А тим часом...
Автор: Юрій Градовський, 03.03.2011, 23:52:10
Поки житомирська «Свобода» намагається українізувати суспільство, ті, кому б, здавалося, належить це робити відповідно до займаних посад в органах виконавчої влади, продовжують глумитися над українцями.
Сьогодні, 5 березня, до свободівського намету нарізно, одна по одній, звернулись три обурені жіночки. Розповідь їх стосувалась урочистостей обласної влади відносно жіночого свята. В урочистостях взяли участь голова обласної ради, заступники голови ради та адміністрації, мер Житомира тощо. А обурила житомирянок поведінка начальника управління культури та туризму облдержадміністрації Ю. Г. Градовського, засновника та незмінного керівника знаного в області та Україні колективу «Древляни».
Гурт, який завжди визначався самобутністю та виконанням українських пісень, ушкварив для присутніх… «Мой адрєс нє дом і нє уліца…». А тоді інші пісні з цього ностальгічно-совєцького напрямку. А в кінці, виконавши «Червону руту», керівник культурної галузі області навіть не згадав про автора – Володимира Івасюка, тим паче що цей день був днем його народження. У присутніх не було сумніву, що керівник гурту чинить так на догоду своїм новим донецьким господарям в особі «знаного музики - гармоніста» губернатора С. Рижука. За посаду ж, бо, треба відпрацювати!
Палку любов до України в минулому один з комсомольських та комуністичних ватажків Житомирщини Рижук однозначно висловив у вічі свободівцям, з погрозою (чи острахом?) прошипівши «прокляті націоналісти». Та й всі діяння нинішнього губернатора нагадують керівників «нафталінової» держави – чистісінько «кремлівський старець». Пригадується передвиборча кампанія мера, «татом» якого був пан Рижук. «Будєтє как прі союзє батон маслом мазать» - пообіцяв на одному з телеканалів своєю неповторною «елємєнтарною» російською говіркою губернатор житомирянам.
Забігаючи наперед, скажу, що мають вони, замість батона з маслом, дулю з маком та, на додачу, квитанції з підвищеною квартплатою, газом, водою, ліфтові картки і заплановані підвищення ціни на проїзд в міському транспорті з квітня. А ще вшанування за рахунок пошарпаного бюджету своїх ідейних натхненників та попередників на кшталт Кавуна, Ямчинського та інших діячів держави, за якою в нього відчувається ностальгія. А на пам’ятник видатному житомирянинові Ольжичу, де проведені всі проекто-дозвільні роботи ще 2007 року, нема. Та звісно, стояти ж він має на місці погруддя Пархоменкові.
Отак вітали українських жінок в УКРАЇНСЬКОМУ місті «українські» діячі від культури, ті, що мають берегти та примножувати все українське. «То й що такого?» - скажете ви. Авжеж, нічого. «Добре, хоч гімн СССР не виконали» - відповіла одна із співрозмовниць.
От і думаю – що відбувається? До якого часу нас тягнутимуть своєю ностальгією назад, до імперії, яка себе вичерпала; чи не прийшов час для розвитку власної культури, а не мавпування? Ми живемо в Україні і якщо хтось цього не розуміє, то нехай звільнить дорогу та не заважає. Чи не час вже ностальгуючим чиновникам піти вслід за тією державою? Вони ж бо тут чужі.
Автор: Юрій Градовський, редактор рубрики "Юрій Градовський" на ЖЖ.info
Юрій Градовський
| 03.03.2011
| Переглядів: 11863
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.
Автор: Юрій Градовський.
Я чёт не понял... автор сам про себя статью накалякал? :)
Вже диктують, які пісні співать чи не співать!
То чим ви краще ностальгічно-совєцького періоду?
Відповідь: НІЧИМ! Ще гірше
В 1990 році, "в імперії, яка себе вичерпала", було 52 млн українців,
В незалежній Україні щонайменш на 7 млн УКРАЇНЦІВ менше в 2010! Повимирали людоньки! І "імперії" вже ж не було, звільнили ж вам дорогу...
