Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина
 

Сергій Рижук. «Розмова з Житомирщиною»

Автор: Сергій Фещенко, 21 Марта 2011, 14:55:23

Вчора керівник області Сергій Рижук взяв участь у телерадіопроекті «Розмова з Житомирщиною». Упродовж 2,5 годин він у прямому ефірі обласного телебачення та FM-радіо «Житомирська хвиля» відповідав на запитання жителів області, викладаючи своє бачення шляхів вирішення проблем різних сфер життя.

На початку розмови Сергій Рижук наголосив, що не має на меті озвучувати показники соціально-економічного розвитку, яких вже досягла область за рік з дати призначення його на посаду голови обласної державної адміністрації – вони вже є, але ще не достатньо вагомі, щоб суттєво покращити рівень життя людей. Головна ціль спілкування з телеглядачами та радіослухачами – разом визначити найболючіші проблеми і подумати над тим, як їх подолати, інформує Прес-служба облдержадміністрації.


Ганьба будь-якої влади - борги по зарплаті

Борги із зарплати, які вже суттєво (з 60 до 25 млн. грн.) скоротилися за рік перебування при владі представників Партії регіонів, але все ще існують, – одна з цих проблем. Прокоментувати, як вона вирішується, очільника області попросила провідний журналіст обласної газети «Житомирщина» Іраїда Голованова. Зауваживши, що владою області спільно з правоохороннними органанми докладено максимум адміністративних зусиль, щоб скоротити ці борги, Сергій Рижук наголосив, що потрібно шукати причину їх появи.

Якщо у 2009 році, коли він прийшов на посаду голови облдержадмінністрації, промислові підприєства області мали збиток у 200 млн. грн., то за підсумками минулого року вони вийшли на 1,5 млрд. грн. прибутку. Це означає, що сьогодні є всі підстави сповна виплачувати людям зароблені гроші і позбутися такого ганебного явища, як зарплатні борги.


Фактор гречки: продовольча безпека

Чимало запитань надходило від користувачів інтернет-мережі. Їх узагальнювали журналісти обласного телебачення та FM-радіо «Житомирська хвиля» Михайло Синьогуб й Артур Самарцев. З їх погляду, жителів області сьогодні найбільше хвилює питання, чи застраховані вони від можливого повернення дефіциту гречки і борошна. Цієї проблеми стосувалося і питання журналістки ТРК «Союз-ТV» Ірини Степаненко. Коментуючи питання стосовно того, яким чином обласна влада впливає на цінову політику, Сергій Рижук зауважив, що забезпечення продовольчої безпеки є проблемою регіональною.

На вищому державному рівні мають вироблятися лише основні економічні і соціальні стратегії цієї безпеки. Тому очільник області переконаний: відновлення роботи Черняхівського хлібокомбінату, елеватора у Попільні, плани щодо збільшення вдвічі посівних площ під яру пшеницю, інші заходи, які сьогодні вживає влада, здатні вирішити багато проблем із забезпеченням області власним борошном, а також інших питань продовольчої безпеки. На переконання Сергія Рижука, ніякого адміністративного втручання у процес ціноутворення бути не повинно.


Аграрна галузь

Журналіст житомирського міського «Крок-радіо» Тетяна Іваницька поцікавилась перспективами реалізації в області затвердженої на останній сесії обласної ради Програми розвитку агропромисловго комплексу, якою передбачено збільшення його фінансування вдесятеро. Сергій Рижук розповів, що кошти, перш за все, підуть на дотацію льонарства (на кожен га – біля 2 тисяч дотацій), вирощення буряків (100 гривень – на 1 т), створення пасовищ, розвиток м’ясного скотарства, бджолярства.


Цукор

Озвучити своє бачення переспектив розвитку в області цукрового виробництва попросив журналіст обласної газети «Эхо» Ігор Бездітний. Сергій Рижук розповів, що той процес вирізання цукрових заводів на металобрухт, який він застав, очоливши обласну владу, зайшов дуже далеко. Але перспектива у галузі є. Сьогодні вдалося зупинити процес знищення заводів, заплановано збільшення вдвічі виробництва сировини для цукрової галузі через дотації на вирощення цукрових буряків, розглядається питання придбання техніки, забезпечення селян спеціальним насінням. Цукрові заводи в області працюватимуть і забезпечуватимуть цукром не тільки населення області, а й працюватимуть на експорт, переконаний очільник області.Питання з районів

Частину запитань для керівника області записали у районах журналісти Житомирської облдержтелерадіокомпанії Леонід Харшан, Іван Натикач, Юрій Омельченко. Зокрема, жителі Черняхівщини цікавилися, чи стабільно будуть виплачуватися кошти при народженні дитини, на що Сергій Рижук відповів: питання соціальних виплат, у тому числі при народженні дитини, перебуває на особистому контролі у Президента України. З Коростеня цікавилися перспективами виконання зобов’язань держави з фінансування чорнобильських програм.

Сергій Рижук розповів про недавні парламентські слухання з цього питання, за результатами яких має бути вирішено чимало проблем захисту населення, яке постраждало в результаті аварії на ЧАЕС. Для цього, на переконання, голови облдержадміністрації, необхідно серйозно змінювати законодавчу базу. Зокрема Сергій Рижук згадав про законопроект, автором якого він був, і який мав вирішити цілу низку чорнобильських проблем, але був відкликаний, коли закінчилися депутатські повноваження Сергія Миколайовича. Сьогодні є потреба повернутися до цього документа.


На переконання С.М. Рижука, Президент України Віктор Янукович розуміє, наскільки важливо сьогодні допомогти людям, які постраждали через чорнобильську катастрофу, і ця допомога повинна сприяти реальному покращенню їх життя, відродженню постраждалих теориторій, а не автоматичній виплаті мізерних грошових допомог. Сергій Рижук також пообіцяв терміново відрядити до Коростеня голову Пенсійного фонду області для вирішення озвучених жителями проблем.


