Автор: Роман Буравський, 21.06.2011, 16:29:48
Автор Роман Буравський

Роман Буравський

все статьи автора

На молодіжному Євро настав час «Ч»: одні пакують валізи і замовляють квитки додому, інші ж доплачують за проживання у готелях – вони здобули таку бажану путівку до півфіналу.

Вибираючи з-поміж двох матчів у групі А вирішив переглянути поєдинок між збірними Швейцарії та Білорусії. Думав, що саме тут буде інтрига і білоруси будуть битись за перемогу, натомість данці спокійно переграють непримітних ісландців і будуть чекати свого суперника з групи В. Якби не так… «Якщо ви досі не вірите, що футбол найбільш непередбачувана гра, тоді ми йдемо до вас» – вирішив квартет групи А і подарував нам справжню голлівудську розв’язку. Але про все по порядку.

Поки білоруси придивлялись до своїх опонентів і думали, як стримати Шакірі, швейцарці розігнали контр-атаку і вивели Емегару «на побачення» з Гутором. Очевидно, Веретило був проти таких «стосунків», тому і завалив довгов’язого форварда швейцарців. Це пенальті і 1:0 уже на 7-й хвилині матчу. Чи то пропущений гол так розізлив білорусів, чи то хлопці просто вирішили показати на що вони гаразд, але де-факто це був найкращий футбол у виконанні наших сусідів.

З самого початку прудким швейцарцям білоруси протиставили високий і доволі якісний пресинг й поодинокі удари по воротам. І все б нічого, якби захист відповідав амбіціям в атаці. А так все як завжди: повільні білоруські оборонці раз по раз не встигали за вінгерами щвейцарців. З горем пополам білоруська молодіжка майже дотягнула до свистка на перерву, аж поки на 43-й хвилині Філіпенко не віддав гольову передачу Мехмеді, який і оформив дубль. У другому таймі кардинальних змін не відбулось, хіба що з тактики дрібного фолу в центрі поля білоруси перейшли на відверті удари по ногам. Особливо діставалось знову активному Шакірі, на якому Матвєйчік і отримав вилучення.

Білоруси демонстрували спалахи активності, але нічого путнього так і не створили. Швейцарці ж проводили разючі контр-випади і якби не кіпер гостів, невідомо яким би був рахунок. Останні десять хвилин у футбол ніхто не грав: білоруси чекали новин з матчу Англія – Чехія, а швейцарці просто катали круглого між собою. В такій спокійній атмосфері Фельтшер і забив третій гол, оформивши розгром білорусів. Вже після фінального свистка білоруси раділи мов діти, а Філіпенко тримався за голову. Дійсно, як з такою грою можна було пройти до півфіналу? Фартовості білорусів позаздрив-би сам Блохін.

Сам не гам, і Данії не дам

За голову тримались і данці, які не могли повірити, що програли «могутній футбольній державі» Ісландії. Так-так, саме могутній, адже переглядаючи матч можна було подумати, що замість ісландців на поле вийшли футболісти як мінімум Німеччини. Швидкий і агресивний футбол – ось завдяки чому Ісландія зуміла переломити хід зустрічі і двічі забити у ворота Андерсена.

Данці побігли відіграватись і повинні були зрівнювати рахунок, але реалізація по-черзі підводила Кадрі та Йоргенсена. Гол настирного Кадрі здавалося подарував надію данській молодіжці, яка одразу ж влаштувала справжній штурм воріт номінальних господарів. Можливо, данці б дотиснули непоступливу Ісландію, якби не красень-гол Вальгардссона уже в компенсований час. Отже, непримітна до цього Ісландія відправляє до півфіналу Білорусь, залишаючи за бортом змагань господарів турніру.

На противагу попередньому матчу англійська молодіжка вирішила не форсувати подій у матчі з чехами і спокійно знущалася з глядачів аж до 76-ї хвилини, поки Уелбек не відкрив рахунок. Англія та «иже еси с ними» вирішили, що на цьому матч завершено і треба лише дочекатися фінального свистка. Проти були лише Гецов та Храмоста: перший накрутив двох захисників і прострелив у центр володінь Філдінга, куди увірвався другий і ошелешив британську збірну. Цим голом браві чеські хлопці зуміли не лише переломити хід зустрічі, а й вирвати перемогу. Потрібно було бачити вираз обличчя Стюарта Пірса, коуча англійської молодіжки, коли все той же Храмоста віддав на вільного Пекхарта і той розстріляв порожні ворота британців. Такі родоначальники футболу нам не потрібні.

England bye-bye

Hasta la vista, baby

Хтось сумнівався, що ми програємо іспанцям? Здається, тут ще до самого матчу все було ясно. Ну а для тих, хто вірив у перемогу нашої збірної, себто у чудо, Кривцов докладно пояснив, що чудес не буває.

Склалося таке враження, що наша молодіжка вийшла на поле взяти участь у майстер-класі, який того вечора проводили іспанці. Про який футбол можна говорити, якщо до 20-ї хвилини ми аж 5(!) разів переходили центр поля, примудрялися робити не більше чотирьох точних пасів і до 27-ї хвилини програвали 2:0.

Так, були кволі спроби встановити контроль над м’ячем і перевести гру на половину поля суперників, але не нам тягатися з іспанцями у контролі м’яча. Та й перша ж наша спроба захопити м’яч і зустрічати іспанців вище свого штрафного майданчика завершилась прострілом Монтої і голом Адріана.

Добре хоч наприкінці першого тайму «Фурія Роха» заспокоїлась і дала нам покатати круглого, а Коноплянка навіть зважився на удар. Другий тайм розпочався оптимістично: наша команда грала на рівних, ми навіть почали створювати напівмоменти. А тут ще й вболівальники на трибунах почали заводити футболістів скандуванням «Треба гол». Як виявилося, пірнейці теж знають нашу солов’їну і починають виконувати забаганки українських вболівальників: підключення Мати не за правилами зупиняє Гармаш. Це вилучення для Дениса і пенальті, який безпомилково реалізує сам потерпілий. 3:0 і всім стало зрозуміло, що чудес не буває.

Апогеєм нашої безнадійності став нереалізований пенальті Коноплянки. Після цього іспанці спокійно догравали матч, хоча в такому ж темпі мало не забили нам ще двічі. Ми ж були лише глядачами на цьому святі футболу.