомирщини Володимир Лукашевич.
Автор: Анастасія Нестерова, редактор рубрики "Оксана Трокоз" на ЖЖ.info
Оксана Трокоз
| 05.11.2008
| Переглядів: 14158
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.
ти не зрозумів суті,
негоже в Україні на надцятому році незалежності, мати вулиці названими в честь катюр цієї незалежності.
Насамперед себе почнімо поважатию.
от Вам і вся іст. справедливість.
Медленно работаем товарищи,очень медленно.Всем гражданам и гражданкам:быстрее нужно работать в этом направлении,быстрее.