Футбольна ганьба області

Коментував Сергій Миколайович і ситуацію, яка склалася навколо житомирського футболу, зокрема у обласній федерації футболу, зауваживши, що там вже йдеться не про футбол, а про бізнес-інтереси. Разом з тим очільник області розповів про конкретні справи обласної влади, які спрямовані на популяризацію футболу.

Так, в області за ініціативи Сергія Рижука і фракції Партії регіонів в Житомирській обласній раді створено благодійний фонд, який фінансуватиме у тому числі і створення дворових футбольних команд, спортивних майданчтків тощо.


Баранівку цікавила доля фарфорового заводу

Жителі Баранівського району цікавились долею фарфорового заводу, питанням рівня зарплат, залучення інвестицій. Сергій Миколайович зауважив, що в районі розробляється кілька перспективних інвестиційних проектів, тому на ситуацію у Баранівському районі він дивиться з оптимізмом. Завод має запрацювати вже найближчим часом, проблеми з ним виникли через псевдо-інвестора, діяльність його була спрямована не на благо виробництва. Щодо питання закриття малокомплектних шкіл Сергій Рижук запевнив, що все залежатиме від волі батьків.


Спитзавод у Лугинському районі

Порушувалося під час прямого ефіру питання про долю ще одного підприємства – спиртзаводу у селі Липники Лугинського району, найбільшого місцевого бюджетоутворюючого підприємства, яке ось-ось мало перетворитися у філіал і робити відрахування у поза обласний бюджет. Це питання після зустрічі Сергія Рижука з Міністром Миколою Присяжнюком було вирішено, винні понесли покарання.


Котельня для районної лікарні і проблеми Озерного

З проханням сприяти виділенню коштів на реконструкцію котельні звернувся до Сергія Рижука головний лікар Житомирської районної лікарні. Жителі Новогуйвинської селищної ради озвучили проблему щодо селища Озерне, яке знаходиться на балансі військового відомства, але тут вже десятиліттями не проводяться роботи з ремонту інфраструктури, яка наразі перебуває в аварійному стані.

Сергій Рижук повідомив, що питання щодо котельні буде винесено на порядок денний травневої сесії обласної ради, поетапно через консультації з представниками Міністерства оборони України вирішується надзвичайно складне і болюче питання по Озерному.


Ветерани

Звернулися до Сергія Рижука і ветерани області. Зокрема, депутат обласної ради, голова обласної організації ветеранів Микола Каширін щиро подякував очільнику області за ту увагу до ветеранських проблем, яку вони не відчували вже багато років.
З Чуднівщини до Сергія Рижука звернулися його земляки з питанням, чи буде продовжуватися традиція вшанування особисто очільником області матерів-героїнь (глава держави вже підписав черговий Указ про присвоєння звання «Мати-героїня») та подякували за те, що нарешті в районній лікарні відбуваються зміни на краще у вирішенні багатьох проблем.Житомир

Чимало питань було порушено відносно проблем міста Житомира. Найболючіші з них для більшості людей, які звернулися до керівника області, – житлово-комунальні тарифи. Очільник області наголосив, що бачення перспектив розвитку міста у обласної і міської влади співпадає. Сьогодні ледве вдалося розібратися з проблемами, які накопичувалися у обласному центрі впродовж багатьох років, вже розроблено план поетапного їх вирішення (на столі у керівника області чимало документів-програм розвитку за окремимим напрямами).

Але це дуже копітка і непроста робота, яка потребує не тільки коштів, а й великого терпіння і професійного підходу. Щодо тарифів, то Сергій Рижук переконаний: головне завдання влади – сприяти підвищенню зарплат, щоб вони стали достойними, і тоді питання високих тарифів не стоятиме так боляче.

Автор: Сергій Фещенко http://reporter.zt.ua/news/2230-pislia-ianukovicha-z-narodom-poghovoriv-ghubiernator-
Наш город | 21 Марта 2011 | Просмотров: 8763
Комментариев: 6
Танюша
1 Татьяна (Танюша)   • 17:28:27, 21 Марта 2011 [Материал]

А когда будут ответы на эти вопросы http://103fm.com.ua/rijuk ?
KARSTEN
2 Karsten (KARSTEN)   • 23:58:44, 21 Марта 2011 [Материал]

Шкода не було реклами про цю "Розмову з Житомирщиною". я б спитав на основі чого він прийняв рішення про підняття вартості проїзду в міжміських автобусах, що пересуваються за рахунок газу.
PETLYRA
3 ANDRE (PETLYRA)   • 02:54:00, 22 Марта 2011 [Материал]

Народ скоро заговорить з владою словами вил,та свиньцю!Досить винищювати народ!Україньцям(нації)заводи,обленерго і тд)тоді побачите світло буде по 15 коп!
PETLYRA
4 ANDRE (PETLYRA)   • 02:55:30, 22 Марта 2011 [Материал]

ржачь підвищення зарплати)))люди ви цим свиням вірите 20 років обіцяють!Геть Демократів!Україну україньцям!
PETLYRA
5 ANDRE (PETLYRA)   • 02:56:23, 22 Марта 2011 [Материал]

в принципі така робота демократа-обіцяти))Ми ж націоналісти Гарантуємо!
Tolikts1
6 Толик (Tolikts1)   • 12:02:04, 22 Марта 2011 [Материал]

каким мог быть разговор з Житомирщиною, если ГУбернатор в разговоре сказал что цена на капусту в 8 гривен!! высокая... Уважаемый. .цена на капусту 12 гривен.. идите ....