Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Из-под крана или родниковая? Качество воды в Житомире

Автор: Сергій Роздум, 20 хвилин, 11.08.2009, 11:49:38
На перший погляд в Житомирі немає серйозних проблем з питною водою. Є річка Тетерів, яка ніколи не пересихає і з якої місто бере воду на свої потреби. Тож, на відміну від південних регіонів, вода в крани житомирян подається фактично цілодобово і протягом всього року. Щоправда не всіх влаштовує її якість і не всі вважають, що її можна пити. Основні скарги – присмак хлору, заліза, іржа...

Тож не дивно, що багато хто шукає альтернативні джерела питної води. І оскільки бюветів, на кшталт київських, в місті немає, хтось їздить за водою до криниць, а хтось користується джерельною. Але хто сказав, що ця вода краща і її взагалі можна пити?

Виявилось, що якість води в крані контролюють фахівці водоканалу, а громадські колодязі – санстанція і комунальники, то за якість джерельної води не відповідає ніхто. Виходить, що вони нікому не належать. Складається враження, що вони взагалі не існують для офіційних служб міста. А між іншим серед населення вони користуються великою популярністю.

Кроме того, данный вид кранового оборудования отлично используется как в закрытых, так и открытых помещения. Кран консольный поворотный имея свою уникальную конструкцию легко позволяет перемещать грузы по территории конкретного объекта. Кран консольный настенный и другие его разновидности управляются с помощью современного пульта, что заметно облегчает труд диспетчера , сообщает сайт

 

Галина Дмитрівна Шарапа, заступник головного державного санітарного лікаря міста Житомира.

- В нас в місті два вида водопостачання – централізоване і громадські колодязі. Їх є 39 і вони знаходяться на балансі житлового господарства виконкому міськради. Всі громадські колодязі два рази в рік дезінфікуються і очищується, а ЖЕКи слідкують за тим, щоб вони утримувались в належному санітарному стані. І ми так само ведемо контроль за якістю води в них. Можу сказати, що 30% води в громадських колодязів не відповідають нормам по хімічним показникам. В основному там багато нітратів. А для того, щоб джерело було офіційно узаконене, воно повинне мати власника. Має бути хтось, хто несе відповідальність за якість тієї води. До того ж джерело так само має бути приведено в належний стан. А ті джерела, які є в місті не являються об’єктами санепідемнагляду. І ніхто зараз за них не відповідає. Це ж потрібні кошти, щоб все облаштувати. Ніхто на себе таке не хоче брати – це дуже дорого. Тому й перевіряти щось нам не має сенсу – кому ми будем пред’являти претензії? Хіба що таке дослідження нам замовить та ж міськрада.

Але і в управлінні комунального господарства і в управлінні житлового господарства нам відповіли, що джерела до їх компетенції не входять і вони ними не опікуються. от громадськими колодязями - так.

ВСпеціалісти Водоканалу запевняють, що якість води в кранах відповідає всім нормативам і ГОСТам. Щоправда її смак і запах можуть псуватись вже по дорозі від очисних споруд до наших кранів, адже труби, по яким вона тече, в більшості давно зношені і потребують заміни.

Лариса Вагалюк, начальник бак лабораторії житомирського Водоканалу

- Питна вода, що надходить до водопровідної мережі міста і тече з кранів у громадян повністю відповідає всім стандартам і ГОСТам за всіма показниками. Ми цілодобово відбираємо воду на аналізи за графіком, погодженим міською СЕС. Проводиться як контроль річкової води, так і на всіх етапах водопідготовки і очистки. Деякі аналізи ми робимо щогодини, деякі – кожні дві години. А раз на два тижні нас контролює міська санстанція.

І відповідно до результатів аналізів ми регулюємо процес очистки. Останній так само постійно вдосконалюється, впроваджуються нові методики і нові реагенти. Тому на виході вода має гарну якість. Але от до споживачів вона такою вже не доходить. Адже труби дуже сильно зношені, там накопичується іржа. А ще на ніч вода спускається з труб верхніх поверхів. Туди потрапляє повітря і до ранку з’являється іржа. Тому якщо ви мешкаєте на верхніх поверхах, то потрібно зранку вмикати на пару хвилин кран, щоб частина води стекла. А за всіма іншими показникми вода з кранів абсолютно безпечна, чого не скажеш про джерельну чи криничну.

Тож, яку воду пити мають вирішувати самі житомиряни. Іноді - на свій страх і ризик.
 

Автор: Сергій Роздум, 20 хвилин, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 11.08.2009 | Переглядів: 9417

Коментарів: 1
1 garold   • 14:01:18, 20.08.2009 [Материал]

Пару лет назад ставил фильтр из белоснежного в черный превращался за 2-3недели ,а теперь за 2-3 дня ю