Всяку нормальну людину, а не захмарного романтика, готового за пісню глотку порвать, буде мучить ностальгія за країною де українці жили, а не вимирали
Слава Україні!
Петь песни какие хочешь - низя, говорить на языке котором хочешь - низя.
И почему вот они себя считают лучше коммунистов? Не пойму. Ведь дай им власть пойдут репрессии, люстрации, борьба с инакомыслием и т.п.
Вчепилися до керівництва.. Що дарма кращі роки «там» прожили –пропрацювали? Ніяких тобі імперій, крім Америки та Римської.. Всі жили весело й радісно..Братство... хліб у столовках по копійці, по радіо: «Слався Отєчєство нашє свободноє»..нас к торжеству комунізма вєдет!». 52 мільона було...Всі нормальні... А Ви що тут колотите? Якщо не бачите де наше «счастьє»,той не заважайте нашим «пламенным Данко пенсионного возраста» вести нас в «нужном направлении».Тим більш, що Ви на їх місті з «факєлом» бачите виключно «Свободу», яка, як Ви сказали: намагається українізувати суспільство... Я так розумію, що це вже буде не Данко, а Степанко... Розумію...
п.с.Для мене,чесно кажучи: лучше тот строй, где не ходят строем. А Вам?
п.п.с.Слава Україні! (искренне!)
Нічого, справедливість є на світі.
Не знати мови країни, в якій проживає людина,може тільки окупант(О.Бисмарк).
Це сказав не я
Або не хизуйтесь своєю двійкою із англійської мови!
Тому виникає питання: кому служать наші керівники? Україні, чи тому державному утворенню, за яким вони ностальгують? І взагалі це ганьба для будь-якої поважаючої себе країни, але ви цього не зрозумієте.
Всього ТРИ??? Поганенько працюють «свободівці» в наметах... :))))
Що це Ви про огляд аматорських колективів районів і міст області, присвячені 20-річчю незалежності України, мовчали? Чи тільки офіційні адміністративні заходи відвідуєте? :)))
90% сільського населення Запоріжської області забрав голодомор 33 року. Трохи менша цифра, але така ж жахлива у інших областях. Тому нас мало. Але нехай це вас не заспокоює
Ты хоть понимаешь, о чем говоришь?
90% - это опустели города, села, остановились металургические заводы
90% Запорожья - это пустыня в области после этого
Ой, люблю обманутых фантазеров
Сказки и вранье, ну тешь себя иллюзиями - мешать тебе не стоит
Ты лучше скажи, почему на День соборності українські нацоналісти, які так боряться за соборність країни, сами пішли по місту двома (чи навіть трьома) колонами?
Чого серед українських націоналістів нема і натяку на єдність і соборність?
Ви так неньку-Україну любите, що домовитись між собою не можете?
І джерело інформації звідки це ти взяв 90%? З указанням авторів і дати публікації?
І, якщо можна, вкажи 90% - це скільки у тисячах чоловік? І скільки процентів в Запоріжжі було до 1933 року українців, росіян, поляків, татар...
Давай, ти ж не блазень? І особливо не троль...
Ответил бы Юрий Градовский почему так произошло, был бы по-настоящему честным и дал бы повод для уважения.
Не ответит!!!
Проводить песенную цензуру ему проще!
Ці самі комуняки при владі всі 20 років - тільки взяли інші прапори. Приклади цьому - в матеріалі.
Відкрились кордони і купа "розумних коментаторів" та представники етнічних меншин чкурнули за кордон працювати та на свою етнічну батьківщину. Безперечно, зменшена народжуваність.
Масштабних будов нема - нема великої кількості політв'язнів, які те все будували. Яке ГОЕЛРО, коли маючи таку кількість електростанцій, постачання електроенергії контролюється приватними особами, тим більш, з так званих, етноменшин? Тут варто говорити про націоналізацію стратегічно важливих підприємств.
Основна проблема - відсутність українців у владі. Ви ж подивіться на наших чиновників - де українці?
P.S. Але ж добре, що хоч "мурку" не співають.
Жить в фантазиях просто и приятно
Дать реальные ответы гораздо сложнее