ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Василь Луценко |
Василь Луценковсе статьи автора |
Інвестиції – сукупність розумових та матеріальних здобутків, що вкладаються в підприємницьку діяльність, відповідно накопичується прибуток, досягається певна соціальна стабільність. Конкретніше, серед таких цінностей є: грошові кошти, банківські вклади, акції, цінні папери. А також, власне майно, не залежно, рухоме чи не рухоме. Вагоме місце займають знання, оформлені в технічній інформації, доволі складно, але це те, що впроваджує нові розширення та можливості.
Розрізняють такі категорії:
Процес інвестування включає в себе мотиваційну діяльність, здатність до прогнозу та програмування, обґрунтування доцільності певних дій в цій сфері. А також, обов’язкове страхування та державне регулювання, забезпечення матеріально-технічними ресурсами, підготовка до виробництва та здача в експлуатацію. Що стосується інвестора, то це фізична чи юридична особа, що є власником певних збережень і який налаштований придбати фінансові активи чи товари, а також створити перші. Для зацікавлення інвестора, необхідно подати якісну презентацію своєї продукції, фірми чи організації. В першу чергу, керівник виступає обличчям своєї структури і саме його вміння навести контакт з інвестором відіграє важливу роль на етапі взаємозв’язку української та зарубіжної сторони.
Безпосередньо, в розвитку національної економіки України, відіграють роль іноземні інвестиції. Не повторюючи класифікації, це цінності, що можуть вкласти в об’єкти діяльності в Україні, іноземні інвестори. Це проводиться з метою одержання прибутку, досягнення соціальної активності. Активне залучання іноземних інвесторів сприяє впровадженню новітніх технологій, використання досвіду в розвитку малого та середнього бізнесу. На сьогодні, іноземні інвестиції використовують для розвитку ракетно-космічної, літакобудівної, суднобудівної, інформаційної, біотехнологічної, харчової, переробної, торгової бази та легкої промисловості. Необхідність залучення іноземних інвесторів в розвиток Українського бізнесу полягає в обмеженні внутрішнього інвестування, низької інвестиційної активності, неможливість достатнього технічного забезпечення, чи в потребі модернізації інфраструктури. Стосовно іноземних інвестицій, можна додати структурність, а саме: поділ на приватні та державні, що розділяються на підприємницькі (прямі або портфельні інвестиції), боргові (іноземний інвестиційний кредит), допомогу (різноманітні гранти, інформаційна та технічна допомога). Приватні іноземні інвестиції можуть здійснюватись за рахунок експорту капіталу за кордон в грошовій чи товарній формі для отримання прибутку. Державні, в свою чергу, направлені на створення правових, економічних умов для сталості розвитку економіки.
Стабільність та тверда позиція на фінансовому ринку можлива лише за умов якісного та довготривалого інвестування. Це може здійснюватись через безліч грантових проектів та іншого. Все розпочинається з налагодження конструктивного діалогу про підтримку того чи іншого проекту. В основі позиції – взаємозв’язок і встановлення тісної співпраці не тільки між бізнесовими партнерами, а також між громадськістю та українцями на світовому рівні. Залучення іноземних інвесторів розпочинається із попереднього відбору інвестиційних проектів. Українські представники презентують свої ідеї перед іноземною делегацією. Враховуючи новітні технології, це можливо здійснити за допомогою онлайн-трансляції (дистанційне презентування).
Згідно світового досвіду, інвестиційні договори вкладаються між інвестором та приймаючою державою, ведення страхових полісів при страхуванні у національних чи міжнародних організаціях. Прямі інвестиції здійснюються через придбання неконтрольних пакетів акцій на місцевому фінансовому ринку, ліцензійні угоди з можливістю виходу на міжнародний ринок з найменшим ризиком. А також, створюються стратегічні альянси та спільні підприємства, власні дочірні підприємства для потенціалу отримання великих прибутків. На сьогоднішньому фінансовому ринку найважче малому та середньому бізнесу. Оскільки, в таких категоріях інвестування проводиться на місцевому рівні, для того, щоб досягнути розширення та вийти на міжнародний рівень, необхідно довготривале капіталовкладення (більше 5 років). Необхідно з самого початку налагоджувати міжнародну співпрацю, цікавитись зарубіжними запитами та працювати в цьому напрямку, лише в такому випадку вдається досягти успіху та тривало утримуватись на фінансовому ринку.
За матеріалами сайту http://юрист.in.ua LLC "LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY"