Автор: Роман Буравський, 06.07.2011, 14:03:36
Автор Роман Буравський

Роман Буравський

все статьи автора

Якось незвично швидко промайнули футбольні канікули, правда? Думаю, вболівальники навіть не встигли вдосталь насолодитись трансферними чутками  і обмити кісточки гучним трансферам. Здавалося, лише вчора відгримів фінальний матч Кубку України, а вже сьогодні стартує новий сезон, ювілейний для українського футболу.

Просто почати сезон із першого туру якось банально, а от провести матч-відкриття – це вже інша справа. Найкращі європейські команди відкривають свої чемпіонати матчами за Суперкубок. «Шахтар» – «Динамо» – українська відповідь всіляким Барселонам і Манчестерам. Сарказм? Аж ніяк, виявляється і наші можуть показати видовище, якщо захочуть. Захотіли.

З перших же хвилин команди взяли високий темп і м’яч практично не затримувався у центрі поля. Саме безперервні атаки та швидкісні переміщення атакуючої групи динамівців призвели до помилки Ракицького, який збив Ярмоленка у штрафному майданчику гірників. Сам Андрій більше малював пенальті, ніж дійсно падав, але ця обставина мало кого хвилювала. Гусєв також не хвилювався і спокійно реалізував одинадцятиметровий, не залишивши жодних шансів П’ятову. 1:0 уже на п’ятій хвилині матчу.

Гірники з відповіддю не забарились і вже через десять хвилин Фернандіньйо зрівнює рахунок у матчі. Шовковський не просто міг взяти цей удар, а був зобов’язаний це робити, але маємо те, що маємо. Після стартового штурму команди взяли тайм-аут і яскраві атакуючі пориви змінились блідими перепасовками.

Поки вболівальники на трибунах нудьгували, донецькі бразильці доказували, що в швидкості і обіграші один в один вони набагато сильніші своїх київських візаві. Зате голи краще забивають кияни, зокрема Діакате, який красиво замкнув подачу Гусєва. Після другого пропущеного м'яча донеччани так нічого і не створили. Взагалі склалось враження, що хлопці Луческу не очікували такого розвитку подій, тому і виглядали розгубленими. Очевидно, цим і скористалися динамівці, які добряче притисли гірників і навіть не випускали їх за центр поля. На цьому і закінчили перший тайм.

Piccy.info - Free Image Hosting

«Не відкладай фінальний штурм на останніх десять хвилин, якщо його можна почати зараз» – говорить футбольна мудрість. Саме тому «Шахтар» влаштував справжню осаду воріт Шовковського уже в дебюті другого тайму. Щоправда, перших десять хвилин кияни на рівних «тягалися» із гірниками і на їхній пресинг відповідали гострими атаками. Але так продовжувалось лише десять хвилин. Початок штурму поклав Коста, який з семи метрів не влучив у порожні ворота Сашо. У кращих українських футбольних традиціях… Гірники кинулись відігруватись всією командою і затисли киян на власній половині поля, а вихід Тейшейри лише додав швидкості і креативу донецьким атакам.

Тим часом «Динамо» сіло в глуху оборону, а будь-які спроби організувати контр-атаку провалювались через жахливий брак при передачах і відмінну гру гірників на випередження. «Шахтар» тричі міг забивати, але весь час чогось не вистачало: то гольового чуття Адріано, то точності, то Шовковський заважав зрівняти рахунок. Поки гірники бились об динамівську стіну захисту спрацювала проста футбольна істина: «Не забиваєш ти, забивають тобі». На 83-й хвилині Ярмоленко, Єрьоменко та Мілевський розіграли вражаючу (як для українського футболу) контр-атаку в один дотик.

До речі, ця комбінація майже ідентична  комбінації мадридського «Реалу» в матчі проти Атлетика із Більбао. Можливо, на зборах Сьомін разом із командою переглядав матчі іспанських грандів і вирішив награти домашню заготовку? Було б непогано. А поки що гол Мілевського поховав будь-які надії «Шахтаря» хоча б на нічию. Тейшейра все ж міг забивати на 93-й хвилині, але Сашо цього вечора більше не помилявся.

«Динамо» розпочинає сезон із мажорної ноти і нарешті здобуває кубок. Чи стане ця перемога початком нових тріумфів і нарешті покладе край гегемонії «Шахтаря»? Побачимо уже найближчої суботи, коли перевіряти амбіції клубу приїде такий же амбіційний і «вічно третій» харківський «Металіст». Кращого екзамену на самодостатність і не вигадаєш.

Автор: Роман Буравський, редактор рубрики "Роман Буравський" на ЖЖ.info