Протягом трьох тижнів відвідувачі на офіційному сайті Житомирської міської ради голосували за те, для чого потрібна популяризація міста і чи потрібна взагалі.
За даними опитування 36,64 % громадян вважають, що популяризувати Житомир необхідно для розвитку туристичної сфери міста та збільшення кількості туристів.
29,42 % переконані, що потрібно залучатися довірою інвесторів шляхом підвищення інвестиційної привабливості міста.
На думку 6,5 % опитаних Житомиру популяризація потрібна для переміщення вверх по рейтинговій таблиці серед інших міст України.
Частина населення, а саме 27,44 %, вважає, що на популяризацію нашого міста не потрібно витрачати час і кошти.
Що ж таке є імідж міста? Імідж міста - дуже різноплановий, емоційно-забарвлений, іноді штучно створюваний, часто поверхневий його образ, який складається у свідомості людей. Формування необхідного чи нового іміджу міста завжди виходить з того, що місто - це не новий товар і в нього існує певний імідж.
Імідж міста - це своєрідний, унікальний товар, який володіє своїми властивостями, і який вимагає певного, насамперед, позиціонування і подальшого просування. Без позиціонування просування бути не може.
Наша ж міська влада звертає увагу, що Житомиру потрібне сучасне культурне і туристичне обличчя та необхідність надання Житомиру сучасного образу та перетворення його на комфортне місто та центр розвитку культури, туризму та відпочинку. І в той же час, міський голова запевняє, що без інвестицій Житомир приречений перетворитися на провінційне містечко поблизу столиці, намагається пустити з молотка і закатати в асфальт 5,4 га потенційно туристично привабливих територій та ратує за будівництво заводів.
Намагаючись сісти на два стільці водночас, можна попросту шурнути повз. Турист не приїде дивитись на завод гарячого цинкування металу, туристу нецікавий вирубаний сад. А також Житомир не може похизуватись наявністю громадських оздоровчих, культурних, розважальних споруд і т.д. і розвиненою інфраструктурою - транспортом, готелями, дешевими і привабливими кафе, цікавими ресторанами...
Так, яке наше місто? Туристичне чи промислове? Куди ми надалі будемо іти? Quo vadis?
Судя по вони в общ. транспорте и студ. аудиториях - для начала всем в баню. Потом как то приобщиться к хорошим манерам и уж потом думать как избавиться от махрово-кугутского имиджа пгт Житомир.
Заводи на 3 тисячи робітників вже ніхто будувати не буде. Але торгівля процвітатиме.
Так що реальний імідж Житомира: приїхати на "шоппінг", а потім відпочити в парках ;)