Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Большинство житомирян не пользуются дисконтными карточками

Автор: Юлия Демусь, 31.01.2012, 12:15:30

В Україні мешканець міста в середньому має п’ять пластикових карток на знижки, але не завжди навіть ними користується. Ми запитали в житомирян чи вірять вони й досі у магічні знижки десяток карток усвоєму гаманці і що вони взагалі думать про використання дисконтних карток

 Згадайте, скільки разів ви збирали у своєму гаманці десятки карток і носили їх роками так і не скориставшись. Потім виймали, дивилися і клали назад, на всяк випадок. А ще згадайте, як поспішали у новий магазин, аби отримати таку картку задарма, а потім отримали ще 10 таких у інших магазинах і не відвідували їх більше.

Думаючі люди давно дійшли висновку, що навіть економити з картками, які здавалося реально представляють знижки, теж треба вміти. Жоден власник магазину, салону чи розважального центу не буде дбати про своїх покупців, так як би то вони самі хотіли. Подумайте, якщо ви вкладаєте у них свої сотні, то хіба їм може бути шкода для вас своїх гривень.

Слово «знижка» набуло якогось магічного значення і на нього підсіли майже усі. Дійшло до того, що пропонуючи мізерні знижки, але гарно подаючи інформацію про це, магазини здобувають собі непідкупний (та невже?) авторитет та постійну базу клієнтів. Картки і знижки – це не що інше як гачок, на який нас підсаджують, а потім потроху підкормлюють маленькими відсотками. Щоб знижка стала більшою, рибі доводиться годувати гачок. Абсурд, але тим не менше на подібні розрахунки і вивчення психології покупців , продавці не шкодують грошей.

Вам приємно отримувати чек, де в кінці зазначено скільки ви зекономили цього разу на покупці, а продавець уже знає, що наступного разу ви знову прийдете до нього і вже не по продукти, а саме по знижку. Подеколи, ганяючись за уявними знижками, покупець навіть не звертає увагу, що в інших магазинах ця продукція може бути значно дешевшою навіть з урахуванням усіх можливих знижок, що запропонують у вашому магазині.

Проводячи опитування серед житомирян ми дізналися, що більшість з них користуються знижками у продуктових супермаркетах, магазинах техніки та електроніки. Значно менше тих, у кого є багато карток, але вони усіма ними користуються. Чоловіки запевняють, що для них картки – це велика і не варта уваги морока. Жінки раді навіть, коли отримують знижку 5 гривень. Кажуть, що вони думають про сімейний бюджет більше і не розкидаються грошима. Але чи так це насправді? Жінки бачать це по-своєму, а от що думають про картки житомирські чоловіки ви можете прочитати далі. До речі, під час опитування порадувало те, що дедалі більше людей чи то з досвідом, чи з віком, починають розуміти, що ж насправді криється під знижками.

Нашим читачам ми пропонуємо так само відповісти на подібні запитання, а ще спробувати підрахувати скільки в середньому, на їхню думку, вони економлять , а потім проаналізувати і визначити скільки переплачують.
 

 Опитування


Андрій Мухін, фотограф


- Картками користуюся, але в основному – це знижки на послуги. Маю картку члена клубу «Yurish's pub» та на таксі. За місяць на цьому пару гривень зберігаю.

Жінки більше ведуться на картки, а от чоловіки заради 5% знижки так не грузитимуться. Наявність картки у мене впливає на постійне відвідування певного закладу, тим паче відсоток знижки так зростає.



Сергій Харчук, журналіст


-Картками зі знижками не користуюсь принципово, бо розглядаю її тільки як маркетинговий хід, який вигідний магазину-власнику картки та не вигідний мені.

Якою б не була знижка по картці для мене вона є обманом. У моєму гаманці не має жодної дисконтної картки – вони мені ні до чого.

«Зекономлені» 20 копійок, при переплачених 2 гривнях - це не знижка, а самообман.



Володимир Шашула, студент


- Найчастіше користувався карткою «ВОГ-Прайд», так як заправлявся там майже 2 роки. Я й до цього був їх клієнтом, так що картка не впливає. В супермаркетах не купую спеціально на 500 гривень, щоб була знижка 3-5%.

Накопичувальними теж не користуюся. Дали картки у «Вопак», «Сільпо», «Укрзолото», «Каварі», абонемент в «Лайм-фітнес».



Андрій Данилюк, керівник проекту «Geometria.ru»

- Кожна картка на знижку має свої приховані мінуси. В кінцевому результаті, якщо все раціонально підрахувати, то всі знижки можна звести до нуля.

Такі картки в свою чергу просто піар хід, щоб привернути до себе якомога більше людей. Особисто я картками не користуюся взагалі, адже в цьому нема необхідності.




Артем Міліневський, студент


- Картками користуюсь. В гаманці лежать усі, але постійно користуюся лише двома - із мережі ресторанів "Егоїсти" та "Космо. Картка із найбільшою знижкою - 10% у магазин чоловічого одягу.

Наявність картки не впливає на вибір магазину. Картки допомагають економити, коли робиш покупки на великі суми. Якось спробую підрахувати скільки зекономив в місяць.


Юлия Демусь, 20 хвилин

Автор: Юлия Демусь, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 31.01.2012 | Переглядів: 2131

Коментарів: 0