ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна |
«Чужого навчайтесь та свого не цурайтесь…»
Т.Г. Шевченко
В ніч з 31 жовтня на 1 листопада майже у всьому світі проходить свято Halloween.
Назва Halloween пішла від слова Hallowe'en — скорочення виразу All Hallow's Eve — надвечірня (переддень) Дня всіх святих, яке в свою чергу розшифровується як All Hallowed Souls Eve — дослівно: Надвечірня Всіх Святих Душ. Символом свята є світильник у вигляді голови з гарбуза (Світильник Джека), якими, одягнені в біле, діти лякають дорослих, а ті відкуповуються від маленьких примар подарунками (звичайно солодощами).
Для цього свята характерним є переодягання. Переодягаються як діти так і дорослі. Найчастіше переодягаються в костюми фей, кажанів, різноманітних духів, відьом, гарбузів, скелетів, зомбі, мертвих, упирів. Найпоширеніші фарби для свята: чорний, помаранчевий, сірий, білий, жовтий та червоний. Дітвора ходить від дому до дому з вигуками «Trick or treat!» — «Розіграш чи цукерки»
Для української культури свято Хеловін взагалі чуже і подекуди не зрозуміле. Так само, як для жителів західних країн незрозумілим є свято Маланки, в ході якого люд перетворюється на «ряжаних», тої самої нечесті. Але українські свята та звичаї набувають також широкого розмаху і за кордоном.
Хто пригадає, на чому ми виховувались? На яких казках, фільмах та мультиках? Хто досі є незмінним персонажем на дитячих ранках у школах та дитсадках? Звичайно ж Баба Яга, Чахлик Невмерущий, Ліший, Змій Горинич. Вони всі є уособленням нечистої сили, котру завжди перемагають герої світла і добра.
Є різні форми святкувань у різних культурах, для когось чужа культура може викликати не просто подив, але і жах. Те що для когось може бути під забороною, для інших це нормальний стиль життя. Але не знаючи суті, чи можна говорити, що це добре чи погано. Яким мірилом ми визначаємо ДОБРО і ЗЛО?
Для викладачів англійської мови, Хеловін – це гарна нагода у цікавій формі навчити дітей культурі, звичаям та мові англомовних країн.
У дитячому клубі «Рожеве слоненя» діти також відзначали свято Хеловін на одному із уроків іноземної мови.
Катерина Ковбій, директор дитячого клубу «Рожеве слоненя»: «Святкувати це свято чи ні, добре воно чи погане? Я думаю, що у нас, вчителів іноземної мови, такого питання навіть не поставало. Це реальна можливість наживо відчути атмосферу, в якій живуть носії мови, що ми вивчаємо. Не можна діток обділити і не відзначити Хелловін. Просто можна це зробити у веселий спосіб. Наш урок був уроком-маскарадом. Ми переодяглися і відігнали все нечисте, що може прийти до нас протягом року. Наші вихованці з нетерпінням чекають цього свята. Вони готуються до нього. Сьогодні ми прикрасили наш клуб, діти вибрали собі костюми, вивчили пісні та вірші на англійській мові.»
Дівчатка у клубі одяглися у костюми чарівних відьом, а хлопці у улюблених героїв фільмів жахів. Під час святкування Хелловіну діти грали в ігри, створювали вітальні листівки та малювали невід’ємний атрибут свята — гарбуз. В одних він вийшов веселий, в інших — злий або сумний.
Зі справжнім гарбузом, не намальованим, на свято до малечі завітали волонтери громадської організації «Фенікс», які теж одягли яскраві костюми та прихопили із собою цукерки.
Вікторія Михайлова, волонтер БМГО «Фенікс»: «Ми принесли дітям багато цукерок за їхні старання. Дітки гарно знають англійську ми разом гралися і танцювали, одним словом веселилися. Спілкування з дітьми приносить масу задоволення.»
Оля Лендель, відвідувачка дитячого клубу «Рожеве слоненя»: «Хелловін святкується в Америці. На Хелловін ми танцюємо, співаємо, граємось та колядуємо. На Хелловін дуже весело.»
Людмила Маляр, мама вихованця клубу «Рожеве слоненя»: «Діти у клубі вивчають не тільки американську культуру, але і українську. Головне, що моя дитина із задоволенням вивчає англійську мову. Я думаю, що моя дитина повинна бути всебічно розвиненою. Дома ми святкуємо Пасху, Різдво, Новий рік та інші сімейні свята, а зі святом Хеловін мій син ознайомився у клубі, йому цікаво, як живуть його однолітки з інших країн.»
Катерина Сероїд БМГО «Фенікс»Автор: Катерина Сероїд, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info