Фонд громади Житомира, працюючи в інтересах житомирян, покращує якість життя мешканців та сприяє сталому розвитку міста Житомира шляхом місцевої філантропії та безпосереднього залучення жителів міста до впровадження ініціатив та вирішення актуальних проблем.Програми Фонду громади Житомира охоплюють такі пріоритетні напрямки: екологія, охорона здоров’я, соціально-економічний розвиток, гуманітарна сфера, права людини, захист материнства та дитинства, сім’я, молодь, спорт.
Програми Фонду громади Житомира фінансуються з коштів, залучених від місцевої громади благодійних пожертв, цільових надходжень від громадян, установ, організацій та бізнесу, а також від інших благодійних фондів, міжнародних чи іноземних донорських інституцій.
Метою програм є вирішення актуальних проблем та втілення громадських ініціатив шляхом надання підтримки неприбутковим громадським та благодійним організаціям на виконання проектів та проведення заходів.
Благодійна організація «Фонд Громади Житомира» оголошує перший конкурс малих грантів для громадських організацій міста Житомира за екологічним напрямком.
В рамках конкурсу підтримуються проектні заявки, спрямовані на захист навколишнього середовища, проведення інформаційних кампаній, озеленення місць відпочинку тощо.
Проектні заявки приймаються від громадських та благодійних організацій, ініціативних груп у співпраці з НУО, муніципальних закладів, які мають позитивний досвід роботи та здійснюють діяльність на території міста Житомира.
Розмір грантової допомоги: середній розмір грантової допомоги 3 000 грн. Максимальний розмір грантової допомоги 5 000 грн.
Тривалість проекту – від 2 до 3 місяців.
Не розглядатимуться проекти від політичних та релігійних організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також комерційних структур.
Критерії оцінки проектів: Оцінка проектів здійснюється Експертною радою, виходячи з наступних основних критеріїв:
- ступінь відповідності проекту вибраному пріоритетному напряму конкурсу;
- ступінь актуальності проблеми;
- реалістичність і досяжність цілей проекту;
- відповідність можливостей організації запланованій діяльності по проекту;
- чіткий план реалізації проекту;
- висвітлення діяльності по проекту у ЗМІ;
- конкретні результати в проекті;
- система моніторингу і оцінки поточних і підсумкових результатів проекту, ступінь контролю за проектом;
- ефект від реалізації проекту в короткостроковій і довгостроковій перспективі;
- стійкість проекту;
- залучення до реалізації проекту громади міста Житомира;
- реалістичність і обґрунтованість витрат за проектом;
- співвідношення запрошуваних та власних засобів для реалізації проекту.
Умови підтримки проектів:- заявки на фінансування приймаються від громадських (неприбуткових) організацій, які є юридичними особами та здійснюють діяльність на території міста Житомира;
- заявки на фінансування можуть подавати незареєстровані ініціативні групи у співпраці з громадськими організаціями. Ініціативними групами вважаються активні громадянки/-ни (не менше 2 осіб), які не є членами даної організації, але які себе вважають групою з певною спільною ідеєю проекту, і які готові за тісної підтримки локальної громадської організації самостійно реалізувати проект;
- підтримані проекти мають реалізовуватися виключно на території міста Житомира;
- участь у конкурсі можуть брати декілька організацій, які працюють у різних тематичних сферах та хочуть разом реалізувати певний проект. При цьому заявку на фінансування подає лише одна з цих організацій;
- кожна організація може подавати тільки одну заявку;
- власна частка у фінансуванні проекту та спільне фінансування третіми особами є не обов'язковими, але бажаними;
- кошти Фонду не можуть бути використані для придбання технічного обладнання та іншого устаткування, за виключенням обладнання, яке абсолютно необхідне для реалізації проекту. Заплановані придбання повинні бути детально обґрунтовані в заявці і погоджені з Фондом;
- кошти Фонду не можуть бути використані для інституціональної підтримки організацій-заявниць (оплати поточних адміністративних витрат організації (оренда офісу, комунальні послуги, комунікаційні витрати, які прямо не пов’язані з реалізацією проекту, та ін.);
- Фондом не фінансуються гонорари для осіб, які є співробітницями/-ками, або особами, пов’язаними з організацією-заявницею.
Проектні заявки приймаються до 10 березня 2012 року (включно).
Проекти мають розпочатись з 1 квітня 2012 року і повинні бути завершені не пізніше 30 липня 2012 року (закінченням реалізації проекту вважається прийняття організаторами конкурсу звіту про його реалізацію).
Заявку на участь у грантовому конкурсі необхідно надіслати поштою в 2-ох примірниках, електронну версію проектної заявки з додатками слід надіслати на електронну пошту:
[email protected] Додатки, які обов’язково необхідно подати разом із проектною заявкою: - ксерокопія статуту;
- резюме ключових виконавців проекту (обов’язково);
- перелік проектів, які було реалізовано організацією протягом трьох минулих років;
- звіт про фінансову діяльність організації за минулі три роки (в довільній формі – обсяг реалізований проектів, джерела фінансування);
- актуальні банківські реквізити;
- листи підтримки і/або рекомендаційні листи, від організацій, органів місцевого самоврядування, що характеризують Вашу організацію і необхідність реалізації проекту.
Для ініціативних груп:1. Протокол про створення ініціативної групи.
2. Документи організації партнера, перелік яких наведено вище.
Поштова адреса:Фонд громади Житомира
Майдан Згоди, 6
10014 м. Житомир
З поміткою «Конкурс малих грантів»
Отримані конкурсні заявки не рецензуються і не повертаються незалежно від результатів розгляду.