Вождение в жару в Житомире – опасно для жизни
Автор: Николай Яцкевич, 09.07.2012, 14:10:42
За прогнозами Гідрометцентру України, найближчим часом на території держави утримуватиметься спекотна погода. Стовпчики термометра місцями будуть показувати +35 С. Безумовно, такий температурний режим - це фактор підвищеного ризику для всіх учасників дорожнього руху.
В таких умовах у багатьох людей, особливо похилого віку, з'являється млявість, запаморочення, знижується концентрація уваги, швидкість реакції на різноманітні дорожні ситуації.
Державтоінспекція радить водіям у такі дні планувати свої поїздки, особливо на великі відстані, з урахуванням погодних умов. Обов'язково треба брати з собою в достатній кількості прохолодну воду та необхідні ліки. Одягати в дорогу вільний, нещільний одяг та уникати вживання жирної і солоної їжі. Паркуватися по можливості в тіні, а перед початком руху обов'язково провітрювати салон автомобіля. Не залишати дітей, а також тварин у закритому авто навіть на короткий час.
Обов'язково перед поїздкою перевіряти технічний стан автомобіля. У спекотну погоду особливу увагу потрібно звертати на систему охолодження двигуна, рівень мастила, стан гальмівних колодок та тиск у шинах. Ще один дуже негативний фактор переважно літнього періоду, що додає клопоту і ДАІ, і учасникам дорожнього руху - це поява на дорогах водіїв, які керують автомобілем у стані втоми. У період відпусток, коли так хочеться швидше дістатися місця призначення, водії часто проводять за кермом по 10-12 годин без перерви на відпочинок, що нерідко призводить до негативних наслідків.
Нещодавно в дорожньо-транспортній пригоді на Дніпропетровщині загинуло п'ятеро людей. За однією з версій, які розглядають правоохоронці, водій міг заснути за кермом. Багатьом водіям (в тому числі й досвідченим) знайома ситуація, коли після багатьох годин поспіль їзди за кермом голова буквально падає на груди і здається, що вже немає жодної можливості чинити опір сну. Ледве відчувши наближення такого стану, розсудливі водії з'їжджають з дороги і влаштовуються на відпочинок.
Але, на жаль, так чинять далеко не всі. Багато хто, намагаючись подолати сонливість, посилено палить, розмовляє з пасажирами, п'є міцні чай або каву. У кращому випадку такі водії роблять короткочасні зупинки, щоб трохи розім'ятися або подрімати. Всі ці прийоми рідко дають бажаний результат. Найчастіше вони стають лише приводом для самообману, коли у водія створюється ілюзія, що вже все у порядку. ДТП з вини водіїв, які заснули за кермом, як правило, характеризуються великою кількістю постраждалих. Некерований легковий автомобіль, що їде зі швидкістю до вісімдесяти кілометрів на годину, може накоїти чимало лиха, не кажучи вже про пасажирські автобуси і фури.
Тож перед поїздкою на далекі відстані дотримуйтеся правил, що дозволять вберегтися від негативних наслідків, пов'язаних з перевтомою: тривалість сну перед поїздкою повинна бути не менше семи годин, не приймайте заспокійливих ліків, робіть 15-хвилинні перерви на відпочинок кожні дві години, не намагайтеся проїхати відразу 500-600 км без зупинки. Якщо ви палите, частіше провітрюйте салон, не переїдайте перед дорогою. Пам'ятайте, що найкращий спосіб боротьби з утомою - це сам сон.
Якщо ви відчуваєте, що засинаєте, зупиніться у безпечному місці - на майданчику відпочинку або на широкому узбіччі і подрімайте хоча б 15-30 хвилин. Нагадуємо, правила дорожнього руху забороняють водієві керувати транспортним засобом у стані втоми (п. 2.9б ПДР України)".
Також, відповідно до протокольного рішення засідання Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 (протокол №41) та згідно з вимогами Законів України "Про дорожній рух", "Про автомобільні дороги" і Постанови Кабінету Міністрів України №879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування", керівники служб автомобільних доріг зобов'язуються при підвищенні температурних показників повітря понад 28 С вводити режим тимчасового обмеження руху автомобільними дорогами загального користування - автотранспортних засобів загальною вагою понад 24 т і навантаженням на вісь більш ніж 7 т шляхом встановлення інформаційних панно та відповідних дорожніх знаків за погодженням з У(В)ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Працівникам ДАІ під час виявлення у цей період транспортного засобу загальною вагою понад 24 т і навантаженням на вісь більш ніж 7 т слід рекомендувати водієві здійснювати відстій автомобіля на найближчому майданчику та надавати йому під розписку листок-попередження служби автомобільних доріг про недопустимість руху автомобільними дорогами при температурі повітря більше 28 С.
Автор: Николай Яцкевич, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто
| 09.07.2012
| Переглядів: 2112