ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна |
Особливо радість охоплює, коли ви бачите всім знайомий напис: "Адміністрація за особисті речі відповідальності не несе". Варто зауважити, що при цьому "добровільно примусово" Адміністрація наполягає, аби ви все ж лишали свої речі у шафках.
Отже, виходить якийсь парадокс, покупців змушують здавати речі в камеру схову, та водночас за них ніхто не відповідає.
Насправді ж, у такому випадку магазин просто вводить вас в оману. Адже, відповідно до ст. 937 Цивільного кодексу України "Форма договору зберігання", факт розміщення вами особистих речей в камері схову торгового приміщення означає, що весь ризик (у т.ч. випадкового ушкодження чи зникнення) переходить на зберігача, тобто на магазин, у який ви прийшли за покупками та де лишили своє речі.
Це підтверджується видачею покупцеві номерного жетона або іншого знака, що засвідчує прийняття речей на зберігання. Фактично ви укладаєте з адміністрацією супермаркету договір про зберігання речей.
У тому разі, якщо ваші речі зникли або їх вам повернули пошкодженими, уся відповідальність переходить на магазин або супермаркет, ст. 950-951 Цивільного кодексу України "Відповідальність зберігача за втрату (нестачу) або пошкодження речі".
Якщо адміністрація супермаркету, у випадку ушкодження речей у камері схову, відмовиться добровільно відшкодувати заподіяні збитки в повному розмірі, ви маєте право звернутися з відповідним позовом до суду.
Ми вирішили провести власне дослідження та звернулися до менеджерів трьох житомирських супермаркетів. Заступник керуючого одного із них погодився відповісти на наші запитання:
Журналіст: "Скажіть будь ласка, у вашому супермаркеті покупці зобов’язані залишати свої речі у камерах схову?"
Менеджер: "Так".
Журналіст: "А чим ви керуєтсь?"
Менеджер: "По-перше, для уникнення проблем із самими покупцями. Це обумовлено тим, що кожна людина, покупець може зайти до магазину з аналогічним товаром, який є у нас в наявності. Ми не зобов’язуємо людей здавати речі, ми лише пропонуємо. Це краще для них!"
Журналіст: "А чи є така можливість, щоб люди на вході показували свої речі охоронцю?"
Менеджер: "Так. І дуже багато покупців роблять саме так. Охоронник запам’ятовує ці речі, а на виході не пред'являє жодних претензій".
Журналіст: "Скажіть, хто несе відповідальність за пошкодження або викрадення особистих речей покупців? "
Менеджер: "Скажемо так: Адміністрація нашого магазину не несе відповідальності за особисті речі покупців. Кожна шафка замикається. Всі ключі та замки різні, однакових немає. У випадку, якщо у покупця цінні речі, він їх забирає з собою до торгового залу. При закритті супермаркету, якщо у приміщенні немає покупців, ми маємо право відкрити комірки та переконатися, що там немає речей, які несуть небезпеку для торгового залу нашого магазину. У такому випадку складається відповідний акт у присутності охоронника та адміністратора.
Журналіст: "А дублікати до ключів у вас є?"
Менеджер: "Так, звісно. У нас є дублікати ключів до кожної комірки. Людина може його загубити, у такому разі їй варто підійти до охоронця і повідомити про це".
Журналіст: "Якщо людина забула забрати речі, які її дії?"
Менеджер: "Якщо людина наступного дня звертається, ми повертаємо знайдені речі. Важливо, аби людина надала інформацію про те, що саме було у шафці".
Відповідно до чинного законодавства, юристи радять: "У випадку, якщо залишені особисті речі в камері схову в супермаркеті зникли, відразу зверніться до адміністрації закладу. Зафіксуйте письмово факт події (складіть акт в простій формі з підписом свідків (будь-кого з відвідувачів). А ще –викликайте міліцію "
Отже, якщо Ви НЕ впевнені в тому, що ваші речі зберігатимуться належним чином, Ви маєте право відмовитися від їх зберігання у комірках схову і пересуватися приміщенням супермаркету (магазину) зі своїми речами, сумками тощо. Але, зауважимо, у вашій сумці не повинно бути товарів, які продаються в цьому магазині.
У разі виникнення конфліктної ситуації, Ви маєте право домогтися аби вам надали «Книгу відгуків і пропозицій». В ній ви можете лишити відповідний запис із вказівкою про порушення прав споживача.
Житомиряни переважно говорять, що довіряють Адміністрації супермаркетів і без остраху лишають власні речі у камерах схову, пояснюючи це достатньою охороною супермаркету. Дехто жартома каже, що живе недалеко, тож довіряє, що речі залишатимуться на своїх місцях.
Автор: Житомирська хвиля, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
http://www.103fm.com.ua/news/30807-2012-11-09-15-51-22