Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Василь Луценко

Експертна оцінка майна

Автор: , 29 Августа 2015, 21:19:52
Автор Василь Луценко

Василь Луценко

все статьи автора

Експертна оцінка визначає вартість майна по відношенню до поставленої мети, враховуючи всі, фактори, які впливають на предмет оцінки. Метою та об'єктом оцінки можуть бути різні причини (розділ майна при розлученні; продаж, купівля або обмін, одержання спадщини і так далі) та види майна (нерухоме майно, цінні папери, автомобілі та інше).

Оцінка для спадщини - що це і як?

Процес оформлення спадщини займає багато часу і вимагає безліч паперів з різних структур. Для нотаріального підтвердження про вступ у спадкування необхідно представити звіт про оцінку успадкованого майна. Даний документ оформлюється оцінювачем.

Оцінка для спадщини може знадобитися у тому випадку, якщо виникла суперечка між потенційними спадкоємцями, як правило, в цю групу людей входять родичі. Крім цього, чинним законодавством прийнято рішення про спадкування, де при передачі майна від спадкодавця до спадкоємця, необхідно сплачувати держмито, розмір якого залежить від вартості майна. Без сплати державного мита людина не може стати повноправним спадкоємцем. Відповідно, без сплати держмита – не обійтися. А для виявлення його розміру, власне, і потрібна оцінка успадкованого майна.

Ким, як і для чого проводиться оцінка автомобілів для спадщини?

Оцінка автомобілів для спадщини у звітності передбачає розкриття деяких показників:

 1. Інформація про предмет (автомобіль) оцінки.
 2. Перерахування та характеристика методів оцінки автомобіля.
 3. Виявлення його ринкової вартості.

До звіту необхідно додати копії й інших документів, які дозволяють проведення оцінки автомобіля, серед яких:

 • Відомості про ремонти автомобіля, про можливі заміни вузлів і устаткування.
 • Техпаспорт.
 • Пробіг.

Оцінювач при оформленні звіту ставиться до кожного експертного моменту більш ніж серйозно, адже Закон України про оціночну діяльність передбачає ряд правил до його вмісту та його складанню. Тому, виданий звіт має бути прошитим, пронумерованим та завірений печаткою експертної структури, фахівець якої займався проведенням оцінки автомобіля для спадщини.

Для оформлення замовлення на проведення оцінки автомобіля для спадщини, клієнт повинен надати ряд документів (обов'язково!):

 • Свої паспортні дані.
 • Копію свідоцтва про смерть спадкодавця.
 • Письмовий доказ спорідненості спадкодавця зі спадкоємцем, наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб та інше.
 • ПТС.
 • Вказати характеристики автомобіля та його стан.

Багато оціночних організацій працюють за спрощеною схемою, тобто, для аналізу зовсім не обов'язково присутність автомобіля.

Оцінку автомобіля для спадщини проводять незалежні оцінні служби. На поточний момент таких організацій безліч. Але не всі з них здатні висунути справедливий оцінний вердикт. У кожного свої причини: хтось в силу своєї недостатньої компетентності не здатний визначити реальну вартість автомобіля; хтось робить це навмисно з корисливих мотивів, хтось ... Загалом, істина полягає в тому, щоб правильно вибрати експертну організацію. Для цього багато навичок не знадобитися: досить пошукати в інтернеті, а точніше на сайтах, де можна ознайомитися із коментарями існуючих замовників. Якщо ж організація щойно відкрилася, то немає ніякої гарантії, що її представники – професійні оцінювачі, тому, такі компанії слід обходити стороною. Недосвідчені служби розмножуються із неймовірною швидкістю. І їх вистачає у будь-якому місті нашої країни, де Житомир, далеко, не виняток.

Оцінка автомобілів для спадщини - Житомир пропонує послуги справжніх професіоналів

Порядок проведення оцінки автомобіля для спадщини в місті Житомир ґрунтується на засадах українського законодавства (що є обов'язковим принципом роботи експертів в будь-якому місті України).

Оцінка автомобілів для спадщини - Житомир рекомендує майбутнім замовникам у пошуках незалежної експертної організації дотримуватися таких правил:

 • У компаніях, що надають послуги з оцінювання, оцінювачами є співробітники з юридичною освітою та досвідом роботи саме у цій галузі не менше двох років. Якщо організація відмовляється надати інформацію про оцінювача або вона не підтверджує необхідного професіоналізму фахівця, то тут немає над чим навіть думати.
 • Здебільше послуги оцінки майна надаються великими структурами, тобто, вони не обмежуються тільки оцінкою. Як правило, це солідні юридичні представництва, у складі яких є ряд фахівців вузького профілю. Не виключений варіант окремо розташованої приватної особи, яка займається оціночною діяльністю. У цьому випадку 50 на 50, тобто, не можна однозначно стверджувати, що ця людина не впорається із поставленим завданням, і тут же потрібно бути напоготові, адже немає гарантії, що ця особа не сховається разом із завдатком.
 • Оціночні організації працюють на основі документів, що підтверджують право на проведення подібних процедур, що потрібно показати у звіті про оцінку автомобіля для спадщини. Якщо ж у компанії таких документів немає, то про яку співпрацю може бути мова?

Оцінка автомобіля може проводитися не тільки з метою успадкування, а й з інших причин. Оцінка автомобілів Житомир та інші міста України передбачає кілька видів.

Якою буває оцінка автомобілів (Житомир)?

При оцінці автомобілів експерти дотримуються трьох методів:

 • Витратний.
 • Порівняльний.
 • Прибутковий.

Найчастіше, оцінювачі вдаються до використання порівняльного методу, оскільки, саме він найбільш здатний визначити всі особливості автомобіля при його оцінці.

Для оцінки автомобіля у Житомирі необхідно замовнику надати наступну інформацію:

 1. Вид транспорту (автомобіль).
 2. Марка, модель та серія машини.
 3. Заводський номер і назва заводу-виробника.
 4. Дата виробництва автомобіля.
 5. Дата придбання машини та її експлуатації.
 6. Інвентарний номер.
 7. Технічні дані.
 8. Стан автомобіля і його обслуговування.
 9. Документ про номінальну і поточну вартість автомобіля.

Зрозуміло, що зазначені вимоги можуть трохи змінюватися або доповнюватися залежно від мети оцінки автомобіля.

Характерним є те, що фахівці не тільки Житомира, але й інших міст України, не здатні скласти оцінку автомобіля експертним способом, оскільки, неможливо візуально визначити кількість власників автомобіля (тим більше про їхні дані). З цієї причини оціночні структури у договорі включають одне доповнення, яке передбачає момент, де замовник підтверджує дійсність поданої інформації. Оскільки, експерти – теж люди і не володіють екстрасенсорними можливостями. Тому, оцінка автомобілів, в першу чергу, спирається на документи, запропоновані замовником.

Як вже говорилося, оцінка автомобіля проводиться не тільки для отримання права спадкування. Є й інші причини у необхідності проведення експертної оцінки автомобіля. Наприклад, юридичною особою було вирішено продати свій автомобіль іншій особі. У цьому випадку оцінка автомобіля передбачає дещо інші цілі та принципи збору документів. Оцінка автомобіля у даній ситуації призначена для максимального зниження податкових ризиків, які стосуються прибутку з урахуванням нарахування розміру оподатковуваної суми.

Для замовлення оцінки автомобіля в Житомирі саме зі вказаною метою, клієнт повинен надати таку інформацію:

 • Реквізити продавця та покупця автомобіля.
 • ПТС.
 • Пробіг.

Оцінка автомобіля укладається на день, близький до моменту проведення оціночної процедури.

Оцінку автомобілів у Житомирі можна проводити, як по відношенню до однієї машини, так і до цілого автопарку. Відповідно, якщо замовник бажає продати кілька автомобілів, то ПТС і пробіг необхідно пред'являти до кожної конкретної машині. Якщо ж покупець всіх автомобілів одна особа, то його реквізити вказуються один раз. Якщо ж покупців багато, то дані покупця вносяться до бланку з тією моделлю машини, яку він купує.

