Субсидії в наметах “по-житомирськи”
Вже декілька тижнів на вулицях Житомира можна побачити, як представники окремих політичних сил заполонили місто, консультуючи, як заповнити документи для отримання житлової субсидії. Здавалося б, треба вітати такі потуги організаторів акції, але насторожує два моменти:
- місця розташування наметів;
- якість отриманої в наметах інформації.
Щодо розташування. Кілька вражаючих фактів. Намети ставлять на прибудинкових територіях (в дворі будинку, де живе моя родина, його встановили посеред дитячого майданчика! Довелося переконувати людей в наметі, що дитячий майданчик не місце для агітації); Кілька разів зустрічав намети на розі різних вулиць (зокрема, Котовського - Мануїльського), коли намети закривали водіям огляд перехрестя.
Варто зазначити, що законодавство не містить прямої норми, яка б зобов’язувала органи місцевого самоврядування контролювати місця встановлення чи то інформаційних, чи то агітаційних наметів. Щоправда окремі міські ради в Україні розробили та затвердили свої Положення, які ці питання чітко врегульовують, (для прикладу,
http://mrada-baranivka.gov.ua/index.php/rishennya-vikonavchogo-komitetu/114-pro-zatverdzhennya-poryadku-rozmishchennya-informatsinikh-nametiv-ta-vstanovlennya).
В нашому місті таких норм немає, і сьогодні юристи “Громадянської позиції” в Житомирі працюють над подібним нормативним актом, аби місто не перетворювалось остаточно на суцільний наметовий базар.
Щодо змісту консультацій.
Жодним чином не хочу образити людей, які чесно заробляють гроші, працюючи щодня в наметах (це, переважно, пенсіонери, яким якось треба вижити “по-новому”), але надавати детальні консультації щодо заповнення Декларації і Заяви - справа фахівців. Адже, за статистикою, наданою в Управлінні праці і соцзахисту населення Корольовської районної ради міста Житомира, лише 10% документів для оформлення субсидії, які надійшли від громадян поштою (зміни до Постанови Кабміну
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF_дозволяють це робити), не потребують подальшого доопрацювання. А тому, в питаннях оформлення подібних документів потрібно отримувати кваліфіковану допомогу. Раджу житомирянам безпосередньо звертатися в УПСЗН або до безкоштовних юридичних приймалень. До слова, вже п'ятий рік поспіль юристи “Громадянської позиції” безкоштовно консультують всіх бажаючих з різних питань (Хлібна, 25; щосереди, з 18.00 до 20.00).
А стосовно Величка - принаймні видно, що він щиро хоче допомогти житомирянам у вирішенні даного питання і намагається робити це якісно.