Автор: Роман Буравський, 23.06.2011, 09:51:44
Автор Роман Буравський

Роман Буравський

все статьи автора

У той час, коли наші кораблі дрейфують просторами Всесвіту, на молодіжному Євро збірна Білорусі мало не стала головним ньюз-мейкером спортивних видань Європи. Сенсації не сталося, хоча до неї залишалось менше трьох хвилин.

Свій півфінальний матч іспанці розпочали у статусі фаворита і одразу ж взялися підтверджувати цей статус грою. Всі і так знають, як грає Іспанія, тому немає сенсу «вигадувати велосипед», а от білоруси аж ніяк не виглядали «хлопчиками для биття». Так, сіли на свою половину, віддали ініціативу і майже не ходили в атаку, але ж це Іспанія і проти них грати в атакувальний футбол собі дорожче. Іспанська молодь з місця в кар’єр не бігла і проводила атаки хвилями: спокійна перепасовка на своїй половині поля і неочікуваний загострюючий пас. З усім цим білоруси справлялись добре і бездоганно зупиняли атаки суперника аж до 32-ї хвилини. Саме тоді іспанська молодь організувала свій найреальніший шанс: Муніаін нарешті якісно подав з лівого флангу на Ереру і той класно пробив головою. Це сейв Гутора й піренейці продовжили битись об глуху стіну захисту.

До речі, хоча захист білорусів працював безпомилково, все ж не виглядав таким надійним. Чого лише варті постійні провали на правому фланзі, де весь перший тайм господарював Муніаін. Чим запам’ятались білоруси, окрім захисту? Не повірите, але ГОЛОМ! Після вкидання з-за бокової Воронков неймовірним чином зумів згрупуватися і в оточенні захисників пробив через себе у дальній кут. Де Хеа, рівно як і вся Іспанія пішли на перерву в шоці. Другий тайм Білорусь прогнозовано розпочала у глухому захисті, а іспанці влаштували справжній штурм білоруських воріт. Уже в дебюті другого тайму Мата та двічі Адріан могли зрівнювати або ж взагалі виводити свою збірну вперед, якби не Гутор. Цікаво, що після цих моментів гравці «Фурії» взагалі нічого путнього не створили, та й тактично не були схожі самі на себе. Білоруси грали лише на винос, а вилазки за центр поля інакше як партизанськими не назвеш.

Натомість іспанці постійно дерлись через центр, забувши про фланги і короткі паси, а ближче до кінця поєдинку з’явились неефективні навіси. Заміни, очевидно розраховані на підсилення гри, мали протилежну дію: активного Муніаіна змінив Жефрен і просто відбував номер, а Капель і Кркіч одразу ж загубились на полі. Напевно, лише тренер іспанців знав, що ці заміни зіграють вирішальну роль після 89-ї хвилини. Саме на 89-й у іспанців пройшла комбінація низом: Алькантара  пасом чудово розрізав захист білорусів, Жефрен віддав на Адріана і… додатковий час. А білоруське щастя було так близько…

В овертаймах зіграли заміни: з пасу Капеля дубль оформив Адріан, а Жефрен повісив «дев’ятку» Гутору, тим самим вивівши свою збірну до фіналу. Неймовірний камбек іспанців? Просто все стало на свої місця.

Piccy.info - Free Image Hosting

За усіма законами жанру інший півфінал повинен був розгортатися за двома сценаріями: або краще першого, або гірше першого. Команди ж видали такий «захоплюючий і напружений» матч, що навіть коментатори не знали, чи можна назвати ту гру футболом. А все починалось доволі обнадійливо:  традиційно швидкий Шакірі постійно розганяв атаки своєї команди, але безрезультатно.

Чехи захищались, зрідка перехоплюючи ініціативу і намагаючись створити щось путнє. До речі, в основний час «щось путнє» команди створювали лише двічі: на 26-й хвилині Дочкал небезпечно стріляв по воротах швейцарців, а вже наприкінці матчу Шакірі влучив у штангу. Більше згадати нічого: ініціатива переходила з рук в руки кожні п’ять хвилин, а до справжніх атакувальних дій справа так і не доходила.

Зате в другому екстра-таймі команди навіть розорилися на гол: Мехмеді підхопив шкіряного і від безнадійності вліпив по воротах чехів. Як виявилося, Вацлік до такого розвитку подій був неготовий. Кардинальних спроб відігратися чехи не робили, хоча Кадлец все ж міг перевести гру у серію пенальті на 119-й хвилині. Як-то кажуть «не судьба».

Отже, у фіналі на нас очікує доволі цікаве протистояння між Іспанією та Швейцарією. Скажете, що вже все ясно? Я б не поспішав ховати швейцарців, адже це футбол, а тут, як відомо, неможливе можливо. В будь-якому випадку про переможців і переможених ви зможете дізнатися на нашому сайті.

Автор: Роман Буравський, редактор рубрики "Роман Буравський" на ЖЖ.info