Розлучення та інші життєві неприємності можуть послужити причиною дільби автомобіля, як спільно нажитого (придбаного) майна. Буває таке, що одна зі сторін із вигодою для себе пояснює серйозну несправність машини, таким чином, стверджуючи, що вона не має ніякої матеріальної цінності, відповідно, ділити нема чого. Інша ж сторона впевнена у цілісності автомобіля, адже особисто була присутня на момент його покупки і точно знає, що не було факторів, які могли механічно впливати на збереження діленого майна. Зрозуміло, що тільки експертний погляд здатний роз'яснити такий конфлікт, виявивши справжній стан авто та його ринкову вартість.

Говорячи конкретно про розподіл автомобіля між колишнім подружжям, то тут слід вказати на деякі «плюси» і ймовірні казуси у проведенні оцінки автомобіля у Житомирі. Наші жінки часто не звертають уваги на таку дрібницю, як документи. Тому, при подачі заяви на проведення оцінки автомобіля, вони не можуть підкріпити свої слова потрібними паперами. Тому, не варто ображатися на маленький пунктик у договорі, який говорить, що інформація про автомобіль представлена зі слів замовника. Суд приймає заяву з такими примітками. Дане підкреслення ситуації необхідне лише для того, щоб убезпечити оціночну організацію про можливу (не обов'язкову!) неправдиву інформацію, адже, не виключено, що подружжя під виглядом скривджених, насправді, просто хочуть один одному попсувати нерви, а через це може постраждати репутація третьої особи – оцінювача.

Знову ж, такі випадки поодинокі, але вірогідні. А в більшості оцінка автомобіля при розлученні проводиться тому, що колишнє подружжя бажає чесно поділити даний вид спільного майна.

Крім іншого, оцінку автомобілів у Житомирі та інших регіонах України проводять за необхідністю:

 • Купити, продати, здати в оренду автомобіль.
 • Оформити дарчу на когось або прийняти її.
 • Визначення заставної вартості для отримання кредитних коштів.
 • Всіляких нюансів, наприклад, ДТП, пожежа, повінь, викрадення і так далі.

Оцінка автомобілів може проводитися, як для приватних осіб, так і для підприємств.

Оцінка автомобілів для підприємств

Автомобіль, який є частиною власності організації – він же і складова її фондів. Мова йде про машини, які є засобом пересування людей та вантажів, а не про вироблені автомобілі або збережені для інших цілей (наприклад, фірма займається посередництвом для продажу автомобілів) – такі машини не входять в групу фондів підприємства, а є оборотними.

На кожну машину, яка є власністю підприємства, зводиться спеціальна облікова картка, незалежно від типу і моделі автомобіля.

Машини можуть бути таких видів:

 • Вантажні (бортові, причепи, тягачі, тягачі з напівпричепом, самоскиди та спеціалізовані машини).
 • Спеціальні («швидкі допомоги», пожежні машини, автокрани і так далі).
 • Пасажирські, включаючи мікроавтобуси.

У момент подання заявки на проведення експертної оцінки автомобіля тип машини обов'язково уточнюється. Не зайвим буде вказати кількість пасажирських місць, вантажопідйомність, технічні дані, строк корисного користування, первісну вартість та інші відомості, записані в обліковій карті автомобіля.

Логічно, що перелік характеристик може включати й інші додатки залежно від причин оцінки автомобілю, його виду та інших можливих складнощів (немає документів, наприклад). Для того щоб точно дізнатися про потрібний пакет документів для оформлення замовлення на проведення оцінки автомобілю, слід проконсультуватися з менеджером оціночної організації. У разі відсутності серйозних проблем у клієнта, оцінка автомобіля проходить швидко, в середньому – 2 дні.

Замовити оцінку!

За матеріалами сайту http://юрист.in.ua LLC "LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY"
http://юрист.in.ua
Василь Луценко | 29 Августа 2015 | Просмотров: 4443 | Богуслав, майна, Житомир, авто, Біла церква, оцінка, Експертна, Київ, спадщини, Баришівка
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.

Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: